Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / 4 7 8 nefes tekniği faydaları

4 7 8 nefes tekniği faydaları

4 7 8 nefes tekniği faydaları , kalp hızını düşürüyor, stresi azaltıyor ve sindirim sistemini çalıştırıyor: Uyku kalitesini artırarak sakinleştiren mucize yöntem! Andrew Weil’in tarifi olan bu nefes alma egzersizi sayesinde hayatınızda gözle görülür pozitif etkiler fark edeceksiniz. Bu tekniğin fizyolojik etkileri tahminlerin de ötesinde. Peki, 4-7-8 nefes alma tekniği nasıl uygulanır?

Nefes almak hayati bir önem taşısa da birçoğumuz doğru nefes almayı bilmiyoruz. ‘Doğru nefes nasıl alınır?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Evet, doğru nefes almak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Doğru nefes almanın tek amacı oksijen almak değildir. Bir diğer çok önemli amacı da karbondioksiti dışarı atmaktır. Eğer yazımızda okuyacağınız doğru nefes alma yöntemlerini uygulamıyorsanız bu durum tahmin ettiğinizden çok daha ciddi bir durumlara yol açıyor olabilir. O halde doğru nefes almaya başlamanın tam zamanı: İşte 4-7-8 nefes alma tekniği…

Andrew Weil’in 4-7-8 nefes tekniği ile günlük rutininizde ulaşamadığınız dinlenme seviyesine bu yöntem ile rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Doğru nefes alıp vermek sanıldığından çok daha önemli olmakla birlikte pek çok yararı bulunmaktadır. Örneğin kalp ritminin düzelmesiyle ile birlikte kan basıncının düşmesi, dolaşımın hızlanması, sindirim sisteminin düzene girmesi, stres ile rahatlıkla baş edebilme ve uykunun düzene girmesi ilk akla gelenlerdir.

4 7 8 nefes tekniği faydaları

 • Bu özel nefes tekniği parasempatik sinir sistemini uyarır.
 • Kortizol düzeyini düşürür.
 • Stresin azalmasını sağlar.
 • Vücudun rahatlamasını sağlar.
 • Kalp hızının düşmesini sağlar.
 • Sindirim sisteminin çalışmasını sağlar.
 • Kan şekerini dengeler.
 • Uyku kalitesini arttırır, sakinleştirir.
 • Akciğerleri açar.
 • 4-7-8 tekniği, aklınızı ve bedeninizi geceleri uzanırken endişelerinizi tekrarlamak yerine nefesi düzenlemeye odaklanmaya zorlar.
 • Endişeli, depresif ve uykusuzluk semptomlarını azaltmaya yardımcı olan bu egzersiz, uygulayıcıların kalbini yatıştırır ve sinirlerini sakinleştirir.
 • Bir süre nefesi tutmayı içeren özel kalıplar, vücudunuzun oksijenini yenilemesine izin verir. Akciğerlerden dışarıya doğru, 4-7-8 gibi teknikler organlarınıza ve dokularınıza çok ihtiyaç duyulan oksijen desteğini verebilir.

4-7-8 nefes tekniği nasıl yapılır?

 • Öncelikle dilinizin ucunu ağzınızın çatısına, üst ön dişlerinizin arkasına yaslayarak uygulayın. Uygulama boyunca dilinizi yerinde tutmanız gerekir.
 • Dört saniye sayarak burnunuzdan nefes alın.
 • Yedi saniye boyunca nefesinizi tutun.
 • Büzülmüş dudaklardan bir “vıh” sesi çıkararak sekiz saniye boyunca nefes verin.
 • Bu egzersizi, günde iki kez, dört defaya kadar tekrarlayın.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

Tavsiye yazılar

4 7 8 nefes tekniği faydaları , 4 7 8 nefes alma tekniği , 4 7 8 nefes egzersizi , 4 7 8 nefesi , nefes egzersizi 4 7 8 , nefes tekniği 4 7 8 .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın