ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu , aşağıda vereceğimiz 2 adet bitkisel kür tarifi ile yumurtalık kisti, çikolata kisti ve poliskistik over sendromundan kurtularak, sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Yumurtalık kisti ihmal edilmemesi gereken bir hastalıktır. İleriki dönemlerde doğurganlığı olumsuz etkiyebilir. Mümkünse, öncelikle  ameliyat yerine doğal bitkisel kürler ile tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

miyom tedavisi ibrahim saraçoğluçikolata kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğluibrahim saraçoğlu miyom tedavisiyumurtalık kisti tedavisi ibrahim saraçoğlusaraçoğlu soğan kürüpolikistik over bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu .

miyom tedavisi ibrahim saraçoğlu - çikolata kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu - ibrahim saraçoğlu miyom tedavisi - yumurtalık kisti tedavisi ibrahim saraçoğlu - saraçoğlu soğan kürü - polikistik over bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu
yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Kist nedir?

Kist, etrafı kist duvarı adı verilen doku ile çevrili olan ve içi sıvı dolu olan kitledir.

Vücutta bütün dokularda kist meydana gelebilir fakat ancak yumurtalık dışındaki organların kistleri genellikle daha çabuk belirtiler ortaya çıkarır. Bunun nedeni diğer organlarda oluşan kistlerin organlarda fonksiyon bozukluğu meydana getirmesidir. Yumurtalık kistlerinde ise genellikle organlarda fonksiyon bozuklukları olmaz.

Yumurtalık (over) kistlerinin sebepleri nelerdir?

Yumurtalık (over) kistlerinin en sık görülen sebebi, hormonal düzensizliklerdir. Normalde her adet döneminde overler içinde yumurta hücresini taşıyan ve boyutları 3 cm’ye ulaşabilen folikül adı verilen kist meydana gelir. Sonrasında bu kist çatlayarak yumurta açığa çıkar. Bu esnada, yumurta sperm ile döllenirse gebelik olur, eğer yumurta döllenmezse 14 gün sonra adet şeklinde vücuttan atılır.
Ancak kadında hormonal düzensizlik varsa yumurta taşıyan kistler çatlamaz ve büyüyerek folikül kistini meydana getirir.

Yumurtalık (over) kistlerin belirtileri nelerdir?

Yumurtalık kistleri çoğu zaman vücutta herhangi bir şikayete neden olmaz çünkü yumurtalıkların diğer organlara temas etmesi zordur. Genellikle rutin doktor kontrolleri esnasında tespit edilir.
Yumurtalık kistlerinde ağrı nadir görülür. Ancak, kistler kendi etrafında dönerse ya da patlarsa şiddetli ağrı oluşumu olabilir.

Bunun dışında yumurtalık kistlerinin en sık rastlanan belirtileri şunlardır:

  • Adet düzensizliği,
  • Sindirim sistemi bozuklukları,
  • Karında şişkinlik ve ağrı,
  • İdrar yolu şikayetleri

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı klorsuz içme suyu,
  • 1 kuru soğan

Hazırlanışı:

Suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerisine en dış kabuğu soyulmuş soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika kapağı kapalı olarak kaynatınız. Soğan suyu ılıyınca süzünüz ve içiniz. Aç karna sabah kahvaltısından önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 kez içiniz. Bu soğan suyu her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. 

Uygulama adet (regl) bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlanmalıdır. Bu küre 4 ay boyunca devam edilmelidir. İlk ay 15 gün, diğer aylar 10’ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılmalı ve kür sonlandırılır. 

Kür kullanımı desteklemek ve daha olumlu sonuç alabilmek için 15 günlük soğan kürü ardından testeredişli aslanpençesi bitkisinin günde 2 defa kullanılması gerekmektedir. 1 bardak suyu kaynatın, ateşi kapattıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı aslanpençesi koyarak 3 dakika demleyin ve süzün. Ilıyınca sabah ve öğleden önce olmak üzere günde 2 kez aç karna için.

Not: 3 cm.’den büyük olan kist ve miyomlar üzerinde başarı oranı düşüktür.

Not: Kürler her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğan olmalıdır. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

DİKKAT

Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır. (www.bimaktuel.net)

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka onları kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanmalısınız. Kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.. Bu konuda hekiminize danışınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkmayınız. Buradaki bilgiler kesinlikle bir hastalığı teşhis amaçlı değildir.

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlumiyom tedavisi ibrahim saraçoğluçikolata kisti bitkisel tedavi ibrahim saraçoğluibrahim saraçoğlu miyom tedavisiyumurtalık kisti tedavisi ibrahim saraçoğlusaraçoğlu soğan kürüpolikistik over bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir