ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Tırnak mantarına çözüm

Tırnak mantarına çözüm

Tırnak mantarına çözüm , basit bir rahatsızlık olarak görünen ayak tırnaklarındaki ya da parmak aralarındaki mantar aslında birçok hastalığın tetikçisidir. Bu nedenle, afife alınmamalı, mutlaka tedavi edilmelidir. Tırnak mantarının tedavisi uzun sürelidir, çirkin görüntüsünün yanı sıra sağlığımıza yapmış olduğu olumsuz etkilerini de göz önüne alarak tedavi için ısrarlı ve kararlı olmamız gerekir.

Tırnak mantarına çözüm - tırnak mantarına ne iyi gelir - ayak mantarına ne iyi gelir , ayak tırnak mantarına ne iyi gelir - tırnak mantarı nasıl geçer - ayak tırnak mantarı tedavisi
Tırnak mantarına çözüm

Öncelikle şunu belirtmek isteriz, basit olarak görünen ayak tırnaklarındaki ya da parmak aralarındaki mantar birçok hastalığın tetikçisidir. Tırnak mantarının tedavisi uzun sürelidir, çirkin görüntüsünün yanı sıra sağlığımıza yapmış olduğu olumsuz etkilerini de göz önüne alarak tedavi için ısrarlı ve kararlı olmamız gerekir.

Tırnak Mantarının Sebepleri

Ayağımızda ya da tırnaklarımızda kaşıntıya ve çirkin görüntüye, mantar olarak nitelendirilen bir takım zararlı bakteriler neden olmaktadır. Bu bakteriler nemli ortamlarda hızla çoğalmaktadır. Ayak mantarına engel olmak ve kurtulmak için ayak temizliğine önem vermeliyiz. Her gün temiz çorap giymeli ve ayaklarımızı yıkadıktan sonra kurulayıp çorap giymeliyiz.

Tırnak mantarına çözüm

1) Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, ayak tırnağında ortaya çıkan mantarın, kafa derimizde ortaya çıkan kepeğin ve birçok mantarın tedavisinde çok etkilidir. 

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı,
  • 1 çay kaşığı portakal yağı,
  • 2 çay kaşığı çay ağacı yağı,

Hazırlanışı

Yukarıdaki yağları cam bir kasede, tahta bir kaşıkla karıştırın ve sonrasında kapaklı küçük bir şişeye koyun. Yukarıdaki karışımı, kulak temizleyicisi ile günde 3 kez tırnaklarınıza sürmelisiniz.

2) Hindistan Cevizi Yağı

Tırnak mantarına çözümHindistan cevizi yağı, ayak tırnağında oluşan mantarın doğal tedavisi için başka bir alternatiftir. Günde 2 kez hindistan cevizi yağını doğrudan tırnaklarınıza sürebilirsiniz. 

Hindistan cevizi yağı, çatlamış, kurumuş deri üzerine de sürülebilir.

3) Sirke

Tırnak mantarına çözüm , sirke ve karbonat karışımı ayak tırnağında oluşan mantarın tedavisinde oldukça etkilidir. Bir yemek kaşığı elma sirkesini yarım çay kaşığı karbonat ile karıştırıp, küçük bir şişeye koyup, günde 3 kez ayak tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Başka bir alternatif olarak, leğen içerisine ılık su, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı karbonat koyup, ayaklarınızı 15-30 dakika kadar bu suda bekletebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz tarifleri düzenli olarak her gün, minimum 6 ay boyunca uygulamalısınız. Ayak mantarının tedavisi uzun süreli bir tedavidir. Tamamen mantardan kurtulmak istiyorsanız, sabırlı ve ısrarlı olmalısınız.

4) Ayak mantarına kına iyi gelirmi

ayak mantarına kına iyi gelirmi , tırnak mantarına kına iyi gelirmikına ayak mantarına iyi gelir mikina ayak mantarina iyi gelirmi , sorularının cevabı “evet” kına ayak mantarına iyi gelir. 

Malzemeler

  • 1 litre su,
  • 5 tatlı kaşığı toz kına

Hazırlanışı

1 litre suya 5 tatlı kaşığı toz kınayı koyun ve 20 dakika fokur fokur kaynatın. Ilıyınca mantarlı bölgeyi yıkayın. Kınalı suyu leğene koyup ayaklarınızı 10 dakika bu suda bekletebilirsiniz. Ayaklarınız kına rengine boyanacaktır, bilginiz olsun. Böylece o bölgedeki inatçı mantar iyileşme yoluna girer. Bu uygulamaya en az 1 ay devam edin ve mümkün olduğu kadar temiz oksijeni ayağınızdan eksik etmeyin. Kına sayesinde ayak mantarını bir ay içerisinde silebilirsiniz.

“İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabı+kişiye özel hazırlanacak olan ametist taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Ametist doğal taş bileklik faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/ametist-dogal-tas-bileklik-faydalari/

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

 

Not: Bağırsak temizleme detoksu başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bagirsak-temizleme-detoksu/

Etiketler

Tırnak mantarına sirke , tırnak mantarına ne iyi gelirayak mantarına ne iyi gelirayak tırnak mantarına ne iyi gelirtırnak mantarı nasıl geçerayak tırnak mantarı tedavisi . Tırnak mantarına kesin çözümayaktaki mantara ne iyi gelir .

tirnak mantarina ne iyi gelirtırnak mantarına hangi bitki iyi gelirtırnak mantarı tedavisitırnak mantarına en iyi gelen ilaç . Tırnak mantarına en iyi gelen ilaçen iyi tırnak mantarı ilaçlarıen iyi tırnak mantarı ilaçları , 

tırnak mantarına hangi ilaç iyi gelirtırnak mantarına sirke iyi gelir mitırnaktaki mantara ne iyi gelir . Vicks tırnak mantarına iyi gelir miayak tırnağı mantarına ne iyi gelirtırnak mantarına ne iyi gelir bitkisel .

tırnak mantarına iyi gelen bitkiler , tırnak mantarına bitkisel çözümtırnak mantarı kesin çözüm . Vicks tirnak mantarina iyi gelir misirke tırnak mantarına iyi gelir mi . 

tırnak mantarına kına iyi gelir mielma sirkesi tırnak mantarına iyi gelir mitırnak kalınlaşmasına ne iyi gelirtırnak mantarı bitkisel tedavisi .  

Tırnak mantarına çözüm , ayak tırnağı mantarı tedavisitırnak mantarı nasıl iyileşirtırnak mantarına vicksayak tırnak mantarı tedavisi bitkisel çözüm , yukarıda vermiş olduğumuz tarifler umarız mantarın tedavisine kesin çözüm olur.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir