Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Damarları temizleyen besinler

Damarları temizleyen besinler

Damarları temizleyen besinler . Sağlık söz konusu olunca herkes kalbini, bağışıklık sistemini, kolesterolünü, şekerini düşünür. Ancak göz ardı ettiğiniz kan dolaşımındaki en ufak bir problem bütün vücudu etkileyebilir. Peki kan dolaşımı nasıl hızlandırılır?  Yazıma rahmetli babamın sözleri ile başlamak istiyorum; ‘kan giden yere hayat gider’… Kan dolaşımı sağlığı demek, bütün vücudun sağlığı demektir, biz istediğimiz kadar sağlıklı beslenip vitamin, mineral, protein ve eser elementten zengin beslenelim bunları en ince kılcal damarlarla vücudun her hücresine taşıyamazsak ‘hücre düzeyinde sağlık’ mümkün olamaz.

Damar sağlığı için de şu iki şey elzemdir

  • Kandaki yağ oranlarını ve kolesterolü dengede tutmak
  • Damar iç yüzeyinin yani ‘damar endoteli’nin sağlıklı olmasını sağlamak, okside olmasını, ‘paslanmasını’ engellemek. Çünkü bütün o damar tıkanma süreci oksidasyon ile başlar, paslanan yere yağlar birikir ve üzerine de kalsiyum çökünce damar sertleşmesi süreci başlar.

Damarları temizleyen besinler

  • Sigayı bırakmak. İçiliyorsa da alt yarısına gelmeden söndürmek, çünkü sigaradaki zararlı şey nikotin değil, özellikle alt yarıda biriken yüzlerce ‘damar düşmanı’ zehirli gaz
  • Stres yönetimini başarabilmek, bu çok önemli çünkü stres bedenimizi ‘ele geçirdiğinde’ salgıladığımız hormonlar sigaradan daha fazla endotel hasarı yapıyor, damar iç yüzeyinde ‘paslanma’ sürecini başlatıyor.
  • Baharatlar damar sağlığını korumada çok önemli, Prof. Aggerwall’ın ‘Healing Spices’ yani ‘İyileştiren Baharatlar’ kitabında da yer verdiği birçok baharatta damar sağlığını farklı mekanizmalarla koruyan maddeler var, bunlar; sumak, sarı hardal, siyah hardal, muskat, zencefil, zerdeçal, karabiber. Baharatların etkisi pişince de kaybolmuyor, artık baharatları ilaç gibi kullanmanın zamanı geldi de geçiyor bile, sadece lezzet değil şifa katıyorlar yiyeceklerimize…
  • Reçineli sebzeler; hani soyarken elimize yapışan sebzeler var ya, kabak, pırasa, bamya gibi, bu zamksı maddeler bağırsakta ‘zararlı yağlara’ yapışıp dışkı ile atılmalarını sağlıyorlar.
  • Turp, tere, roka gibi hani ‘acısı burnumuzdan gelen’ sebzeler var ya, damardaki oksitlenmeyi ve zararlı yağ birikimini önlerler
  • Karnabahar, kereviz ve patlıcan gibi yağı çekme özelliği olan sebzeleri garnitür olarak ana yemek yanında tüketin
  • Ceviz ve sızma zeytinyağı
  • Nar, karahavuç, kan portakalı, ekşi kara dut

Şifa olsun, selam ve sevgimle…

Kaynak: Dr. Elif Güveloğlu https://www.instagram.com/p/CKlDH8VJ9wb/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit Taşının Faydaları 

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Tavsiye yazılar

Damarları temizleyen besinler , damar sağlığı için besinler , damarları temizleyen bitkiler , kan dolaşımını iyileştiren , damar temizleme kürü , damarları temizleyen kür .

kan damarlarını temizleyen bitkiler , damarları güçlendiren besinler , damar sağlığına iyi gelen yiyecekler , damar sağlığı için faydalı besinler , damar temizleme bitkisel .

damarları temizleyen yiyecekler , damarlari temizleyen bitkisel tedavi , bitkisel damar temizleme , kalp damar sağlığı için faydalı besinler , damar temizleyici besinler , kalp damar sağlığına iyi gelen besinler .

damar temizleyici bitkiler , damar sağlığına iyi gelen besinler , damarlari temizleyen besinler , damarları temizleyen gıdalar , damar içini temizleyen bitkiler , damar dostu besinler .

damar sağlığını koruyan besinler , damarları temizleyen bitkisel ilaç , kalp ve damar sağlığına iyi gelen yiyecekler , damar sağlığına iyi gelen bitkiler , kalp ve damar sağlığını koruyan besinler .

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın