Ana Sayfa / Dua / Fetih Suresinin Faziletleri ve Sırları

Fetih Suresinin Faziletleri ve Sırları

Fetih Suresinin Faziletleri ve Sırları . Kur’anı- Kerim’i okuyarak ve dinleyerek, bilinçaltımıza yerleşmiş- yerleştirilmiş olan, ruhsal ve bedensel hayatımızı olumsuz olarak etkileyen kayıtları silebiliriz. Bu olumsuz kayıtların yerine ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bir şekilde yaşamamıza vesile olacak olumlu kayıtları yerleştirebiliriz. Günümüzde, insanların çok büyük bölümü depresyonda. Bunun sebebi, bilinçaltımız ilahi kanunlara uygun olmayan bilgiler ile dolu. Bu bilgiler doğrultusunda hayatı algılıyor, anlamlandırıyor-anlamlandıramıyoruz ve neticede ona göre bir hayat yaşıyoruz. Nereden gelip, nereye gittiğimiz, neye hizmet ettiğimizi bilmeden, adet sağa sola sürüklenerek bir hayat yaşıyoruz. İşte, bizleri bu çıkmazdan kurtaracak iki şey vardır: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sünnetleri. Nitekim, Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor: “Size iki şey bırakıyorum, eğer ki onlara sımsıkı sarılırsanız kurtulursunuz. Biri Kur’an, diğeri sünnetimdir.”  

Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyurdu ki:

“Kim Fetih Suresi’ni okursa, sanki Mekke’nin fethinde Rasulullah ile beraber bulunmuş gibidir.”

“Ramazanın birinci gecesi kim namazda, Fetih Suresi’ni okursa, Allah-u Te’ala o kimseyi bütün sene korur.”

“Fetih Suresi’ni okuyan kimse, Hudeybiye ağacının altında bana biat eden kimse gibi sevap alır.”

“Bu gece bana bir sure indirildi ki; O, bana dünya ve içindekilerden daha sevimlidir. Bu sure “İnnafetahna”dır.”

Allah’ın Salih Kullarından Olmak

İmam Cafer-i Sadık şöyle buyurmuştur: “Fetih Suresi’ni okuyarak mallarınızı, hanımlarınızı ve sahibi olduklarınızı telef olmaya karşı korumaya alın. Kim bu sureyi okumayı adet edinirse kıyamet günü mahlukatın duyacağı şekilde ona şöyle seslenilir: “Sen ihlaslı (samimi) kullarımdansın. Bunu, salih kullarıma kavuşturun ve nimetlerle dolu cennetime yerleştirin ve ona kafur karışımlı, mühürlü ve saf olan cennet içkisinden içirin.”

Fetih Suresinin Faziletleri ve Sırları

 • Fetih Suresi’ni kırk bir kere okuyan kişinin, hacetlerini Allah (c.c.) yerine getirir.
 • Bu sureyi günde yedi defa okuyanın Allah (c.c.) her sıkıntısını giderir, zorluklarını ortadan kaldırır.
 • Günde en az bir kere okuyan tüm zararlardan ve kötülüklerden korunur. her işi hayırlı ve bereketli olur.
 • Günde en az bir kere okuyan tüm zararlardan ve kötülüklerden korunur. her işi hayırlı ve bereketli olur.
 • Zor durumda olup kurtulmak isteyen cuma gecesi Allah rızası için 2 rekat namaz kılıp, 11 defa Fetih suresini, ardından da 41 defa Selaten Tüncinayı okur, durumunu Allah’a arz edip kurtuluşu isterse, selamete çıkar refaha ulaşır.
 • Savaş halinde her sabah okuyan askeri birlik düşmana galip gelir. Cemaat sabah namazından sonra 1001 defa okursa askeri birlik  zafer kazanır.
 • Bir kağıda safran, misk yada gülsuyu ile yazıp üzerinde taşırsan kendini korumaya alırsın.
 • Aynı şekilde yazılıp bir ticaret hanenin kapısı üzerine konulur ve her gün 1 defa Fetih Suresi okunursa; o yerin bereketi ve saadeti artar.
 • Kısmeti kapalı olan bir kız için temiz bir kağıda safran ve misk ile bu sure yazılır ve rüzgar değen bir yere mesela ağaca asılırsa biiznillah yakın zamanda bir hayırlı kısmet çıkar.
 • Fetih suresinin ilk ayeti olan inna fetahna ayetini Fetih, zafer, düşmana galip gelmek, düşmanı yenmek, bağlı işleri açmak ve mühim bir hacetinin yerine gelmesi için Ferdun Hayyun Kayyûmun Hakemun Adlun Kuddûsun innâ fetahnâ leke fethan mubînâ. Şeklinde her farz namazın arkasından 19 gün 19 defa okunursa maksat hasıl olur.
 • Zayıf kimse bu sureyi çokca okursa güçlenir, sıkıntıda olan okursa Allah c.c onun işlerini kolaylaştırır. Borçlu olan bol, bol okursa borcu ödeme imkanına kavuşur.
 • Fahreddin Razi (k.s) diyor ki: Cuma namazından sonra Fetih suresini 7 defa okuyup sonrada Ya Fettah ismi şerifini 489 defa zikreder ve bu uygulamaya bir dahaki Cuma gelene kadar öğlen namazları vaktinde devam eden kimsenin arzu ettiği ve istediği şeyler Allah’ın lütfu keremiyle verilir.
Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Not: Access consciousness nasıl aracı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/access-consciousness-nasil-araci/

fetih suresi faziletleri , fetih suresi sırları , inna fetahna leke fethan mübina sırları , fetih suresi fazileti ve sırları .

Fetih Suresinin Faziletleri ve Sırları , başlıklı yazımızı okuduysanız sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha fazla insanın faydalanmasına vesile olabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın