Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Negatif insanların özellikleri

Negatif insanların özellikleri

Negatif insanların özellikleri . Bazı insanlar kara delik gibidir. Aniden belirip tüm enerjinizi yutar, ruh halinizi alt üst ederler. Negatiftirler; güle baktıklarında yalnızca dikenini görürler. Araştırmalar, negatifliğin bulaşıcı olduğunu ve az miktarda negatif beyin aktivitesinin bile bağışıklık sistemimizi zayıflatıp bizi hastalıklara daha yatkın hale getirebileceğini; hatta kalp krizi ya da felce yol açabileceğini gösteriyor. Negatif insanlarla sürekli bir arada yaşamak zorunda kalanlarda, sık tekrarlayan, bitmeyen sağlık sorunları gözleniyor.

Uzun süre olumsuz insan ve olaylara maruz kalan gençlerin depresyon ve anksiyete geliştirme olasılığının daha yüksek olduğunu saptanıyor. Olumsuzluk etkisiyle, öğrenme ve uzun dönem hafızadan sorumlu beyin bölgesi hipokampus hücrelerinde yıkım başlıyor. Üstelik sadece 30 dakika olumsuz insanların etkisinde kalmak bile, bu durumu başlatmak için yeterli.

Negatif insanların özellikleri

Sürekli şikayet ederler

Bu insanların en önemli özelliği, sürekli şikâyet etmeleridir. Her zaman şikâyet edebilecekleri bir şey bulabilirler; kötü hava koşulları, işyerindeki sorumluluklar, ya da kötü şansları gibi… Dünyayı hep sıkıntılı bir yer olarak tanımlar, sunduğu güzelliklere odaklanmazlar. Hayattan en kötüsünü beklerler. Bitmeyen yakınmaları ve eleştirileriyle girdikleri ortamın tadını kaçırırlar.

Başka herkes yanlış, kendileri doğrudurlar

İş arkadaşları, aileleri, müşterileri ve dostları arasındayken, yeryüzündeki tek akıllı insan kendileriymiş gibi hissederler. Karşılarındakini değiştirmeye çalışırlar. Herkes onlar gibi düşünmeli, davranmalıdır. En doğru, en becerikli, en çalışkan kendileridir.

Farklılıklara toleransları azdır

Çok erdemli olduklarını iddia etseler de, yakınmaları çoğu kez başkaları hakkında dedikodu içerir. Kıskançtırlar; başkalarının yaşamlarına özenir ama bunu eleştirilerinin ardına gizlerler.

Kendilerini kurban olarak görürler

Her ne sebeple olursa olsun kendilerini, içinde buldukları durumun kurbanı olarak görürler. Kurban rolü onları, eylemlerinin sorumluluklarından kurtarır. Yanlış olan, yanlışı yapan başkaları, incinmiş olan kendileridir.

‘’Ama” kelimesini çok kullanırlar

Negatif bir kişi olumlu bir açıklama yapabilir ve o anda bir kez olsun mutlu olduklarını umarsınız. Ne yazık ki daha siz rahat bir nefes almadan önce, “Ama” diyerek, olumlu yorumlarını bir şekilde olumsuz yönde değiştirirler. “İyi bir restorandı, ama çok gürültü vardı” gibi bir şey duyabilirsiniz. Onlara iyi haberlerle gitseniz bile, olumsuz bakmanın bir yolunu bulurlar. Heyecanla maaşınızdaki artışın haberini verdiğinizde, ‘’İyi ama hayat o kadar pahalı ki aldığın artış bir işe yaramayacak!’’ diyebilirler.

Olumsuz insanlar her zaman olumlu olayları olumsuz kılmak için bir yol bulabilir

Heyecan duyduğunuz bir konuda adım atmak istediğinize, dikkatli olmanız için sizi uyarır, herhangi bir konuda harekete geçmeden önce bunun hakkında düşünmenizi söylerler. Yaklaşımları, iyi niyetli uyarıdan farklı olarak abartılı, yanlı, cesaret kırıcıdır.

Negatif insanlardan nasıl korunuruz

Yukarıda saydığımız özelliklere sahip insanlar ile yeni tanıştıysanız mümkünse koşar adımlar ile uzaklaşın ve bir daha görüşmeyin. 

Özellikle iş hayatında ya da çok yakınlarınız arasında bu tür insanlar varsa, kendinizi ve sağlığınızı korumak için aranıza sınır çekmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Kendi enerjinize odaklanın ve olumlu insanlarla bağlar kurun.

Ve olumsuz insan sizseniz; değişmeye başlayın!

Karşınızda sürekli yakınan kişiye konuşması bitince şunu sorun:

‘’Şimdi bana olumlu bir şey söyleyebilir misin?’’

Büyük olasılıkla olumlu hiçbir şeyin olmadığı cevabını verecektir.

Ona, yaşamın sunduğu, sahip oldukları güzellikleri hatırlatın. Şükran duymanın önemini anlatın. Değişmesine ve içgörü kazanmasına yardımcı olun.

Maalesef bazı negatif insanlar değişime kapalıdırlar.

Aşırı negatiflikleri ile yaşam enerjinizi emip sağlığınızı, mutluluğunuzu, umutlarınızı, cesaretinizi ve özgürlüklerinizi engelliyorlarsa, mümkün olduğu takdirde onlarla vedalaşın.

David J. Polley’in dediği gibi yapabilirsiniz:

‘’Birçok insan çöp kamyonları gibidir. Çöple dolu, hayal kırıklığıyla dolu, öfkeyle dolu, dolaşır durular. Çöpleri biriktikçe, dökecek bir yere ihtiyaç duyarlar. Ve eğer izin verirseniz, onu size boşaltırlar. Birisi size çöpünü dökmek istediğinde, üstünüze almayın. Sadece gülümseyin, el sallayın, iyilikler dileyin ve yolunuza devam edin. Bunu yaptığınız için mutlu olacaksınız.’’

Kaynak: https://www.safaknakajima.com/Article/Detail?Id=3

Not: Enerjimizi tüketen insanlardan kendimizi nasıl koruruz başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.  https://www.hayatvesaglik.net/enerjimizi-tuketen-insanlardan-kendimizi-nasil-koruruz/

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Negatif insanların özellikleri ,

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın