Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / 10 adımda isteklerinizi gerçekleştirme klavuzu

10 adımda isteklerinizi gerçekleştirme klavuzu

10 adımda isteklerinizi gerçekleştirme kılavuzu , aşağıda sizler ile paylaşacağımız kuralları hayatınıza uygulayarak isteklerinizi çok kısa zamanda hayatınıza çekebilirsiniz. “Vermek istemeseydi, istemeyi vermezdi” Yeter ki biz istemesini bilelim, ilahi kanunlara uygun yaşayalım. Maalesef robotlaşmıış bir şekilde sadece maddiyat odaklı yaşıyoruz maneviyata hayatımızda yer vermiyoruz. Koşuşturma içerisinde yaratılış gayemizi bile unutuyoruz, bir türlü büyük resmi göremiyoruz. Aslında, İlahi Kanunlara uygun yaşarsak hem maddi hem de manevi olarak huzurlu, bolluk içerisinde bir yaşam sürebiliriz. Aşağıda sizler için paylaşacağımız kuralları rehber edinerek isteklerinize ulaşabilirsiniz.

1 ) Öncelikle küçük isteklerle başla. Böylece zihnini isteklerinin gerçekleşeceğine ikna edersin. Hiç bir şey başarının kendisinden daha başarılı bir etki bırakmaz zihninin üzerinde. Başarı ise hayatına yeni başarıları çeker. Böylece başlangıç adımın kolay netice verir ve daha da büyük isteklerinin gerçekleşeceğine inanır.

2 ) İsteklerini doğru formüller halinde sunmalısın. Şimdiki zamanda istemek tek doğru kuraldır. “Ben sağlıklıyım”, “Ben zenginim”, Benim mükemmel bir ilişkim var”, Ben sevdiğim bir ortamda, sevdiğim işi yapıyorum” gibi cümleler olmalı. “…olacak”, “…sevecek” gibi cak/cek ‘le biten cümlelerden uzak dur. Aksi takdirde sadece isteme durumunu istemiş olursun ki, bu da sana sürekli isteme halinden başka bir şey getirmez. Olmuş gibi davranmalısın. İstediğin her neyse, ona sahipmiş gibi yaşamalısın. İsteğinin gerçekleşeceğine dair olumlu bir ruh hali içinde olman önemli. Böyle davranırsan motivasyonun artar. Hayatına doğru olayları da beraberinde çekmiş olursun.

Olumsuz ekler içeren cümlelerden kendini arındır. Engel olmaya çalıştığın şeyleri andıkça onları da hayatına çekiverirsin. Enerjini sahip olmak istemediklerine değil, sahip olmak istediklerine yönlendir. Unutma, korkular, korktuklarını hayatına çeker. “hasta olmak istemiyorum” dediğin an hastalığı çekersin. Ağzından dökülen kelimelerin bilincinde ol. “Ben sağlıklıyım!” de.

Bir şeyi var etmemeyi değil, bir şeyi var etmeyi becerebiliyorsun. Bu yüzden sadece var etmek istediklerine odaklan, var etmek istemediklerine odaklandıkça içini korkuyla doldurursun.

Sakın ola, bir şeyi önlemek adına kurulmuş cümleler kullanma. Bunu yapamazsın. Tam tersini ise uygulayabiliyorsun. Demek ki, yalnızca olumlu cümleler kuracaksın. Hiçbir cümlen yok etmeye yönelik olmayacak. “Ben sağlıklıyım!” cümlesi kısa ve öz bir emirdir. 

3 ) İsteklerini yaz. Yazdıkça onları beyan etmiş olursun. Yazdığın andan itibaren isteğin maddeye dönüşmüştür. O senin sabit ve kesin isteğin haline gelmiştir. Yazınca isteğin sarsılmaz ve kesin bir forma bürünmüştür. Yazılmış isteğin gerçekleştiğinde onu kolayca takip de edebilirsin. Gerçekten istediğini mi elde ettin? Yoksa onu tekrar formüle mi etmelisin? Bunu, sadece yazdıysan görebilirsin. Yazarak tüm bunları uygulaman daha kolay olacaktır. Bunun için ister bir ajanda, ister bir defter kullanabilirsin.

Formüllerin kısa, öz, net ve kesin olsun. İsteklerini ne kadar doğru iletirsen, karşılığını o kadar doğru alırsın. Kısa ve öz formüller üretirken, isteğin üzerinde düşünmek zorunda kalırsın ve bu sayede onun özüne inebilirsin. İsteğinin özüne inmek onun gerçekleşme süresini hızlandırır.

4 ) Muhakkak teşekkür etmelisin. Teşekkür ederek iyi olan her şeyi çoğaltırsın, hayatına bolluk bereket gelir. Teşekkür ederek hayatını gözden geçirirsin ve hayatındaki güzel gelişmelerin farkına varabilirsin. Bu sayede elde ettiklerine ve sahip olduklarına hak ettikleri dikkati ve değeri vermiş olursun. Dikkatini neye verirsen, enerjin peşinden gider. Hayatındaki tüm iyilikler ve güzellikler için Yaratıcımıza şükür ettikçe, teşekkür ettikçe dikkatin enerjin o yöne akar. Şükredeceğin, teşekkür edeceğin şeyler artar.

Teşekkür ettikçe isteğini şimdiki zamanda tutarsın. Nasıl ki duanın sonundaki “amin” duayı doğrulayan ve kesinleştiren bir şeyse, isteklerinde de teşekkür ve şükretmek aynı etkiyi yaratır. Dua etmek ya da bir istekte bulunmak birbirinden çok farklı konular değildir. Her iki koşulda da dünya üzerinde beş duyunla tanıdığın “sen”den daha yüce bir mertebeye sesleniyorsun.

Ayrıca unutma teşekkür etmek endişeleri ve korkuları ortadan kaldırır. Kendine güvenin artar. Unutma arkadaşlarından bir istekte bulunduğunda bile, daha isterken yapacağından emin bir şekilde teşekkür ediyorsun. Teşekkür ederek siparişini teyit etmiş olursun. İsteğini mühürlersin, imzalarsın.

Şükrün sözde kalmamalı. Bu ne demek? İnsanoğlu, genelde sıkıntıya düştüğü, hastalandığı zaman Yüce Yartacımız Allah (c.c.)’ı hatırlar, dualara, ibadetlere başlar. İsteklerimizin sonu yoktur. Mevcut sahip olduklarımız için şükür etmeli, her daim dua etmeli ve ibadetlerimi aksatmamalıyız. Ayrıca, kendimiz sağlıklı isek bunun zekatını vermeliyiz, hastalara, yaşlılara elimizden geldiği kadar maddi, manevi destek olmalıyız. Sadaka vermeyi rutin hale getirmeliyiz. Verdiklerimizin kat kat fazlası bize gelecektir, buna emin olun.

5 ) Endişe etmeyi bırak ve yüreğini güven duygusu ile doldur. Endişe her zaman kesin bir istektir.  Her zaman başarılısın, sadece hangi isteklerinin daha baskın olduğunun farkına var. İstediğin her hangi bir şey mi, yoksa endişen mi daha baskın bir istek? Başarıya inanmazsan başarılı olamazsın. Başarısızlığa değil, başarıya odaklan. Başarısızlığa odaklandığında da başarılı olacaksın tabii ki. Fakat bu durumda ödülün başarısızlık olacak!

6 ) Sessiz olmayı öğren. Bir istekte bulunduysan bunu kendine sakla, onun enerjisini kimsenin ağzına sakız etme. Sırrını saklayabilirsen onu başkalarının olumsuzluklarından, şüphelerinden, hatta kıskançlıklarında uzak tutmuş olursun. Bırak başkaları gerçekleşene kadar isteğinden haberdar olmasın.

7 ) İsteğini unut! Unutursan o Yüce Yaratıcımıza güvendiğini de göstermiş olursun. Geçenlerde “Var mısın? Yok musun?” programına 50 Cent konuk olmuştu. Acun ona “artık çok paran var, paraya karşı yaklaşımın nasıl?” gibilerinden bir soru sormuştu. 50 Cent ise, fakir olduğu zamanlarda en çok parayı düşündüğünü, fakat insan çok paraya sahip olunca parayı değil, hayatta neler yapmak istediğini düşündüğünü söylemişti. Bu söz sana örnek olsun. Eğer zengin olmak istiyorsan zenginmiş gibi davran, paraya sahip insan (eğer bankacı değilse) zamanını parayı düşünerek geçirmez.

8 ) Tesadüflere gözün açık olsun. Yüce Yaratıcımızın isteklerini hangi yollarla gerçekleştireceğini bilemezsin. Hatta çoğunlukla senin aklına bile gelmeyen bir yolu kullanacaktır. Gözünü, kulağını dört aç ve uyanık ol. Böyle yaparsan seni isteğine götürecek tüm bilgilere kavuşursun. Sezgilerinin seni yönlendirdiği tarafa doğru git. Sana mantıklı gelmese bile, Yüce Yaratıcımız sana senin tanımadığın bir yol ile ulaşmaya çalışıyor olabilir.

9 ) Gerçekten ne istediğini, yani büyük isteğinin ne olduğunu bulmak için çaba sarf et. Sana, senin doğana hiç uymayan bir istekte bulunmanın hiçbir mantığı yoktur. Sadece başkaları sahip diye istekte bulunma! İsteğin sana uygun olsun. Senin GERÇEKTEN istediğin bir şey olsun. Seni daha mutlu, daha sevgi dolu kılacak bir şey olsun. Her gerçekleşmiş istek senin hayatını değiştirecektir. Bu yüzden isteklerinde dikkatli ol! Onlar seni gerçekten gitmek istediğin yolda ilerleten ve yardımcı olan istekler olsun.

10 ) İlahi Kanunlara uygun yaşamalıyız. Hayatımızın merkezinde ibadetlerimiz olmalı. Bu dünya da tabi ki mutlu olmayı istemek herkesin hakkı. Ama bu dünyanın geçici zevklerine kapılıp ebedi hayatımız olan ahiret hayatına hazırlanmayı ihmal etmemeliyiz. 

İsteklerimize helal yollardan ulaşmak için çabalamalıyız. Kul hakkı yememeliyiz. Gerek iş gerekse özel hayatımızda insanlar ile olumlu ilişkiler içerisinde olmalıyız. İnsanları kırıp dökerek isteklerinize belki ulaşırsınız ama sonunda yalnız kalırsınız.

Kaynak: https://www.cekirdekinanc.com.tr/isteklerinizi-gerceklestirmek-icin-10-basit-adim/

 

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanıp yazarımız tarafından kozmik bolluk bereket şifa enerji frekansları ile kodlanan ametist taşı bileklik kargo dahil 90 TL . Kredi kartı ile satın almak için aşağıdaki satın al butonunu tıklayın.

SATIN AL

Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp).  ametist erkek bileklik  , ametist bileklik bayan , bu bileklik hem erkeklerin, hem de bayanların kullanımı için uygundur.

Ametist Taşının Faydaları

🍀Enerji huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir.

🍀Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.

🍀Depresyona karşı oldukça faydalıdır.

🍀Yaydığı enerji sizi negatif enerjilerden, nazardan, olumsuzluklardan korur.

🍀Kişiyi rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

🍀Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız, amestisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller.

🍀Bedendeki fazla elektrik yükünü topraklayarak beyin gücünü yükseltir.

🍀Endokrin ve bağışıklık sistemini güçlendirir, kanı temizler, enerji verir.

🍀Bilinç seviyelerini aktive eder, sakinleştirici etkisi vardır.

🍀Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür.

🍀Vücuda enerji, canlılık veren bir taştı

🍀Kanser oluşumunu engeller.

🍀Deri hücrelerinin yenilenmesini ve dolayısıyla tenin güzelleşmesini sağla.

🍀Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar.

🍀Kan dolaşım sistemini korur ve tedavi eder.

🍀Cilt hastalıklarına karşı etkilidir.

🍀Göz hastalıklarına, alerjiye, migrene, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.

🍀Vücudu toksinlerden temizleyerek kişiyi yeniden hayata döndürür.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir