Üzülme

Lâ tahzen / Üzülme..
Çünkü hüzün, düşmanı sevindirir, dostunu üzer, haset edenin diline düşürür.

Lâ tahzen / Üzülme..
Çünkü hüzün, kaybolanı geri getirmez, öleni diriltmez, kaderi değiştirmez, hiçbir fayda getirmez.…Seni yıpratıp durur. Kederli bir çocuğa çevirir seni. Toparlanamazsın.

Lâ tahzen / Üzülme..
Çünkü hüzün sinirleri yıpratır, kalbini yorar, gecelerini mahveder. Bağışıklık sistemini çökertir. Hastalıklara davetiye çıkartır. Kendinden bıktırır seni.

Lâ tahzen / Üzülme..
Eğer günah, işlediysen tövbe et, hata yaptıysan düzelt, kalp kırdıysan özür dile,  istiğfarda bulun, O’nun rahmeti sonsuz, kapısı hep açıktır. Çalmana bile gerek yok sadece içeri gir.

Lâ tahzen / Üzülme..
İnsanlara ihsanda bulunduğun sürece üzülme. Çünkü mutluluğun yolu insanlara ihsanda bulunmaktan geçer. Bir insana bir ihsanda bulunana Allah bin ihsan da bulunur, istersen dene tecrübeyle sabittir;)

Lâ tahzen / Üzülme..
Çünkü iyiliğin mükafatı on mislinden yedi yüz misline, kötülüğün karşılığı ise sadece mislince. Niyetin iyi, kalbin ve zihnin güzelse, üzülme verdiklerin senindir. Bunu sadece ben demiyorum, enerji, çekim yasası, kuantum ve kutsal kitapların hepsi söylüyor bilim bile ispatladı. Ağzından çıkan da sana geri dönüyor. Dinimizin dediği gibi, güzel düşün, güzel konuş, hayırlı ameller yap.

Lâ tahzen / Üzülme..
Kaybettiğin şey için üzülme, çünkü daha pek çok nimetlere sahipsin. İnan senin nasibin olsaydı gitmezdi, nasip kısmını da düşün.  Sonrasında Allah’ın sana bahşettiği diğer nimetleri düşün ve şükret. İki gören gözünün karşılığı asla olamaz değil mi, hiç bir mali değer. Ne güzel nimetlerle bezenmişsin fark et. Allah-u Teala, “Allah’ın nimetlerini saymaya kalksanız buna güç yetişemezsiniz” buyurmuyor mu?

Lâ tahzen / Üzülme..
Ehli batılın sözlerinden dolayı üzülme, onların tenkitlerine sabrettiğin sürece mükafatlandırılacağını unutma. Sabır noktan bittiğinde yollar ayrılır zaten onların amacı sana sabırlı olmayı öğretmekti. Rabbinin arzusu iradeni ölçmekti, sınavı geçtin gerisi özgürlük yani sabrın anası olan afiyettir.

Lâ tahzen / Üzülme..
Dünya, ne seçim, ne geçim dünyasıdır; dünya, bugün var yarın yok, imtihan dünyasıdır. Yukarıda yazdıklarımı yaparsan, zaten imtihanı güzel geçersin. dünya peygamberlere kalmadı, bize de kalmaz o yüzden iyisi mi? kendinle güzel ve iyi geçinmeye bak.

Lâ tahzen / Üzülme..
Altın, ateş ile; iyi kul da belâ ve musibet ile tecrübe edilir. (Hz. Ali r.a.) Sakın zor zamanların da güçlü kararlarından dönme dönersen telafisi yok, dönek dönektir.

Lâ tahzen / Üzülme..
İnsanlar, başlarına gelen belâ ve musibetleri ondan daha büyükleriyle kıyas etselerdi, şüphesiz belâların bazısını âfiyet kabul ederlerdi. İnan canım sen dert dediğine lütuf diyenler var, hamd et.

Lâ tahzen / Üzülme..
Karşı karşıya kalabileceğin muhtemel bir musibet için en kötü ihtimal ne olabilir diye bir düşün ve sonra hemen iptal et. “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir” ayetini tefekkür ederek bu hali sakin bir şekilde iyimser bir tabloya dönüştürmeye bak.

Lâ tahzen / Üzülme..
Şunu unutma zaman zaman yaşadığın günün sınırları içinde yaşamazsan sıkıntı ve kaygıların artacak demektir. Biraz daha açarsak; Sabaha çıktıktan sonra artık akşamı bekleme, akşama kavuşunca da sabahı bekleme. Ne maziye takıl kal ne de gelecek kaygısı içinde ol. Yani ânı yaşa. umutlu ol şükret.

Lâ tahzen / Üzülme..
“İnne maal usri yüsran / Her zorlukla birlikte kolaylık vardır.” Yani kolaylık zorluğun içinde saklıdır!.. Bir başka ifade ile; kolaylık; zorluk zannettiğimiz şeyin ta kendisidir!.. Derinden anlarsan ne kadar güzel değil mi? Zor ve çirkin hiç bir şey yoktur. Zor ve çirkin gören tembel benliklerimiz ve kirlenmiş zihinlerimiz.

Şu an bu yazıyı okuyan güzel insan, biliyorum ki zor ve üzüntülü zamanlar geçirmişsin, Allah’ın izniyle, artık hepsi bitti, “fark ettin farkındasın bir çok şeyi” buna şükret.  Şimdi benim yerime kendine güzelce bir sarıl, varlığına şükret seni seviyorum, sen her şeyin en güzeline layıksın, ruh parçacığım güzel insanım benim.

Kaynak: https://www.guzelrabia.com/2019/09/20/uzulme-la-tahzen/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın