Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Yemek Yedikten Sonra Yapılan Yanlışlar

Yemek Yedikten Sonra Yapılan Yanlışlar

Yemek yedikten sonra yapılan yanlışlar , alışkanlıklardan vazgeçmek çok zor, biliyoruz. Ancak sağlığınızı korumak ve vücudunuzu formda tutmak istiyorsanız yemekten sonra yapılan 7 yanlışa göz atmalısınız. Listede sizin de sıklıkla yaptığınız maddeler varsa bir an önce vazgeçmenizi öneriyoruz. İşte yemekten sonra yapılan 7 yanlış…

Yemek yedikten sonra yapılan yanlışlar

Meyve yemek

Vücut, ara öğün olarak tüketilen meyveyi hızlıca sindirebilir. Ancak yemekten hemen sonra yenilen meyve midede uzun süre kalır ve çürümeye neden olur. Bu da mide hastalıklarına davetiye çıkarır. Yemekten hemen sonra meyve yemek aynı zamanda selülit oluşumunu teşvik edebilen gaz ve toksinler salgılar. Bu nedenle mideniz boşken veya yemekten iki saat önce veya sonra meyve yiyin.

Çay içmek

Yemekten sonra taze demlenmiş çay gibi yok, değil mi? Neredeyse hepimizin sahip olduğu bu alışkanlık vücudumuz için bir hayli zararlı. Yemekten hemen sonra çay içmek sindirim sistemini yavaşlatır. Bu da özellikle anemik insanlar için çok zararlıdır. Çay içmek için yemeğin üzerinden 1 saat geçmesini bekleyin.

Duş almak

Uzmanlar, yemekten hemen sonra duşa girmenin zararlı olduğunu söylüyor. Su vücuttaki kan akışını iyileştirir ancak yemek yediktensonra kanımız sindirimin gerçekleştiği mideye gider. Duş aldığımızda vücudumuz sıcaklıkta ani değişiklikler yaşar.

Bel egzersizi yapmak

Bu hepimizin sahip olduğu bir alışkanlıktır. Yyemek yedikten sonra yapılan bel egzersizi bağırsakların dolaşmasına ve sindirimin yavaşlamasına yol açabilir. Ayrıca yemek yedikten sonra bel egzersizinin kötü olmasının başka bir nedeni de kilo almaya yol açabilecek olması.

Fiziksel aktiviteler

Herkes yemek yedikten sonra fiziksel aktivitenin iyi olduğunu düşünüyor olsa da gerçek oldukça farklı. Fiziksel aktiviteler, sindirim sisteminizi bloke ediyor. Egzersiz ya da yürüyüş için yemeğin üzerinden biraz geçmesini bekleyin.

Uyku

Uyuduğumuzda tüm vücut fonksiyonları beynimizle birlikte uyur. Bu sebeple yedikten sonra uykuya dalmak önerilmez. Yatış pozisyonu da tavsiye edilmez çünkü sindirim ve mide suları için iyi değildir. Bu alışkanlık mide problemlerine yol açabilir.

Sigara içmek 

Uzmanlar bu alışkanlığın göründüğünden daha zararlı olduğu konusunda uyarıyorlar, çünkü yemekten sonra içilen tek bir sigara, 10 sigara içmişsiniz gibi bir etkiye sahip. Aslında, hiçbir zaman sigara içilmemeli.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Haşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yemek yedikten sonra yapılan yanlışlar , sağlığınızı korumak ve vücudunuzu formda tutmak istiyorsanız yemekten sonra bunları yapmayın.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın