Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Yatmadan önce tarçınlı yoğurt yemenin faydaları

Yatmadan önce tarçınlı yoğurt yemenin faydaları

Yatmadan önce tarçınlı yoğurt yemenin faydaları , maalesef geceleri yatmadan önce çoğumuzda bir açlık hissi oluşur. Bu açlık hissini bastırabilmek ve rahat uyuyabilmek için zararlı atıştırmalıklar tüketmek yerine, tarçınlı yoğurt yemenin sağlığımız açısından pek çok faydaları vardır. Üstelik, kilo almak yerine sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. Peki, tarçınlı yoğurdun faydaları nelerdir, nasıl hazırlanır ve ne zaman tüketilmeli?

Yatmadan önce tarçınlı yoğurt yemenin faydaları

1) Tokluk Hissi Yaratır

Özellikle eğer geceleri çok acıkıyorsanız yatmadan önce bir kase tarçınlı yoğurt tüketebilirsiniz. Tarçınlı yoğurt yemek tok hissiyatı verir. Böylece fazla kilo almazsınız. Aşırı yemek yemekten kaçınır ve daha formda gözükürsünüz. Bundan dolayı tok hissiyatı yaratması açısından tarçınlı yoğurdu afiyetle yiyebilirsiniz.

2) Kan Şekerini Dengeler

Gün içerisinde sık sık kan şekeri düşüklüğü yaşanabilmektedir. Bundan dolayı tatlı yeme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kan şekeri seviyesi yükselince tarçınlı yoğurt tüketebilirsiniz. Tarçınlı yoğurt hem faydalı hem de lezzetlidir. Bu şekilde kan şekeri seviyenizi dengeler. Açlık ya da kendinizi kötü hissetme gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

3) Kolesterolü Dengeler

Vücutta kötü kolesterol yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürür. Bundan dolayı kötü kolesterolün dengelenmesi açısından tarçını yoğurdun tüketimi son derecede önemlidir. Tarçınlı yoğurt kolesterole doğrudan etki eder ve kan basınç seviyesini dengede tutar. Böylece kolesterole bağlı olan rahatsızlıkların yaşanmasını engeller.

4) Zeka Gelişimini Sağlar

Ergenlik çağında ya da gelişme çağında olan çocukların zeka seviyesini yükseltmeleri açısından beyin sağlığına olumlu etkisi konusunda tarçınlı yoğurt tüketimi önemlidir. Uzman doktorlar tarafından da yapılan açıklamaya göre tarçınlı yoğurt tüketen çocukların zeka gelişimi seviyesinde önemli bir gelişim meydana gelir. Ayrıca tarçınlı yoğurt hafızayı da destekler. Hafızanın daha güçlü olmasını sağlar.

5) Yoğurda Tarçın Döküp Yemek Zayıflatır mı?

Bu sorunun cevabı kısaca evettir. Çünkü tarçınlı yoğurt en hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan mucizevi bir gıdadır. Özellikle yağ yakarak kilo vermek isteyenler için tarçınlı yoğurt biçilmiş kaftandır. Yatmadan önce bir kase tarçınlı yoğurt tüketerek zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz. Tarçınlı yoğurt bu şekilde hızlı bir yağ yakımını başlatacak ve uykuda bile yağ yakmaya devam edeceksiniz.

1- Kan şekerini düşürür.
2- Kilo vermeye yardımcı olur.
3- Kolesterolü dengeler.
4- Metabolizmayı hızlandırır.
5- Rahat uyumaya yardımcı olur.
6- Sindirimi rahatlatır.
7- Bağışıklık sistemini güçlendirir.
8- Hafızayı ve zeka gelişimini destekler.

Yapılışı

İhtiyacınız olan sadece 1 kase ev yapımı yoğurt ve 1 çay kaşığı toz tarçın. Hazırlaması oldukça pratik olan bu karışımı her gece 1 porsiyon yiyebilirsiniz.

UYARI: Hamilelerin tarçın tüketimine dikkat etmeleri gerekir. Fazla tarçın rahim kasılmalarına neden olabilir.

Kaynak: https://sifabulun.com/geceleri-tarcinli-yogurt-yemenin-faydalari/

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/pembenar/tarcinli-yogurdun-faydalari-nelerdir-yogurda-tarcin-dokup-yemek-zayiflatir-mi-6374422

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

tarçınlı yoğurt ne zaman yenmeli , tarçınlı yoğurdun faydaları nelerdir , tarçınlı yoğurt faydası , yoğurt tarçın faydaları , yoğurtlu tarçın ne işe yarar , yoğurt ve tarçın faydaları .

tarçınlı yoğurt , toz tarçın ve yoğurt , gece yatmadan tarçınlı yoğurt , tarçınlı yoğurt faydaları , yatmadan önce tarçınlı yoğurt yemek , yoğurtla tarçının faydaları , tarcinli yogurt zayiflatirmi .

gece tarçınlı yoğurt yemek , yoğurt yemenin faydaları , tarçın yoğurt zayıflatırmı , tarçınlı yoğurdun faydaları , tarçın yoğurt , tarçınlı yoğurt zayıflatır mı , tarçınlı yoğurt ne işe yarar .

yoğurt tarçın karışımı , yoğurt ve tarçın , yoğurt tarçın karışımı faydaları , yoğurtlu tarçın , tarçın yoğurt faydaları , yoğurtlu tarçının faydaları , yoğurtlu tarçın faydaları , tarçınlı yoğurt nasıl hazırlanır .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın