Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kabızlık için en etkili çözüm

Kabızlık için en etkili çözüm

Kabızlık için en etkili çözüm , aşağıda sizler ile paylaşacağımız tarif ile bağırsaklarımızı temizliyoruz ve kabızlığa son veriyoruz. Kabızlık, çok ciddiye alınması ve çözümü için acil çareler aranması gereken bir sağlık sorunudur. Haftada üç seferden az dışkılama ihtiyacı duyulması doktorlar tarafından kabızlık olarak adlandırılır. Fakat, birçok fitoterapist ve sağlıklı beslenme-yaşam uzmanları, sağlıklı bir insanın her gün mutlaka dışkılama yapması gerektiğini belirtiyorlar. 

Kabızlık neden olur?

Vücuda yeterli lif ve sıvının alınmaması, süt ürünlerinin aşırı tüketimi, hareketsizlik, ilaç kullanımı, tuvalet ihtiyacını ertelemek, dışkının kalın bağırsakta çok uzun süre kalmasına ve bu da kalın bağırsağın çok fazla su emerek dışkıyı sertleştirmesi ile kabızlığa neden olur.

Doğal sebepler dışında rektumda ya da kolonda darlık, tıkanıklık, kolon çevresindeki sinirlere ait anormallikler, hormonal hastalıklar ve dışkılamada rolü olan kaslara ait işlev bozuklukları gibi sağlık sorunları da kabızlığa neden olabilir.

Kabızlığa ne iyi gelir?

Kabızlığa yol açan en önemli nedenler arasında ilk sırada yanlış beslenme alışkanlıkları gelir. Bol su ve sıvı gıdalar, bulgur ve çavdar gibi tahıllar, mercimek, nohut ve fasulye gibi baklagiller, kuru kayısı, mürdüm eriği ve incir gibi çözünmeyen lif görevi gören selüloz içeren gıdalar tüketmek bağırsak hareketlerini destekleyerek kabızlığa iyi gelir.

Ayrıca gün içinde daha fazla hareket etmek, daha iyi bir sindirim için lokmaları ağızda iyice öğütmek, kafein tüketimini azaltmak ve tuvalet ihtiyacını ertelememek de kabızlık sorununun tekrar etmemesi için önemlidir.

Kabızlık için en etkili çözüm

Malzemeler

  • 1 bardak ılık su
  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
  • 1/2 limon suyu

Hazırlanışı ve tüketimi

1 bardak ılık suyun içerisine 1 tatlı kaşığı keten tohumu ve yarım limon suyunu koyup karıştırıyoruz. Sabah aç karnına tüketiyoruz. Bu küre 14 gün devam edilmelidir.

Önemli not: Hamileler, emziren anneler, kronik rahatsızlığı olanlar tüketmemelidir.

Kaynak: diyetisyenbusracaliskan Instagram sayfası https://www.instagram.com/p/CqYWXPHNIkU/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 250 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kabızlık için en etkili çözüm , kabızlığa doğal çözüm , kabızlık için bitkisel çözüm , kabızlık için doğal çözüm , kabızlığa bitkisel çözüm , kabızlığa doğal çözüm yolları , kabızlıktan kurtulmanın doğal yolları

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın