Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Soğanın korona virüse karşı müthiş etkisi

Soğanın korona virüse karşı müthiş etkisi

Soğan içerdiği onlarca ‘ilaç-molekül’ ile bir ‘ilaç besin’, 5 bin yıllık tarihinde hem sebze hem de ilaç olarak kullanılmış. M.Ö.6.yy’da ünlü Hint Tıbbi kitabı Charaka’da, ‘gözler, kalp ve eklemlere iyi gelen bir ilaç’ olarak geçiyor. Soğanı bu yazımızda belirtilen şekillerde tüketerek virüslere karşı müthiş bir kalkan, koruma oluşturabiliriz. Şimdi gelişmiş bilimsel teknolojilerle yapılan bilimsel çalışmalarda sadece gözler, kalp ve eklemlere değil, bağışıklık sistemine de iyi gelen bir ‘ilaç’ olduğu gösterildi: Üstelik, bazı grip virüslerinin de içinde olduğu bir grup virüse karşı virüs öldürücü etkisi olduğu da saptandı.

Siz bundan ‘sadece soğanla koronavirüse karşı korunabilirim’ sonucunu çıkartmayıp tüm önlemlerinizi almaya devam edin, ben de soğanın faydalarını anlatmaya… Soğandaki quercetin başta olmak üzere birçok aktif flavonoid yapıdaki molekülün, birçok farklı kansere karşı koruyucu etkisi olduğunu bu sayfada birkaç yıl önce anlatmıştım, şimdi biraz da virüslere karşı etkisini anlatayım. Kasım 2019’da International Journal of Research in Pharmaceutical Sciences’da yayınlanan bir makalede soğanın virüs öldürücü etkisinden bahsedildi. Soğan, ‘organo-sülfür’ komponentlerinden oldukça zengin bir gıda ki soğanın kendine has keskin kokusunu veren molekül grubu da bu zaten, yani bu etki için illa ki çiğ tüketmeniz ve biraz da ‘koklamanız’ gerekiyor. Bu organosülfür komponentlerinden quercetin ve allisin, ki bu madde sarmısakta da bulunuyor, esas anti-viral etkiden sorumlu; virüslerin insan yüzey dokularına tutunmalarını ve tutunduktan sonra da esas etki mekanizmaları olan, kişinin hücrelerini kullanarak viral genomlarını, bize, yani virüsü kapan kişinin hücrelerine transkripsiyon ve translasyon yöntemleri ile çoğaltılmalarını önlüyor.

Virüsler, tek başına çoğalamıyorlar, üremelerini için bizim hücrelerimizin ‘genetik işleyişini’ ele geçirip, bizim ‘gen üretme fabrikalarımıza’ kendi genlerini yaptırıyorlar, adeta ‘istila fason üretim’ yani, tabii bunu yaptırabilmeleri için de önce bizi ‘ele geçirmeleri’ gerekiyor, adeta ilahi bir ‘akıl oyunu’ oynuyorlar bizle yani, oldum olası beni çok etkilemiştir bu… Henüz Coronavirüs’e kaşı etkinlikle ilgili bir çalışma yok ama bu ilaç besine hakkını vermek lazım, şifa olsun…

Korona Virüse Karşı Soğan 1

  • Öncelikle, yemeklerinizde bol bol çiğ soğan tüketiniz.
  • Gün içerisinde soğanı ikiye kesip koklayın.
  • 1 soğanı rendeleyin, suyunu süzün, 1 çay bardağına koyun. Çıkan soğan suyu kadar üzerine içme suyu koyun. Çeyrek çay kaşığı organik bal koyup karıştırın 1 hafta boyunca sabahları aç karna için.
  • 1 bütün kabukları soyulmamış soğanı oturma odanıza koyun, bu süre zarfında elinizi sürmeyin 1 hafta kadar bekletin sonra bir poşetle tutup poşetin ağzını kapatarak çöpe atın. Soğan virüsleri üzerinde toplayacaktır. 

Kaynak: Dr. Elif Güveloğlu

HAYATINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLEYECEKSİNİZ!

SATIN AL

KALBİN SİMYASI KİTABI: Türkiye’de ve dünyada çok satan kitaplar listesinde yer alan, sonradan Müslüman olan Amerikalı yazar Hamza Yusuf’un muhteşem bir kitabı. “Manevî Yaralara Çare Bulmak” konusunda sizlere rehber olacak, baş ucu niteliğinde, her bireye lazım olan bir kitap. Kendisi de önemli bir âlim olan İmam Mevlüd’ün manzum eserinden yola çıkarak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur’ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor.
Sadece arayan ilk 50 kişiye “Kalbin Simyası” kitabı ve “Hematit bileklik” online alışverişlerde kargo dahil 60 TL. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)
Satın almak için tıklayın: shopier.com/2598043

Hematit Taşının Faydaları
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

bimaktuel

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın