Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Mutlu olmak için ne yapmalıyım

Mutlu olmak için ne yapmalıyım

Mutlu Olmak O Kadar Da Zor Değil . Mutlu olmak size her zaman kazandırır. Mutlu olduğunuz zaman dağ gibi zorluklar, karşınızda kürdan ucu kadar küçülebilir. Pek çok insanın aşamayacağı sorunları kolaylıkla aşabilirsiniz. Yaptığınız işte başarılı olursunuz. Çevrenizde herkes tarafından sevilirsiniz. Kısaca mutlu olmak, yaşadığınız hayata çok güzel bir anlam yükler. Peki mutlu olmak bu kadar güzel bir şey iken neden başta biz ve çevremizdekiler hep mutsuz ? Sorunun cevabı çok basit: Mutlu olmayı bilmiyoruz. Mutlu olmak için ne yapmalıyım .

Mutlu olmak için ne yapmalıyım

İşte 5 maddede mutlu olmanın yolları… Biraz Rahatlayın. Mutlu Olmak Çok Kolay.

1. Düzenli Bir Hayat Yaşayın

Mutlu olmak için yapmanız gereken ilk şey düzenli bir hayat yaşamanızdır. Düzenli bir hayattan kastettiğim, saniyesi saniyesine dolu ve meşgul bir hayattan bahsetmiyorum. Bahsetmek istediğim şey; o gün yapmanız gereken şeyi o gün mutlaka yapmanız gerektiği. Mesela Pazartesi günü bir toplantınız var veya Salı gününe tamamlamanız gereken evraklar… Toplantınızı da evraklarınızı da geciktirmeyin. İşlerinizi ertelemek size zaman kazandırmaz aksine zaman kaybettirir. Zaman kaybetmek ise verimsiz bir gün geçmesine sebep olur. Verimsiz bir gün ise size sıkıntı ve stresten başka bir şey getirmez. Bu dediklerim sosyal yaşantınız içinde geçerli. Yemek için sözleştiğiniz arkadaşlarınızı ekelemek de düzensiz bir hayat yaşadığınızın göstergesi.

Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır.

Yapılan bir araştırmaya göre ( Telman 1997 ) işlerini bir düzene koyup yapan kimselerin, yapmayanlara oranla %30 -%40 oranında daha başarılı olduğu ortaya çıkmış.

2. Ufak Detayları Görmezden Gelin

Mutlu olmak için göz ardı edilmemesi gereken bir başka konu ise Ufacık, Tefecik Detaylar diyebiliriz. Yaptığınız işte ufak detaylara takılıp kalıyorsanız başarılı olmanız bir hayli zor. Başarılı olamazsanız mutlu olmanız da bir hayli zor… Bakın takılmaktan bahsetmiyorum, takılıp kalmaktan bahsediyorum. İkisi çok farklı şeyler. Elbette ufak detaylar hayatımızda ve yaptığımız işlerde çok önemli. Ama ilk etapta büyük resme odaklanmalıyız. Yani, ister iş hayatınızda ister sosyal hayatınızda isterse özel hayatınızda önünüzde yemeniz gereken bir pasta varsa önce güzel ve büyük olanı yiyin. Daha sonra arta kalan parçacıkları keyfini çıkarta çıkarta yiyebilirsiniz.

3. Hayatınızla İlgili Kararları Kendiniz Verin

Hayat sizin hayatınız sözünü çok duymuşsunuzdur. Duymasanız da ben çok duydum. Özellikle ilkokul öğretmenim sınıfta bize bu sözü her gün söylerdi. Tabi o zamanlar bu sözün mahiyetini anlamıyordum. Fakat, bugün düşündüğümde bir birey için değeri ölçülemeyecek kadar önemli bir söz olduğunu anlıyorum. İlkokul öğretmenimin de dediği gibi hayat sizin hayatınız. Kimsenin hayatınıza sizden daha etkin bir şekilde karışmasına izin vermeyin. Elbette fikir alışverişinde bulunun, görüş alın ama son kararı veren siz olun. Hayatı yaşayacak olan sizsiniz, kimse sizin yerinize geçip hayat yaşamıyor. Herkesin ağzına göre yaşamak sizi mutsuz eder, perişan eder ve bunu ne siz istersiniz ne de ben.

4. Sevdiklerinize İyilik Yapın

Hepimizin sevdiği dostları arkadaşları var. Öyle bir an oluyor ki tüm günümüz bu sevdiğimiz insanlar ile geçiyor. İnsan her gün vakit geçirdiği dostunun kalbini hiç kırar mı ? En yakınınızdakileri mutlu etmek dolaylı yoldan sizi de mutlu edecektir. Çevrenizdeki insanlar mutlu oldukça sizde mutlu olacaksınız. Bir gün bir değişiklik yapın ve arkadaşınıza en sevdiği yiyeceği, parfümü, belki de bir lokum çeşidini alıp hediye edin ve yüzündeki mutluluk ifadesini hafızanıza kazıyın. Çünkü çok zor bir şey başardınız. Karşınızdakini mutlu ettiniz. Şimdi aldığınız eğer yiyecekse karşılıklı oturup keyfini çıkarta çıkarta yiyebilirsiniz 🙂

5. Mutlu ve İyi İnsanlar İle Beraber Olun

Kimse kötü kimselerin yanında mutlu olamaz. Eğer mutlu oluyorsa kendisi de kötü bir kimsedir. Düşünsenize, küfürlerin havada uçuştuğu, birbirlerine hakaret eden ve suratı eşek derisi gibi adamların yanındasınız. Düşünmesi bile içinizi sıkmış olabilir. Bu sıkıntıyı gidermek için mutlu olmanız ve mutlu olmak için mutlu kimselerin yanında bulunmanız gerekmekte. Ne kadar da mutlu bir cümle oldu değil mi ? 🙂

Alıntı

Not: Tabi ki yukarıdaki kurallardan da önce olmazsa olmaz, İlahi Kanunlara uygun bir yaşam sürmek, ibadetlerimizi hayatımızın merkezine koymaktır.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Tavsiye yazılar

mutlu olmak için neler yapmalıyız , insan mutlu olmak için ne yapmalı , mutlu olmak için ne yapmak lazım , mutlu olmak için neler yapmalıyız kısaca , mutsuz olduğumuzda ne yapmalıyız . mutlu olmak için ne yapmak gerekir , mutlu olmak istiyorum ne yapmalıyım , mutlu olmam için ne yapmam lazım , neşeli olmak için ne yapmalı , mutlu olmak icin ne yapmali .

daha mutlu olmak için ne yapmalı , mutlu olmak için ne yapmam lazım , Mutlu olmak için ne yapmalıyım ,

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın