Ana Sayfa / Güzellik / Evde doğal saç bakımı

Evde doğal saç bakımı

Herkesin bilmesi gereken 5 doğal evde saç bakımı formülünü aşağıda sizlerle paylaşacağız.  Pandemi dönemi hayatımızın her anında alışkanlıklarımızı değiştirmemize sebep oldu. Hatta saç bakım uygulamalarımız da bu durumdan oldukça etkilendi. Aşağıda sizler ile paylaşacağız evde kolayca hazırlayabileceğiniz saç maskeleri ile saçınızdaki birçok probleme çözüm bularak çok daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olabileceksiniz. Uluslararası kuaför eğitmeni Sinan Ergün, evde uygulanabilecek saç bakım yöntemlerini sizler için yazdı.

Evde doğal saç bakımı

Özellikle, yoğun şehir hayatının en büyün problemlerinden biri saçlarda mat ve cansız görüntüdür. Saçlarınızın daha canlı, parlak ve dolgun gözükmesini sağlamak için; organik bal ve limonu suyunu sıcak suyla karıştırın saç boy ve uçlarına sürün. Streç filme sardıktan sonra 20 dakika saçınızda bekletin ve sonrasında yıkayın.

Yağlı saçların öncelikli sebepleri arasında yanlış kozmetik ürünü kullanımı geliyor. Saç kremini diplere kullanmak bile saçın yağ dengesini bozuyor ve saçlarda aşırı yağlanma problemine sebep oluyor. Öncelikle yağlanmanın sebebini bulup daha sonra çözüme odaklanmak gerekir. Yağlı saçlardan kurtulmak için; yumurtanın beyazı ve limon suyunu karıştırın içine az kaya tuzu ekleyerek karıştırmaya devam edin saç boy ve uçlarına sürerek 20 dakika bekletip sonra güzelce yıkayın.

Saçlarınızın nem dengesinin normal seviyesinin altında olması, saçlarda kuruluğa ve buna bağlı saç uçlarında kırılmaya sebep olmaktadır. Saçlarınızın nemli ve sağlıklı olması için; Argan yağı ya da saf zeytin yağı ile esmer şekeri karıştırıp saç uçlarında 20 dakika bekletin ve sonrasında güzelce yıkayın.

Kepek kadın ya da erkek herkesin en çok yaşadığı saç ve saç derisi problemlerinin başında gelmektedir. Kepeğin nedenleri oldukça geniştir, stres, yanlış şekillendirici kullanımı, farklı hastalıklar, yanlış şampuan kullanımı vb gibi çeşitlendirilebilir. Eğer, herhangi bir cilt rahatsızlığına bağlı kepek probleminiz yoksa (egzama vs.) kepeği temizlemek doğal yollarla da mümkündür. Hindistan cevizi yağı, nane yağı ve rendelenmiş limon kabuğunu karıştırıp saç diplerinize parmak uçlarınızla (tırnaklarınızı kullanmadan) 15 dakika masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin ardından yıkayarak saçınızdan arındırın. Arındırdıktan sonra pamukla hafif şekilde diplere saf kantaron yağı sürün. Kantaron yenilenme konusunda saç diplerinize çok güzel bir şekilde destek olacaktır.

5 – Kabarık saçları sakinleştirmek için

Kabarık saçları olanlar her zaman şekillendirme için daha fazla zaman ayırmak zorunda olanlardır değil midir ? Yıka çık özellikle kabarık saçlılar için bir hayal gibidir. Fakat düzenli uygulama ile kabarık saçları da doğal yollarla sakinleştirmek mümkündür. Muz, süzme yoğurt, bal ve 2-3 damla argan yağını güzelce karıştırın. Saçınızın boy ve uçlarına yoğun bir şekilde sürüp 30 dakika bekledikten sonra güzelce yıkayarak arındırın.

Kaynak: https://www.buseterim.com.tr/tr/guzellik/sac/herkesin-bilmesi-gereken-5-dogal-sac-bakim-formulu#1-dogal-parlaklik-icin

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “yeşil oniks taşı bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 85 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için bu web sitesini ziyaret edin: https://www.shopier.com/7348512 ÜRÜN SİTESİNE GİT

Yeşil oniks taşı faydaları

 • Kaygı azaltıcıdır. Gelecek kaygısını yok eder.
 • Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.
 • Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir. 
 • Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. İlişkileri düzeltme konusunda etkilidir, özellikle evli çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirir.
 • İnsanları bağımlı olduğu şeylerden kurtarma konusunda etkili bir taştır. Ayrılık taşı denmesinin sebebi budur, bağlı olduğunuz çevreye veya alışkanlıklara bir anda veda edebilecek duruma gelebilirsiniz.
 • Stres ve depresyon üzerinde etkilidir. Sürekli kaygı yaşayan insanlarda rahatlamaya sebep olur.
 • Sakinleştirir, hayırlı işlerde cesaret ve şans getirir.
 • Sinirleri ve heyecan merkezini yatıştır. Kalbe ferahlık verir.
 • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına yardımcı olur.
 • Açık renkli olanları uyumaya yardımcı olur.

Kaynak: Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar (Ahmet & Elmas Maranki)

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Kenevir yağı ile Saç Şampuanı – ENDEMIX™ kompleksi içeren kozmetik ürünler

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Detaylı bilgi için tel: 0212 284 19 41-0532 547 99 57

Kenevir yağı içeren şampuan saçları nazikçe temizler, nemlendirir ve ağırlaştırmadan beslenmesini teşvik eder.  At kestanesi ekstresi saç köklerinin güçlenmesine ve yağ bezlerinin işlevini normalleştirmeye yardımcı olur.

 • Kenevir yağı olumsuz etkiler sonucu hasar görmüş saçları onarır, besler ve güçlendirir, kuru saçları nemlendirirerek daha elastik bir hale getirir, kırılganlığı ve statikliği azaltır.
 • At kestanesi ekstresi antienflamatuar etki sağlar, kan damarlarını güçlendirir, saç derisindeki kan dolaşımını stimüle eder, saç köklerini güçlendirir ve saçların dökülmesini önler.
 • Yer minesi ve hasır çiçeği hidrolatları kırılgan, incelmiş ve uçları bölünmüş saçları onarmaya yardımcı olur, sağlıklı bir parlaklık ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Saçların ve saç derisinin yağlılığını azaltır, kepek oluşumunu önler.

Günlük bakım için ideal bir üründür
• Saç uçlarının bölünmesini azaltır

• Taranmasını kolaylaştırır
• Saç köklerini güçlendirir
• Saç derisinin damarlarını güçlendirir
• Statikliği gidererek aşırı saç kabarıklığını önler

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Evde doğal saç bakımı , bu tarifleri uygulayarak saç problemlerinize çözüm bulabilir çok daha canlı ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın