Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ve hüvel kavîyyul azîz zikrinin fazileti

Ve hüvel kavîyyul azîz zikrinin fazileti

Ve hüvel kavîyyul azîz zikrinin fazileti. Kuran-ı Kerim Şura Suresi 19. Ayet-i Kerime’de geçen “ve hüvel kavîyyul azîz” zikri anlamı ve Fazileti, içinde geçen El Kaviy ve El Aziz esması anlamı. Kuran-ı Kerim’in 42. suresi olan Şura Suresi 19. ayetinde geçen Allahu Teala’nın esmasını barındıran, Cenab-ı Hakk’ın lütuf ve ihsanını celb eden tesirli ve etkili bir zikir olan “ve hüvel kavîyyul azîz” zikri kelime kelime açıklaması, anlamı ve fazileti, sırları.

“ve hüvel kavîyyul azîz”

Şura süresi 19. ayeti kerimede :

Arapça Yazılışı: اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Arapça Okunuşu: Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve hüvel kavîyyul azîz(azîzu).

Şûrâ Suresi 19. Ayet Türkçe Meali : Allah, kullarına çok lütufkârdır, dilediğini rızıklandırır. O, kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.

Ayette Geçen Esmaların Anlamı

Hüve: O (Allah)

Ya Kaviyy : Gücü ve kuvveti sınırsız olan, kendisine hiçbir şey aciz bırakmayan demektir.

Ya Aziz : İzzet, azamet, şeref ve onur sahibi. Mağlup edilmeyen, edilmesi mümkün olmayan, daima galip gelen. kahreden, galebe çalan; sonsuz izzete sahibi olan. Aynı zamanda sevgili, dost, çok nurlu, nadir….anlamına gelir ki, Allah’tan daha güzel dost ve daha candan sevgili olamaz.

وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Ve hüvel kaviyyul azîz

Her kim günde 9 defa Şura Suresinin 19.ayeti kerimesi olan aşağıdaki duayı okursa, Allah her işinde ona lutufkâr  davranır.

اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

“Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve hüvel kavîyyul azîz(azîzu).”

Ve hüvel kavîyyul azîz zikrinin fazileti

  • Bu zikir oldukça tesirli ve etkili, mucize bir zikirdir. Bu zikri daha da güçlü kılan vav ve hu (hüve) harfleridir.
  • Bu zikri dilinizden düşürmediğiniz sürece bütün insanlara karşı heybetli görüneceksiniz.
  • Ummadığınız yerden rızık kapıları açılacaktır.
  • Kalbinizdeki niyetleri okuyan bir zikirdir.
  • Hacetlerin (isteklerin) kabulünü hızlandırır.
  • Çocuğunuz yaramaz ve sözünüzü dinlemiyorsa, bu zikir ile sözünüzü dinletebileceksiniz. Hayatınıza tümden pozitif değişiklik yapmak isteyenlere çok faydalıdır.
  • Toplumda her vakit sözü geçen, istekleri geri çevrilmeyen kişi olursunuz.
  • İnşallah tesiri çok kuvvetli ve hızlıdır.

Allah’ın izniyle inşallah aşağıdaki dua okuma tertibi ile ne muradın varsa hasıl olur.

Temiz elbise giyinmiş olarak temiz ve tenha bir yerde 2 rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye karşı oturup 1000 defa “Yâ Lâtif” okuyup sonra 3 defa aşağıdaki dua okunur.

“Allahümme ente akrebü min külli kariybin ve ekremü min külli keriymin ve ecvedü min külli cevâdü ve ahfezu min külli hafiyzın ve eltafü min külli lâtiyfin es’elüke bismikel lâtifü en tüsahhıre li min halkıke men yakdı hâceti ve yedfe’u anni hasmi ve yüncini mimmen zalemeni ve âdâni bihakkıke yâ lâtifü yâ latifü yâ lâtifü eltafü bi ındeşşedâidi ve neccini minel mekâyidi küllihallahü lâtifün biıbâdihi yerzüku men yeşâü ve hüvel kaviyyul aziz”

Okuduktan sonra tekrar (1000) “Yâ Latif” esması okunur. Yine 3 defa yukarıdaki dua okunur. Böylece 16641 Ya Latif c.c her 1000 okumada 3 dua okuyarak bitirilir. En son 641 defa okunur ve 3 defa yine dua okunur. Ardından bir salavat 1 fatiha 3 ihlas süresi okunarak ne için dua edildiyse onun kabulü için dua edilir.

Kaynak: https://www.nukteler.com/huvel-kaviyyul-aziz-zikrinin-anlami-faziletleri/

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ve hüvel kaviyyul aziz okuyanlar , ve huvel kaviyyul aziz anlamı , ve hüvel kaviyyul aziz fazileti , ve huvel kavîyyul azîz mutluluğun şifresi , allahü latifün bi ibadihi yerzuku yeşaü ve hüvel kaviyyül aziz .

ve hüvel kaviyyül aziz mutluluğun şifresi , ve huvel kavîyyul azîz kaç defa çekeceğim , ve huvel kaviyyul aziz sirlari , Ve huvel kavîyyul azîz zikrinin fazileti .

ve huvel kaviyyul aziz , ve huvel kaviyyul azîz okuyanların yorumları , ve hüvel kaviyyul aziz , ve hüvel kaviyyül aziz , ve huvel kavîyyul azîz yorumları , ve hüvel kaviyyul aziz fazileti , ve hüvel aliyyül azîm mutluluğun şifresi . ve huvel kavîyyul azîz , ve huvel kavîyyul azîz kaç kere okunur , 399 ve huvel kaviyyul azîz , ve hüvel kaviyyül aziz fazileti mutluluğun şifresi , allâhu latîfun bi ibâdihî fazileti , ve huvel kavîyyul azîz ne için okunur .

ve huvel aliyyül azim zikri , ve huvel kaviyyul azîz kaç defa çekeceğim , ve hüvel kaviyyül azim , ve huvel kaviyyul aziz anlamı , allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku fazileti .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın