Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Ya Alim Esmasının faziletleri

Ya Alim Esmasının faziletleri

Ya Alim Esmasının faziletleri , Ya Alim, sınırsız ve hudutsuz ilim sahibi, nihayetsiz ve yalnız kendisine has olan ve her şeyi hakkı ile çok iyi bilen. Aklın gelişmesi, kararlarda isabet almak, anlama ve tam kavrayış, hususi dikkat yetileri ‘Ya Alim’ Esmasının tasarrufu altındadır. “Doğu da Allah’ındır, batı da. Her nereye dönerseniz Allah’ın yüzü (kıblesi) orasıdır. Şüphesiz ki Allah, kuşatandır, bilendir.”(Bakara Suresi, 115)

Ya Alim Esmasının faziletleri

Ya Alim esması, beynimizde  kısa devreli çalışan nöronları, kopmuş, zayıflamaya yüz tutmuş sinaptik ağları düzenli ve sistemli çalışmaya sevk ederek (üst bilinç) aklı oluşturur. Obsesif-kompulsif (düşünce kayması) bozukluk  gibi takıntılı düşünceler, fikirler ve mantık hataları bu ismi şerif ile şifalandırılabilir.

Bu ismi şerif-i düzenli olarak zikreden kişi zamanla kabiliyeti ve bilinç altı (veritaban desteği) ölçüsünde olayları irdeleme, sonuç çıkartma, kapsamlı analiz ve sentezleme ,basiret ve feraset gibi güzel hasletlerle iş hayatında, sosyal yaşantısında, iç benliğinde (iç dalınç) başarıyı yakalayarak yükselebilir.

“Yal-Alîm” esmasının ebced adedi, 150’dir. Zikir günü, perşembe, zikir saati, müşteri (Güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı)

Bu zikir adedini okumayı vird edinenler, ilim tahsilinde başarı ve kavrama gücü elde ederler. “Ya-Alîm” esmasını vird edinenlerin kalpleri aydınlanır, kalbinin parlaklığı ve nuru yüzlerine sirayet ederek çeşitli nurlar zâhir olur.

Ya Alim Esmasının havassı

  • “Ya Alim” ism-i şerifi zikrine devam eden gizli sırlara vakıf olur. Her şey ona beyan olur. Okuyanın ilmi artar, hikmetli konuşur ve yüce makamlara erişir.
  • 5 vakit namazdan sonra 150 kere “Ya Alîm celle celâlühû” zikrine devam edene dünyevi ve uhrevi ilim kapıları açılır. İlim tahsilinde kolaylık ve kavrama gücü elde eder. Mesleğinde, iş hayatında her zaman başarılı olur.
  • Her gün bir bardak suya 150 kere ” Ya Alîm celle celâlühû ” dedikten sonra içenin ezberleme kabiliyeti artar.
  • Kim sabah ve akşamları “Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şey’ün fil ardi ve lâ fis-semâ’ ve hüves-semîul alîm.” diye 3’er kez okusa, bütün belâ ve musîbetlerden Allah’ın izni ile korunur.
  • “Ya Alim” ism-i şerifini günde 100 defa okuyanların kalbinde şüphe ve evhamdan eser kalmaz.
  • Her namazın peşinden 100 defa bu ism-i şerifi okuyan kimse göremediği bazı şeyleri görür.
  • “Ya Alim” ism-i şerifi zikretmek kalpleri nurlandırır, kalbe Allah korkusunu yerleştirir, ilmi ve zekayı artırır.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren, Yorgunluk ve Grip Savar MÜTHİŞ BİR ÜRÜN

SIBERIAN NOVAMIN TAKVİYE EDİCİ GIDA VE VİTAMİN KOMPLEKSİ

 

65 ülkede ürünleri satılan, dünyaca ünlü, SIBERIAN WELLNESS firmasından MUCİZEVİ bir ürün.
Ürün 23 yıllık klinik araştırmalar sonucunda Rus bilim adamı Vladimir Nikolaevich tarafından geliştirilmiştir.
2015 yılında ürün Profesör T. S. Morozkina tarafından tekrar güncellenmiştir.
🌍 Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarır.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.
🌍 Göz ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının destekler.
🌍 Sindirimi destekler.
🌍 Kaslarda hücre hasarlarını onarır.
🌍 Egzersiz esnasında yağ yakımı arttırarak zayıflamayı hızlandırır.
🌍 Kemoterapi görmüş hastalarda bağışıklık çöker, karaciğer zarar görür, Novomin ise böyle durumlarda tam destek sağlar.
🌍 Su – tuz dengesini sağlar.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

ya alim esmasının fazileti , ya alim fazileti , ya alim okuyanların yorumları , ya alim okuyanlar , ya alim , ya alim esması , ya alim havassı , ya alim esmasının fazileti . ya alim zikri . ya alim isminin fazileti , alim esması , alim isminin fazileti , el alim esmasının fazileti , ya alim esmasının havassı . alim esmasının fazileti , el alim fazileti , ya alim kaç kere okunur , ya alim zikir sayısı , ya alim zikri , el alim esması , alim esmasının anlamı .

Ya alim esmasının faziletleri , bu ismi şerif-i belirtilen sayıda ve zamanlarda zikredenlerin anlama, kavrama yetileri gelişir. Takıntılı düşüncelerden kurtulabilir, isabetli kararlar alabilir, iş ve özel hayatta başarılı ilişkiler kurabilir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın