Ana Sayfa / Dua / Besmele-i Şerife’nin Mucizevi Sırları

Besmele-i Şerife’nin Mucizevi Sırları

Besmelenin faziletleri , Besmele öyle bir anahtardır ki, onu ağzına alan Rahmet hazinelerinin kapılarını açar ve İlahi Kudret’in, Rahmetin sırlarına erer. Besmeleyi aklından çıkarmayan, sürekli zikreden kişi, kainatı bir zikir yeri olarak algılar. Canlı, cansız her varlığın “Allah Allah” diye zikir ettiğini yürekten hisseder ve onlarla birlikte zikreder. Besmeleyi dilinden düşürmeyen insan, kendisi ve diğer insanlarla barışık olur, hayata karamsar değil, iyimser bakar. Her varlığın Besmele ile değer kazandığını, her olayın Besmele ile bir anlam taşıdığını görür, her şeyde İlahi bir hikmet arar ve bu alemde var olan her şeyle dost olur, huzur bulur.

Cansız bir sanat eseri bile, onu yapan sanatkarın ismine göre kıymet kazanır. Örneğin, herhangi bir kişinin çizdiği portre ile Leonardo da Vinci ya da Picasso’ya ait bit portrenin değeri bir midir? Cansız, akılsız, ruhsuz bir varlık olan portre bile, ait olduğu ressama göre değer kazanıyorsa, Allah’ın (c.c.) bir sanat eseri olan insan da Besmele ile yani Yüce Yaratıcımız Allah’ın (c.c.) bir eseri olarak algılandığı zaman bir değer kazanır.

Besmelenin faziletleri
Besmelenin faziletleri

Besmelenin faziletleri

Besmele ile her varlık değer kazandığı gibi kuvvet de kazanır. Bütün işlerine Besmele ile başlayan insan, kendisini cesur ve güçlü hisseder, işlerini kendinden emin olarak yapar. Bismillah diyen insan, Allah’ın (c.c.) himayesine girmiş, O’na güvenmiş, O’na dayanmış olur. Yaptığı işlerdeki ana gayesi, Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmak olduğu ve O’na güvendiği için, Allah’tan başka hiç kimseden, hiçbir şeyden korkmaz.

Araştırmacılar, besmele ile kesilen hayvan etiyle, besmelesiz kesilen hayvan eti üzerinde yaptıkları bilimsel araştırmalar neticesinde, Besmelenin tıbbi bir mucizesini keşfettiler. 30 profesörden oluşan bir araştırma grubu, Şam’da 3 sene boyunca Besmele ile kesilen hayvan etleriyle, Besmelesiz kesilen hayvan etleri üzerinde laboratuvar ortamında deneysel incelemeler yapmış. “Bismillahi Allah-u Ekber” denilerek kesilen hayvan etlerinde mucizevi sonuçlar ile karşılaşılmış:

  • Araştırma grubu adına Kuveyt Haber Ajansı’na açıklama yapan Prof. Dr. Halid Halave, Besmelesiz kesilen büyükbaş, küçükbaş ve kuşların et dokularında pıhtılaşmış kan, çoğalmaya elverişli bakteri ve mikroplar tespit edilirken, Besmele ile kesilen hayvanların et dokularında ise kan, bakteri ve mikroplara rastlanılmadığını belirtmiştir.
  • Şam Üniversitesi Eczacılık Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Nebil Şerif de yaptığı açıklamada, Besmele ile kesilen hayvan etlerinden ve Besmele’siz kesilen hayvan etlerinden numune alarak kuru bir ortamda 48 saat beklettiklerini, Besmele ile kesilen hayvan etlerinin açık kırmızı gül rengini alırken, besmelesiz kesilen hayvan etlerinin ise, siyaha yakın koyu kırmızı bir renk aldığını açıklamıştır.

Besmelenin faziletleri

Özellikle, kalp hastalıklarından ölümlerin %20’sinin hayvan kanında oluşan ve sonra ağız yoluyla insana geçen bu mikroplardan kaynaklandığı bilinmektedir. Bu da bizlere Besmele’nin ruh sağlığımızın yanı sıra beden sağlığımız açısından da ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Besmele ile kesilen hayvan etlerinin dokusundaki olumlu değişikliklerden hareketle, şunu çok rahat söyleyebiliriz: Besmele ile yemeğe başlamak, yediğimiz yiyeceklerdeki, içtiğimiz içeceklerdeki mikropları, bakterileri öldürerek vücudumuza girmelerine engel olur.

Hz. Mevlana (ks) bir sözünde: “Bir doktor, hastasını muayene etmeye başlarken Besmele çekerse, Allah o hastanın vücudu üzerinden manevi perdeleri kaldırır. Bu sayede, doktor doğru teşhis koyar. Aksi halde, nişan almadan ok atan kimsenin durumuna düşer. İsabet ettirinceye kadar kaç reçete yazar, bozar, Allah (c.c.) bilir” demiştir. Hz. Mevlana’nın bu sözünün etkisinde kalan ve Müslüman olan Fransa Tıp Fakültesi cerrahi ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Maurice Bucaille’in: “Ameliyata başlarken Besmele çektiğim zaman başarılı olduğuma ve Besmelenin şifaya vesile olduğuna inanıyorum. Besmele çekmeden ameliyata başladığımda zorlandığımın farkına varıyorum.” İfadesine Jours’de France dergisindeki röportajında yer verilmiştir.

Kaynak: İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi kitabı

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit Taşının Faydaları 

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Besmelenin faziletleri , her işe mutlaka Besmele ile başlamalıyız.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın