Ana Sayfa / Seyahat / En ucuz uçak bileti iç hatlar

En ucuz uçak bileti iç hatlar

En ucuz uçak bileti iç hatlar , seyahat etmeyi sevenler için bu yazımızda en ucuz uçak bileti nereden alınır bu konularda sizlere bilgiler ipuçları vermeye çalışacağız. Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisi-i şerifinde :” Seyahat ediniz, şifa bulunuz” buyurmuştur. Seyahat etmek, özellikle daha önce gitmediğimiz farklı yerlere gitmek, hem ruh hem de beden sağlığımızı olumlu etkiler. Üstelik bu seyahat minimum maliyetler ile yapılırsa çok daha güzel olur.

Ülkemizde o kadar çok gezilecek, görülecek yer var ki, en ucuz uçak bileti iç hatlar kampanyaları, promosyonları ne şekilde bulabilirsiniz, seyahatinizi ne şekilde planlamalısınız, ucuza uçak bileti ve uçak bileti kampanya hangi dönemlerde olur, nereden temin edilir, aşağıda bu konularda tüyolar vereceğiz.

en ucuz uçak bileti iç hatlar

En ucuz uçak bileti iç hatlar bulma yolları

1) Seyahat tarihlerinizi esnek tutmalısınız

En ucuz uçak bileti iç hatlar bulmak için en önemli nokta seyahat tarihlerinizin esnek olmasıdır. Uçak bileti fiyatları yılın belli dönemlerinde ve haftanın belli günlerinde farklılık gösterir, fiyatlar çok daha ucuz olur. İnsanlar genellikle, yılbaşı, Noel, kurban bayramı, şeker bayramı, milli bayramlar gibi dönemlerde tatile çıkmak istiyor. Bu dönemlerde talep yüksek olduğu için uçak bileti fiyatları da yüksek oluyor.

2) Biletinizi fiyatların en ucuz olduğu zamanlarda alın

Sabah erken ya da gece geç saatlerde uçak bileti fiyatları çok daha ucuz olmaktadır. Havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip en ucuz uçak bileti iç hatlar bulduğunuz zaman satın almalısınız. İzin tarihlerinizi ona göre ayarlamalısınız.

Hafta ortası uçak biletleri, hafta sonu uçak biletlerine göre daha ucuzdur, çünkü bir çok insan çalıştığı için hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyor.

En uygun bilet bulmak için Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu Salı ve Cumartesi günleri izliyor.

En ucuz uçak bileti iç hatlar fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesidir.

3) Biletinizi erken alın

Yoğun seyahat dönemlerinde tatile imkanınız oluyorsa rezervasyonunuzu erken yaptırıp, biletinizi erken almalısınız. En ucuz uçak bileti iç hatlar kampanyaları yakalamak için ortalama 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlamalısınız.

4) Biletinizi geç alın

Havayolları şirketleri satış ve doluluk oranlarına ulaşamazlarsa son dakika daha düşük fiyatlı bilet kampanyaları düzenlerler. Eğer, güzergah ve tarihlerde esnek iseniz, son dakika fırsatlarından faydalanmak için biletinizi geç alabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın