Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Okaliptus uçucu yağı faydaları

Okaliptus uçucu yağı faydaları


Tıp Dünyasına Bomba Gibi Düşen Bitkinin Faydaları , Avusturalya’ya özgü olan, okaliptüs ve okaliptüs yağı tüm dünyada tıp alanında sıklıkla kullanılıyor. Sineol (cineol) adı verilen organik bir madde içeriyor ve bu maddenin tıbbi etkileri gerçekten kayda değer ölçüde. Okaliptus yağı, yalnızca vücudu iyileştirmekle kalmıyor, faydaları bundan çok daha fazla. Aynı zamanda evinizin temizliğinde bile kullanabileceğiniz okaliptüs yağının faydaları için yazımızı sonuna kadar okuyun , okaliptus uçucu yağı faydaları .

Okaliptus uçucu yağı faydaları

Grip & Soğuk Algınlığı Tedavisi

Hastayken okaliptüs yağını bir balgam söktürücü olarak kullanabilirsiniz. Sadece tıkanıklığı gidermekle kalmayacak, aynı zamanda vücudunuzu zararlı mikroorganizmalar ve toksinlerden de arındıracak. Yatmadan önce oda nemlendiricinize, tavan pervanenize birkaç damla damlatarak faydalarından tüm gece yararlanabilirsiniz.

Saç Besleyiciliği

Okaliptus yağı saçınız için oldukça faydalı. Örnek olarak, birkaç damla okaliptüs yağını Hindistan cevizi yağıyla veya zeytinyağıyla karıştırarak harika bir nemlendirici elde edebilirsiniz. Dahası, kaşıntılı saç deriniz ve kepek probleminiz var ise bu sorunları gidermek içinde kullanabilirsiniz.

Sinüs ve Alerjiler

Özellikle alerjik rinit rahatsızlığınız varsa, okaliptüs yağı mevsimsel alerjiler ve iltihaplanmalar için harika bir tedavi yöntemidir. Burnunuzun tıkandığı bir dahaki sefer okaliptüs yağını sıcak suya damlatarak bütün tıkanıklıktan kurtulabilir, rahatça nefes almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Solunum Problemleri

Solunum problemlerini gidermek için de oldukça etkili olan ürünümüz tüm dünyada astım, bronşit, KOAH, zatürre ve tüberküloz(verem) tedavisinde sıklıkla kullanılır. Özellikle astım hastalığında, damar genişletici özelliği sayesinde akciğerlere ulaşan kan ve beraberinde taşınan oksijen miktarını arttırır.

Okaliptus yağı ve nane özlü yağları, Hindistan cevizi yağıyla karıştırarak kendi vapo rub (vicks) ürününüzü evinizde yapabilirsiniz.

El Temizleyicisi

İşiniz sebebiyle yağ, kir içinde mi kalıyorsunuz? Okaliptüs yağı kullanmayı deneyin! Deniz tuzu ve İngiliz tuzunu hazırladığınız banyoya karıştırarak vücudunuzdaki kirden kurtulabilirsiniz.

Standart Ev Temizliği

Okaliptus yağı gerçekten çok yönlü bir üründür. Sadece kötü kokuları gidermekle kalmaz, aynı zamanda mikrop öldürücü etkisi de vardır. Yer silme suyunuzda, çamaşır makinenizde, veya banyonuzda güzel kokmasını ve mikroplardan arınmasını istediğiniz her yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ve dahası, halınızdaki, kıyafetlerinizdeki, kısaca sahip olduğunuz neredeyse tüm kumaşlardaki inatçı lekeleri çıkarmak için okaliptüs yağına güvenebilirsiniz. Sadece kumaşın cinsine göre küçük bir noktada kumaşa zarar verip vermeyeceğinin kontrolünü yapmanız yeterlidir.

Evinizi her türlü kötü kokudan arındırmak için güçlü bir karışım arıyorsanız da okaliptüs yağını limon yağı veya çay ağacı yağıyla karıştırın.

Derin Temizlik

Leke çıkarmak, kötü kokuları gidermek bir yana, temizlik işini üstlenen makinelerinizin de mikroplardan arınmasını ve güzel kokmasını istemez miydiniz? Elektrik süpürgeniz, kurutucunuzun filtrelerine birkaç damla kullanarak farkı sizde görebilirsiniz. Ayrıca nemli ve küf oluşturmaya meyilli alanlarda kullandığınız takdirde, küften de ebediyen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Yara Tedavisi

Mikrop kırıcı özelliği sayesinde dezenfektan olarak görev yaparken, tedavi sürecinde de katkıları önemlidir. Örnek olarak, yanık, kesik, sürtünme, ağrı ve sıyrık gibi küçük problemlerde hem mikrop kapmasını önlerken hem de tedavi sürecini oldukça hızlandırır.

Kaynak: https://bilgecafe.com/tip-dunyasina-bomba-gibi-dusen-bitkinin-faydalari/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hematit Taşının Faydaları
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın