Ana Sayfa / Seyahat / yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu

yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu , yurt dışına gidecek kişilerin seyahatleri sırasında ortaya çıkabilecek aksilikler karşısında önlem alması açısından bu konu oldukça önemlidir. yurtdışı sağlık sigortası nasıl yapılırseyahat sigortası nasıl yapılıryurtdışı seyahat sigortası fiyatlarıonline seyahat sağlık sigortasıseyahat sigortası onlineyurtdışı seyahat sağlık sigortası , seyahat sigortası zorunlu olan ülkeler , bu yazımızda sizlere bu konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu , yurtdışı sağlık sigortası nasıl yapılır , seyahat sigortası nasıl yapılır , yurtdışı seyahat sigortası fiyatları , online seyahat sağlık sigortası , seyahat sigortası online , yurtdışı seyahat sağlık sigortası
Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu?

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu , vize almak için müracaat edilirken istenen evraklardan biri de yurtdışı seyahat sağlık sigortası poliçesidir. Öncelikle, Schengen Ülkeleri, ABD veya Kanada gibi ülkelere gitmek için vize başvurularda, yurtdışı seyahat sigortası zorunludur. Hangi ülkelerden vize alırken zorunlu olduğuna burada yer vermeyeceğiz. En doğrusu vize alacağınız ülkenin konsolosluk web sitesini ziyaret ederek bunu öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

Yurtdışı seyahat sigortası gerekli mi?

Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu sorusundan ziyade yurtdışı seyahat sigortası gerekli mi, neden bu sigortayı yaptırmalıyız, sorusuna cevap vermek gerekir. Hayatta her zaman her şey başımıza gelebilir. Tatilde geçireceğimiz güzel anları planlarken, başımıza gelebilecek aksilikler karşısında neler yapabiliriz, bunu da düşünüp, tedbirleri almalıyız. En basitinden düşüp ayağımızı kırdık, bir trafik kazasında yaralandık ya da aniden herhangi bir sebeple rahatsızlandık, ameliyata alınmamız gerekti, hastaneye kaldırıldık. Bu durumda, masrafları kim karşılayacak. Bu gibi ve daha pek çok durumda seyahat sigortasından faydalanabilirsiniz.

Yurtdışı seyahat sigortası neleri kapsar?

Seyahatlerinizde karşılaşmış olduğunuz sağlık problemleri, refakatçinin yanınıza ulaşımı, tedavi sonrası Türkiye’ye nakli gibi istenmeyen durumlarda yapmış olduğunuz harcamalar seyahat sigortası poliçesi kapsamındadır.  Seyahat sigortası sadece sağlık masraflarınızı karşılamakla kalmaz, eşyalarınızın veya bavulunuzun kaybolması (Sigorta şirketi o bavulu bulup, size göndermekle sorumludur), tatilinizin iptalini, hatta tatilde hastalanır ve almanız gereken ilaç o ülkede yoksa, Türkiye’den alınıp, bulunduğunuz ülkeye gönderilirken katlanılan masraflar bile sigorta firması tarafından ödenir. 

Yurtdışında bu gibi durumlarda oluşan masrafları önce siz cebinizden ödersiniz. Sonra, Türkiye’ye geri dönünce, harcamalarınızı ilgili sigorta şirketine sunup, bütün bu ödemeleri geri tahsis edersiniz. Fakat, her şey sigorta kapsamında değildir. Tüm detaylar, sigorta poliçesinde yazmaktadır. Bu nedenle poliçe klozlarını detaylı incelemelisiniz. Ek prim ödeyip bazı durumları da teminat kapsamına aldırabilirsiniz.

Seyahat sigortası neleri kapsamaz ?

Sigorta poliçenizin hangi teminatları kapsadığı, ödediğiniz prime  ve sigorta şirketine göre değişir. Savaş, grev, kendini bile bile ağır bir suça bulaştırıp sonucunda zarar görmek, deprem, heyelan ve nükleer felaketlerden oluşan kayıplar, oluşan masraflar genel olarak seyahat sağlığı sigortası kapsamına alınmazlar. Yurtdışına gidip, check-up yaptırırsanız, bunu sigorta şirketi ödemez. Önceden var olan bir hastalığınız varsa, onun ile ilgili yapmış olduğunuz tedavi masraflarını da ödemez.

Seyahat sigortası poliçesi kapsamında yurtdışında yapmış olduğunuz masrafları Türkiye’ye dönünce sigorta şirketinde tahsil etmek için faturaları, hastane raporlarını, yani durumunuzu kanıtlayacak tüm evrakları sigorta şirketine sunmalısınız.

Seyahat sigortasını nasıl yaptırabilirsiniz?

Seyahat sigortası yurtdışı , online seyahat sigortası , seyahat sağlık sigortası online  , online yurtdışı seyahat sigortası diye internette sorgulama yaptığınız zaman bu sigortayı yaptırabileceğiniz çeşitli firmalar çıkar. Sigortanızı online olarak da yaptırabilirsiniz ya da bir sigorta acentesine gidip de yaptırabilirsiniz.

Yurtdışı seyahat sigortası hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bu yazıyı da okuyabilirsiniz. https://www.birhayalinpesinde.com/yurtdisinda-seyahat-saglik-sigortasi-seyahatsagliksigortasinedirYurtdışı seyahat sigortası zorunlu mu başlıklı bu yazımızda umarız sorularınıza yanıt bulmuşsunuzdur.

seyahat sigortası zorunlu olan ülkeler

Yurt dışı seyahat sigortası bir çok ülkeden vize almak için gerekli olan evrakların başında geliyor. Seyahat sigortası zorunlu olan ülkeler hangileri sorusunun cevabını en garanti olarak vize almak istediğiniz ülkenin konsolosluğundan ya da web sitesinden öğrenebilirsiniz.


Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu muyurtdışı sağlık sigortası nasıl yapılırseyahat sigortası nasıl yapılıryurtdışı seyahat sigortası fiyatlarıonline seyahat sağlık sigortasıseyahat sigortası onlineyurtdışı seyahat sağlık sigortası , seyahat sigortası zorunlu olan ülkeler , umarız bu yazımızda bu sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın