Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kanser tedavisi için mucizevi öneriler! Siz de kanseri yenebilirsiniz

Kanser tedavisi için mucizevi öneriler! Siz de kanseri yenebilirsiniz

Kanser tedavisi için mucizevi önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz! Türkiye’nin ilk onkoloğu olan Prof. Bülent Berkarda, kanserli hastalara bugüne kadar hiç duymadıkları gerçekten mucizevi hayat kurtaran önerilerde bulundu.

Türkiye’nin ilk medikal onkoloji bölümünü 1974 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde kuran onkoloji duayeni Prof. Bülent Berkarda, karar.com’a verdiği röportajda kanseri yenmenin şifrelerini ve mucizevi kanser tedavisi önerilerini anlattı. Bizler de sizler için Prof. Bülent Berkarda’nın kanserin nedenleri ve kanser tedavisi için önerilerini maddeler halinde sıraladık.

Kanser tedavisi
Kanser tedavisi

Kanserin Başlıca Nedenleri

 • Karbonhidrat ve şeker ağırlıklı beslenme,
 • Çok yemek yemek,
 • Sigara içmek,
 • Hareketsizlik,
 • Az oksijen alımı,

Kanser Tedavisi için Öneriler (Prof. Bülent Berkarda) 1

 • Kanser tedavisi için moral çok önemli. Hastalarıma komik film izlemelerini tavsiye ederim. Moral bu işin yüzde 25’i. Düşünceler beyinde nöropeptit üretimini tetikler. Neşeli insan ile kederli insanın nöropeptitleri birbirinden farklıdır. İyi şeyler düşünürsen iyi nöropeptitler üretirsin. Bunlar kan yoluyla tüm vücuda yayılıp bağışıklık hücrelerini çalıştırır. Bir tür enerji parçacığı gibi. Hastalarıma neşeli insanlarla buluşmalarını, neşeli kitaplar okuyup, komedi filmleri izlemelerini tavsiye ediyorum. Norman Kazan’ın bir kitabı vardır; orada ‘kanseri her gün dört defa Şarlo filmi izleyerek yendim’ der.
 • Durduk yere kahkaha atmak bile bağışıklığı kamçılar. Durduk yere kahkaha atarak bilinçaltı kandırılabilir. Bilinçaltı kanar, ne dersen ona inanır. Kahkaha atıp iyiyim de, iyiymişiz der, kötüyüm de, kötüymüşüz der. İnsan vücudu adeta bir gemi gibidir. Emirleri kaptan verir, makine dairesi emirleri yerine getirir. İnsan için de kaptan beyindir. Bilinçaltı da makine dairesi gibidir. İnsan sağlığı için telkin çok önemli. Oturup günde on kere bugün çok iyiyim şükür de, karaciğerin, dalağın, akciğerin ona göre düzgün çalışır. Kaptan iyiyiz derse, beyin de iyi endorfin salgılar.

Kanser Tedavisi için Öneriler (Prof. Bülent Berkarda) 2

 • Vücuda oksijen girişini arttırmak için günde en az yarım saat, yürüyüş yapmalı kanser hastası. İmkanı olan hiperbarik oksijen odasına girmeli. Yüksekliğin de kan hücrelerini arttırma etkisi vardır. Yüksek dağda eritropoetin üretir vücut. O da kan hücrelerini kamçılar, arttırır.
 • Çoğu zaman sırf kemoterapi ile hastanın iyileşmesi mümkün olmuyor.  Kemoterapi bağışıklık hücrelerini öldürdüğü için yan etkilere sebep oluyor. Tıp fakültelerinde hala yüksek doz kemoterapi uygulaması anlatılıyor. Fakat, bu uygulama yarardan çok zarar getiriyor. Kongrelerde hala yüksek doz kemoterapi çalışmaları anlatılır ve doktorlara bu uygulamalar dikte edilir. Burada amaç elbette daha fazla ilaç satmak.
 • Bizim burada uyguladığımız, metronomik kemoterapi dediğimiz düşük dozda ama devamlı tedavi. Normalde verilen dozun dörtte birini veriyoruz fakat her hafta veriyoruz. Bu şekilde, yan etkiler azalıyor ve daha pozitif sonuçlar alıyoruz. Burada uyguladığımız en önemli yöntem ise, insülinli kemoterapi yöntemi. Bu yöntem ilk kez Meksika’da keşfedilmiş olan ve dünyada sayılı merkezlerde kullanılan bir yöntemdir. Bilindiği üzere, kanser hücreleri şekerle yaşar. İnsülin ile kan şekerini düşürüp kanser hücrelerini önce zora sokuyoruz. Sora kanser hücreleri şeker aramaya başlayıp, şeker pencerelerini açınca, tam o sırada kemoterapi ilaçlarını şekerli bir eriyik içinde zerk ediyoruz. Bir tür truva atı hilesiyle kanserli hücreleri adeta kandırıyoruz. Bu şekilde ilacın etkisini en az beş altı kat arttırmış oluyoruz.

Kanser Tedavisi için Öneriler (Prof. Bülent Berkarda) 3

 • İnsülinli kemoterapinin etkisini arttırmak için burada bir de hipertermi yöntemini kullanıyoruz. Hipertermi özellikle Almanya’da çok yoğun olarak uygulanan, ısıtarak tedavi yöntemi. Hastayı 40 dereceye kadar ısıtıyoruz, bu şekilde hasta hücreler daha çabuk telef oluyor. Ölen kanserli hücre sayısı artıyor. Vücut ısısının arttırmanın bir başka faydası daha var. Bilindiği üzere, insan hastayken ateşi yükselir. Bunun nedeni vücudun yüksek ısıda bağışıklık hücrelerini arttırmasıdır. Hipertermi de aynı şekilde hastanın bağışıklık sistemini kamçılayarak tedaviye bu anlamda da büyük katkı sağlıyor.
 • Kanser tedavisinde zerdeçal mucize bir besin. Hasta olmadan da sofralardan eksik edilmemesi gereken bir31 baharat. Kanser tedavisi esnasında da zerdeçal tüketimi arttırılmalı.
 • Hastanın kanseri besleyen karbonhidrat ve şekerli gıdaları da kesmesi gerek. Makarna, pilav, tatlı, ekmek, börek, çörek kesinlikle yenmemeli.
 • Reishi mantarı, Japon mantarlarının bir karışımı olan PS Complex, Koenzim Q 10, CQ Complex, Alpha Lipoic Acid ve Omega 3’ü de besin takviyesi olarak tavsiye ediyorum. Yurtdışında bunlarla ilgili yapılmış yüzlerce çalışma ve yazılmış makale vardır.
 • Brokoli, karnabahar, lahana, brüksel lahanası, bunların içinde sülforofanlar denen kansere karşı son derece tesirli kükürtlü bileşikler var. Hastalarıma her gün sofralarında bir lahanagil olmasını, hatta bunları bazen çiğ yemelerini söylüyorum. Benim hastalarım aktardan yabanmersini alıp her akşam bir avuç yerler. İçinde oldukça yüksek miktarda kanser ilacı var. Buğday ruşeymi de kanser tedavisinde çok faydalı.

Kaynak www.karar.com

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Akciğer kanserinin ilk belirtileri başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/akciger-kanseri-ilk-belirtileri/

Umarız, Prof. Bülent Berkarda’nın kanser tedavisi önerileri ve uygulamaları birçok hastaya deva olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın