Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Güne zinde başlamak için 10 altın kural

Güne zinde başlamak için 10 altın kural

Dr. Ender Saraç’tan güne sağlıkla başlamak için 10 altın kural . Bu beden bize emanet ona iyi bakmakla yükümlüyüz. Beden sağlığımız ne kadar yerinde olursa ruh sağlığımız da o kadar iyi olur. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bir yaşam sürerek huzuru, mutluluğu, sevgiyi, parayı, bolluk ve bereketi hayatımıza çekebiliriz. Aşağıdaki, 10 altın kural uygulaması gayet basit ama ruh ve beden sağlımız için çok faydalıdır.

Güne zinde başlamak için 10 altın kural (1)

 1. Geç yatma: Özellikle pandemi döneminde çoğu insan geç saatlere kadar ayakta duruyor, çok geç saatlerde hatta sabaha doğru uyuyor. Sonra öğlene doğru zar zor, enerjisi bitmiş, tükenmiş bir şekilde uyanmaya çalışıyor. Bu şekilde geç saate yatıp geç saatte uyanmak insanın ruhsal ve bedensel olarak ritmini bozar. En geç saat 23-24 gibi yatmalıyız. Çünkü, görevi vücudun biyolojik saatini koruyup ritmini ayarlamak olan mutluluk hormonu da denen melatonin hormonunun salınımı gece karanlıkta 23:00-04:00 saatleri arasında en üst düzeyde olur. Melatonin hormonu vücudun biyolojik saatini ve ritmini ayarlamakla beraber, hücrelerin yenilenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, uyku ritminin ve vücut ısısının ayarlanması gibi birçok biyolojik ve fizyolojik düzenlemelerde görev alır. Ayrıca,  halk arasında gençlik hormonu adı verilen growth hormonu uykunun ilk bölümlerinde salgılanır. Bu hormon, bizi genç tutar, dokuları tamir eder.
 2. Erken kalk: Güneşin doğması ile beraber insan vücudunda bazı hormonlar canlanır. Bu hormonlar bizi gün içerinde daha zinde olmamız için hazırlar.
 3. Dilini temizle: Gece boyunca dil üzerinde adeta pas şeklinde bir tabaka birikir. Bu toksindir bunu yutmamanız gerekir. Eczanelerde satılan dil kazıyıcılar mevcuttur, dişinizi fırçaladıktan sonra bu dil kazıyıcı ile dilinizin üzerindeki tabakayı almalısınız.
 4. 1 su bardağı ılık ballı, limonlu, veya sirkeli su iç: Bal mutlaka organik olmalı. Su çok kaynak olmamalı. Sirke, olarak elma ya da alıç sirkesini kullanabilirsiniz. Bu su, bağırsaklarınızı çalıştırır, düşük kan şekerini doğal yolla yükseltir.
 5. Mesane ve bağırsaklarını boşalt: İhtiyaç olmasa bile her sabah aynı saatte tuvalete oturup idrar ve dışkı atarak bağırsaklarınızı temizleyin. Vücutta biriken toksinlerin sabah atılması sağlığımız açısından oldukça faydalıdır.

Güne zinde başlamak için 10 altın kural (2)

 1. 5 dakika ip atlayın: İp atlamak yerine, hafif zıplayarak evin içinde koşabilirsiniz. Burada amaç vücudu hafif hafif uyandırmak, metabolizmayı çalıştırmak, yavaşlamış olan nabzı bir tık yükseltmektir.
 2. 10 kere derin nefes alıp verin: Ayakta dik durun burundan derin nefes alıp tercihen burundan verin.
 3. Aynaya bak ve gülümse, uyandığına şükret: Fazla isyan, şikayet şükrü götürür. Bol bol sahip olduklarımızı, sağlığımızı, ailemizi düşünüp şükretmeliyiz. Bugüne sağlıkla, sevdiklerimiz ile uyandığımız için şükretmeliyiz. Sen kendini sev, sen kendine gülümse, başkalarından çok bir şey bekleme. Sen kendine gülümse ki, hayatta sana gülümsesin.
 4. Sağlıklı bir kahvaltı et: Ceviz, kuru kayısı, yumurta, zeytin, zeytinyağı, yeşillik, çorba içeren kahvaltı sağlıklı bir kahvaltıdır. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür, mutlaka kahvaltı ederek güne başlamalısınız.
 5. Güzel bir şey kokla: Lavanta, gül, yasemin, sevdiğin bir kokuyu kokla. Güzel koku, sevdiğin, iyi anılarını canlandırır.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=AnwjEE7_o9k

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “yeşil oniks taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/7348512 ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yeşil oniks taşı faydaları

 • Kaygı azaltıcıdır. Gelecek kaygısını yok eder.
 • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
 • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir.
 • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. İlişkileri düzeltme konusunda etkilidir, özellikle evli çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirir.
 • İnsanları bağımlı olduğu şeylerden kurtarma konusunda etkili bir taştır. Ayrılık taşı denmesinin sebebi budur, bağlı olduğunuz çevreye veya alışkanlıklara bir anda veda edebilecek duruma gelebilirsiniz.
 • Stres ve depresyon üzerinde etkilidir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur.
 • Sakinleştirir, hayırlı işlerde cesaret ve şans getirir.
 • Sinirleri ve heyecan merkezini yatıştır. Kalbe ferahlık verir.
 • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına yardımcı olur.
 • Açık renkli olanları uyumaya yardımcı olur.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar (Ahmet & Elmas Maranki)

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “Pembe Kuvars Taşı ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/5455672

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Pembe Kuvars Taşı Faydaları

 • Beden hücrelerini yeniler, bu şekilde hem hastalıkları tedavi eder, hem de bedene dinçlik verir
 • İç barışı ve uyumu sağlar.
 • Depresyon halinin ortadan kalkmasında ve etkisinin azaltılmasında yardımcıdır.
 • Stresi alması ve anti stres özelliği ile bilinir. Strese karşı kullanılması tavsiye edilir.
 • Böbrek, akciğer, karaciğer, kalp gibi organların sistemlerinin sağlıklı kalmasını sağlar.
 • Yaraları, anjini, astımı ve görme bozukluklarını iyileştirir.
 • Kişinin kendine değer vermesini sağlar, özgüven duygusu verir.
 • Kişinin hayatı sevmesini sağlar.
 • Çevrenizdeki negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar, biriktirir.
 • Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
 • Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
 • Kablosuz modem, cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
 • Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
 • Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığında, kişiyi ortamdaki negatif enerjiden korur. Pozitif insanların olduğu bir ortamdaysanız taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
 • Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
 • Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
 • Göz için sağlıklıdır. Kartal görüşü ve gücü verir.
Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/
güne sağlıklı başlamak için 10 altın kural , güne sağlıkla başlamak için 10 altın kural , sağlıklı yaşam için 10 altın kural , güne zinde başlamak için 10 altın kural , güne zinde başlamak için .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.