Ana Sayfa / Dua / Dualar neden kabul olmaz ?

Dualar neden kabul olmaz ?

Dualar neden kabul olmaz , bazı kimseler: “Çok dua ediyoruz da, dualarımız bir türlü kabul olmuyor!” diye şikayet ederek ümitsizliğe kapılıyorlar. Allah’tan ümidini kesmek gibi bir hal ile adeta isyan ediyorlar ki, bu yanlış düşüncedir. Bir kere vicdanen düşünelim ki, dualarımız kabul olunmuyorsa, acaba bunun sebebi nedir, neden kabul olunmuyor? Duanın kabul olunmaması, duayı terk etmeyi icap ettirmez. Dua kabul olunmazsa yada gecikirse: “Duam kabul olunmadı…” diye dua etmekten vazgeçmek icap etmez. Zira o dua ile istenilen şeyi Allah’ü Teala kuluna vermezse, onun karşılığında başka bir şey verir. Ya da kendisinden bir kötülüğü, bir musibeti kaldırır.

Bir Hadisi Şerifte Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) “Kim bir haceti için çokça dua ederse, haceti kendisine verilsin veya verilmesin, o kimseye Allah’ü Teala muhakkak bereket verir” buyurmuşlardır.

Diğer bir hadisi şerifte şöyledir: “Bir kul dua eder de arzusuna nail olamazsa, Allah’ü Teala onun için bir sevap yazar.” Dualarımız kabul olunsa da, olunmasa da dua etmekten vazgeçmemeliyiz. Dua etmekten geri kalmamalıyız. Sadece dualarımızın kabul olunmasına mani olan sebepleri ortadan kaldırmaya çalışmalıyız. Bu sebepler çoktur. Fakat başlıca iki tanesi şöyledir.

Dualar neden kabul olmaz ?

Haram Yemek

Enes bin Malik (Radıyallahü Anh), Rasulullah (Salallahü Aleyhi ve Sellem)’e gelere: “Ey Allah2ın resulü! Ben dualarımın kabul olmasını isterim. Bana bunun yolunu gösterir misin?” diye sorduğunda, Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem):

– “Ya Enes! Helal kazan, helal ye! Zira bir lokma haram yiyen kimsenin 40 gün duası kabul olmaz! buyurmuştur.

Yalan Söylemek

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem), “Duanın iki kanadı vardır. birincisi helal yemek. ikincisi doğru söylemektir.” buyurmuşlardır.

Büyük velilerden İbrahim bin Edhem (Kuddise Sirruhu) hazretlerine Basra halkından birçok kimselergelerek şöyle bir soru sordular. “Ey Allah’ın veli kulu! Allah’u Teala Kur’an-ı Kerim’inde: ‘Bana dua edin, kabul edeyim!’ buyuruyor. Fakat biz dua ediyoruz da kabul olunmuyor. Acaba nedendir?” İbrahim bin Edhem (Kuddise Sirruh) Hazrtetleri onlara sevaben:

– “Sizin dualarınızın kabul olunmamasına sebep, şu on şey ile gönüllerinizin ölmüş olmasıdır.”

  1. ‘Allah’ı biliyoruz’ diyorsunuz; lakin emirlerini tutup yasaklarından kaçınmıyorsunuz.
  2. Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’i seviyoruz diyorsunuz; Lakin O’nun sünnetlerini işlemiyorsunuz.
  3. Kur’an-ı Kerim’e inanıyor ve okuyorsunuz. Lakin gereğiyle amel etmiyorsunuz.
  4. Allah’u Teala’nın nimetlerini yiyip içiyorsunuz. Fakat şükrünü eda etmiyorsunuz.
  5. Şeytanın kendinize düşman olduğunu biliyorsunuz. Fakat ona uymaktan zevk alıyorsunuz.
  6. Cennetin hak olduğunu biliyorsunuz. Fakat oraya yarayacak amel ve ibadet etmiyorsunuz.
  7. Cehennem vardır. Dersiniz. Fakat cehenneme sürükleyici hallerden çekinmezsiniz.
  8. Ölümü hak bilirsiniz. Fakat hiç hazırlık etmezsiniz.
  9. İnsanların ayıplarını, kusurlarını araştırırsınız, Fakat kendi ayıplarınızı, kendi kusurlarınızı hiç görmezsiniz.
  10. Ölülerinizi kendi ellerinizle defnedersiniz. Fakat onların hallerinden hiçbir ibret almazsınız.

İşte bu sebeplerden dolayı dualarınız kabul olunmaz, der ve nasihat kabilinden söze devam ederek:

-“Arkadaşlar, bizleri ve bütün mevcut olan şeyleri yoktan var eden, Allah’u Teala hazretlerinin emirlerini tutmaz ve iki cihan serveri Hz. Muhammed (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in sünnetlerini işlemez, Allah’u Teala’nın çeşit çeşit nimetlerini yer, içer, şükrünü yerine getirmez, cenneti arzular, ona layık amelde bulunmaz, cehennemden korkar, ona layık hal ve amellerden geri kalmazsınız. Her an için ölümün peşinizde olduğunu bildiğiniz halde, bir türlü ibret almazsınız. Şu durumda elbette dualarınız kabul olmaz” diye ikazda bulunur.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

karaciğer yağlanmasına kesin çözüm başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/karaciger-yaglanmasina-kesin-cozum/

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın