Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Salatı tefriciye duasının faziletleri

Salatı tefriciye duasının faziletleri

Zor ve sıkıntılı zamanlarda okunan salat-ı tefriciye duasını okumanın fazileti nedir? Salât-ı  Tefriciye gibi salat-ü selamlar Peygamberimiz için yaptığımız birer makbul duadırlar. Dualar ise ibadet niyetiyle okunur. İbadetlerin karşılığı da bazen dünyada verilir, ama çoğunlukla da ahirete tehir edilir. Bu sebeple, dünyevi sonuç hemen alınmazsa “duam kabul olmadı, redde uğradı”, diye ümitsizliğe düşülmez.. Belki, karşılığı ebedi hayatta verilmek üzere ahirete tehir edildi, diye düşünerek salat-ü selama devam edilir, salatı tefriciye duasının faziletleri .

Yani hangi sıkıntıdan kurtulmak niyetiyle okunursa okunsun, okuyan karşılığını hemen peşin olarak dünyada alacak, düşündüğü sonuca da mutlaka hemen varacak, diye bir hüküm yoktur. Kaldı ki, maruz kalınan sıkıntılar, bu gibi duaları okumanın da vakitleri olarak görülür. Bu sebeple Salat-ı Tefriciye gibi salavat dualarını, sadece dünyevi ihtiyacımızı karşılama aracı durumuna düşürmemeli, ebedi hayatta karşılığını göreceğimiz bir ibadetimiz olarak yapmalı, peşin sonuç alınmazsa okuduğumuz salavatlar boşa gitti sanmamalıyız..

Salatı tefriciye duasının faziletleri

Şeyh Muhammed Tunusi kuddise sirruhu şöyle buyurmuşlardır:

  • “Kim Salat-i Tefriciyye`yi her gün 21 defa okursa, sanki rızkı semadan yağmur gibi yağar, yerden de nebatat gibi biter.”

İmam Deynuri rahmetullah aleyh Hazretleri şöyle buyurmuştur:

  • “Bir mümin her beş vakit namazdan sonra bu salavat-i serifeyi 11 defa okumayı kendine vird edinirse, rızkı kesilmez, maddi ve manevi yüce mertebelere ulaşır.”

Bu Salavat-i Şerifeyi Hulus-u Kalb Ile

  • Günde 100 defa okumaya devam eden maksadına ulaşır, arzu ettiği şeye nail olur.
  • Günde 100 defa okumaya devam eden kimse, hatır ve hayaline gelmeyen şeylere nail olur.
  • Günde 4444 kere okuyan, idam mahkumu bile olsa, Allah-u Teala`nın izniyle kurtulur.
  • Hastaya okunmaya devam edilirse, Allah-u Tealanin izniyle şifa bulur.
  • Bu salavat- şerifeye devam edenler, her türlü düşmanların şerrinden Allah-u Teala’nın izniyle kurtulur.

Okunma şekli

Bu Salavat-i Şerife Soyle Okunur ;  Önce, ihlasla, 21 defa: “Estagfirullah el Aziym ve etubu ileyh” diye istigfar edilir.

Arkasından “Eûzü billahi mineş şetanirracim.Bismillahirrahmanirrahıym.İnnallahe  ve melâiketehû yüsallûne alen nebiyy yâ  eyyühellezine âmenü sallü aleyhi ve  sellimü teslimâ” bir kere okunur.

Sonra şu şekilde niyet  edilir. “Yâ Rabbi! okuyacağım salavat-ı şerife hürmetine …….. şu niyetimi,şu rahatsızlığıma şifa ver.şu sıkıntımı gider.” n

Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyyet edilir. Mesela; ” Borcumdan kurtar, sınıfımı  geçeyim, davamı kazanayım…” diye niyyet edilir.

Sonra: “Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi`r-Rahmani`r-Rahim” denir.

Sonra, salavat-i şerife okunmaya başlanır.

Okuma sırasında yüzünüz Kible`ye donuk olursa, daha etkili olur. Ayrıca, okuyuş sırasında, zihniyetinizin başka bir şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.

Yorulduğunuz zaman dinlenin, sonra devam edin.

Okunacak adedin tam olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

Kendi kendine okuyacak güçte olmayan, kendi haceti için başkalarına okutturabilir.

Okunuşu: “Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.”

Anlamı: “Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e kâmil bir salât ile salât ve selâm eyle! O öyle bir zâttır ki, kendisiyle düğümler çözülür, sıkıntılar kolaylaşır, ihtiyaçlar hallolur, arzulara kavuşulur ve güzel sonuçlara ulaşılır. Kendisinin yüzü suyu hürmetine yağmur istenir. Her göz açıp kapamada ve her nefeste tarafından bilinen varlıklar sayısınca O’nun âline ve ashâbına da salât ve selâm olsun”

Kaynak 1 : https://www.muhammed.gen.tr/salat-i-tefriciye-duasi/

Kaynak 2: https://www.islamveihsan.com/salat-i-tefriciyye-nariye-ve-salat-i-munciye-dualari.html

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Tavsiye yazılar

4444 salatı tefriciye duası kaç günde okunmalı , salati tefriciye okunuşu , salaten tefriciye duası , tefriciye suresi , tefriciye nedir , 4444 salatı tefriciye duası abdestsiz okunur mu , salatı tefriciye türkçe okunuşu .

salavatı tefriciye , tefriciye fazileti , tefriciye duası fazileti , 4444 salatı tefriciye sırları , selati tefriciye duasi , salavat tefriciye fazileti , salatı tefriciyenin faziletleri , salati tefriciye fazileti . tefriciye okumanın fazileti , salatı tefriciye 4444 fazileti , salavati tefriciye okumanin fazileti , salati tefriciye , 4444 tefriciye , salaten tefriciye fazileti .

salavatı tefriciye fazileti , salaten tefriciye fazileti , salatı tefriciye anlamı ve fazileti , salatı tefriciye anlamı ve fazileti , tefriciye duası fazileti , 4444 salatı tefriciye duası fazileti .

salatı tefriciye faziletleri , salatı tefriciye duasının faziletleri , salatı tefriciye fazileti , 4444 salatı tefriciye fazileti , salatı tefriciye duası okunuşu ve faziletleri , salatı tefriciye duası fazileti .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın