Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / CEVİZ’İN İÇİNDEKİ SAĞLIK MUCİZESİ

CEVİZ’İN İÇİNDEKİ SAĞLIK MUCİZESİ

CEVİZİN FAYDALARI ve CEVİZİN İÇ KABUĞUNUN FAYDALARI

Cevizin iç kabuğunun faydaları , cevizin faydaları , ceviz suyu kürü , ceviz suyunun faydaları , bu yazımızda sizlere bu konuda bilgi paylaşımında bulunacağız. Birçok sağlık probleminize şifa bulacağınızı umarak yazıyı sonuna kadar okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Cevizin iç kabuğunun faydaları

  • CEVİZ SUYU KÜRÜ: Geceden 1 bardak suyun içerisine 1 adet ceviz içini koyun ve bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabah kahvaltıdan önce aç karnına bu suyu içip cevizi de yiyin. Bu uygulama hızlı ve sağlıklı zayıflamanızı sağlar, kabızlık problemini giderir ve iştahınızı kapatır.
  • Diş Tartarlarına Karşı Ceviz Suyu Kullanımı: Tartar oluşumunu ceviz suyu ile engelleyebilirsiniz. 5 adet cevizin kabuğunu 1 bardak suda yaklaşık 15-20 dakika kaynatın. Elde edilen bu ceviz suyu ile dişlerinizi günde 3 sefer fırçalayın. Dilerseniz kalan ceviz suyu ile gargara da yapabilirsiniz. Bu şekilde dişlerinizde varsa tartarların geçmesini sağlayabilir, yoksa da tartar oluşumunu engelleyebilirsiniz.
  • Cevizin içinde gizli 2 adet yaprak parçası: Cevizi kırdığımızda ayrılan, cevizin arasında bulunan ağaç yaprağına benzer yukarıdaki resimde de gördüğünüz ceviz parçalarını lütfen atmayın. Bu parçalar sağlığımız açısından müthiş  mucizelerle dolu. Bu yapraklar görünüş itibariyle tıpkı akciğere benziyor. Peki bu yapraklar nasıl kullanılır? 1 tutamını 1 fincan kadar suda 2-3 dakika kaynatılarak içilir. Öksürük ve balgam problemine karşı inanılmaz faydası var. İhtiyacı olan tüm dostları bilgilendirelim. Çünkü, cevizdeki gizli bu mucize çok az kişi tarafından biliniyor.

Kainat adeta bizler için bir eczanedir. Maalesef, her türlü teknolojiye sahip olmamıza rağmen doğal tedavi yöntemleri ve sağlıklı beslenme konusunda çok geri kalmış durumdayız. Doğal tedavi yöntemleri ve sağlıklı beslenme konularındaki bu yazılarımız bugün keşfedilmiş şeyler değildir. Yüzyıllar öncesinden bu bilgiler olmasına rağmen bazı çıkar çevreleri tarafından bunlar unutturulmuştur. Netice olarak, ruhen ve bedenen hasta bir toplum bir haline getirildik10. Umarız cevizin iç kabuğunun faydaları , cevizin faydaları , ceviz suyu kürü , ceviz suyunun faydaları ile bu yazımız sizler için faydalı olmuştur, yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak insan sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir