Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 2

Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 2

Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 2 . Dünyada karşılaştığımız zulümler, vesvese, kaygı, korku, depresyon. stres, vs ruhsal sıkıntılar kalbin zamanla hastalıklı hale gelmesinden kaynaklanmaktadır. İnsanoğlu, dünyaya. Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği üzere fıtrat (yaratılıştan gelen) olarak ifade edilen bir asli durumda gelir. Bu asli durum, Allah’a iman etmek ve ahlaki olanı tercih etmeye meyilli olmaktır. Fakat çok geçmeden, önce anne-babamızdan ve daha sonra da toplumdan, kaygılanmayı öğreniriz.

Şüphe ve Kaygı

Kalbin hastalıklarından birisi şüphe ve kaygıdır, insanı adeta yer bitirir. Mesela, bir kimse Allah’ın kendisine rızık vermeyeceğinden korkuyorsa bu durum kalbin bir hastalığı kabul edilir, zira selim bir kalpte şüphe ve kaygı değil, ilim ve güven bulunur. Dünya malına karşı aşırı sevgi, şeytanın fısıltısı ve tahriklerine boyun eğmek, nefsinin arzu ve isteklerinin esiri olmak kalbin hastalanma sebeplerindendir.

Kalbin simyası gerçek mutluluğun formülü 2

Allah’ı anmak ve zikir

Kalp, huzurlu olmak için tasarlanmıştır, ki bu hale Allah’ı “zikrederek1 erişilir: “Bilesiniz ki kalpler ancak Allah’ı zikrederek huzura kavuşur.” (Ra’d Suresi 13:28) Kalbin aradığı ve yöneldiği işte bu huzur halidir. O daime Yüce Allah’ı “anmanın” hasretini çeker. Fakat insan, Allah’ı anmayı ne zaman bırakır ve hatta unutursa işte o zaman kalbe sıkıntı ve kargaşa hakim olur. Vücudumuzdaki hücreleri nasıl oksijene ihtiyacı varsa manevi kalbin de teneffüse ihtiyacı vardır. Manevi kalbin nefesi de Allah’ı “anmaktan” başka bir şey değildir. O olmadan manevi kalp hayatta kalamaz. İşte, vahyin ve kutsal metinlerin varlık sebebi de, bize kalplerimizin beslenmeye muhtaç olduğu gerçeğini hatırlatmaktır.

Namaz

Kalp, kaygıya ve çalkantılara karşı hassas yaratılmıştır. Kalbi, kaygı ve endişe içerisinde olan bir kimse bir türlü gerçek huzuru yakalayamaz. Bu halden yalnızca namaz ehli olanlar, namazın hakkını veren ve mahcup bir kalple alemlerin Rabbi olan Allah’a bağlanarak o feyzi muhafaza eden kişiler korunabilir. İnsanlar arasında en yüksek dereceliler, hiçbir şeyin kendilerini Allah’ı anmaktan alıkoyamadığı kimselerdir. “Onlar ayakta dururken, otururken, yanları üzere yatarken Allah’ı zikredenlerdir.” (Ali İmran Suresi 3: 191)

İslam dini bize, kalplerimizin yeniden sağlıklı ve emin bir hale gelmesinin usullerini sunuyor. Hatta denilebilir ki, İslam, esasen, Allah’ı anarak kalbi asıl saflığına ve sekinetine (huzuruna) kavuşturan bir programdır.

Kaynak: “Kalbin Simyası” kitabı, Hamza Yusuf

Bu yazımızda, kalbimizin neden çok önemli olduğunu özet olarak sizlerle paylaştık. Bundan sonraki yazılarımızda kalbin manevi hastalıklarına ve şifasına tek tek değineceğiz. 

Hamza yusuf kalbin simyası , kalbin simyası , kalbin simyası hamza yusuf .

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “yeşil oniks taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/7348512 ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yeşil oniks taşı faydaları

  • Kaygı azaltıcıdır. Gelecek kaygısını yok eder.
  • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
  • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir. 
  • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. İlişkileri düzeltme konusunda etkilidir, özellikle evli çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirir.
  • İnsanları bağımlı olduğu şeylerden kurtarma konusunda etkili bir taştır. Ayrılık taşı denmesinin sebebi budur, bağlı olduğunuz çevreye veya alışkanlıklara bir anda veda edebilecek duruma gelebilirsiniz.
  • Stres ve depresyon üzerinde etkilidir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur.
  • Sakinleştirir, hayırlı işlerde cesaret ve şans getirir.
  • Sinirleri ve heyecan merkezini yatıştır. Kalbe ferahlık verir.
  • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına yardımcı olur.
  • Açık renkli olanları uyumaya yardımcı olur.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar (Ahmet & Elmas Maranki)

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir