Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Zona bitkisel tedavisi

Zona bitkisel tedavisi

Zona bitkisel tedavisi , aşağıda sizlerle tarifini paylaşacağımız kürleri uygulayarak ve esans yağları kullanarak kısa sürede zona hastalığınıza şifa bulabilirsiniz. Zona hastalığı nedir? Zona ya da diğer adıyla varicella zoster, tek bir sinirin ya da tek bir sinir tarafından kontrol edilen cilt yüzeyinin varicella zoster adı verilen virüs tarafından enfekte olması durumudur. Geçmişte suçiçeği geçirmiş olan herkeste zona hastalığı görülebilir. Suçiçeği veya buna neden olan suçiçeği virüsüne hiç maruz kalmamış olanların, zonaya yakalanması mümkün değildir. En yaygın olarak 50 yaşın üzerindeki kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte daha önce suçiçeği geçirmiş olan her yaştan insanda bir ya da daha fazla kez ortaya çıkabilir.

Zona hastalığı belirtileri nelerdir?

Zona hastalığı belirtileri genellikle döküntülerin ortaya çıkacağı bölgede öncesinde yanma, karıncalanma, kaşıntı veya batma ile başlar. Bazen bu bulgular çok şiddetli olabilir ve bireyler dayanılmaz bir ağrı hisseder.

Etkilenen bölgede kırmızı yama şeklinde kızarıklık tipiktir. Bu başlangıç belirtilerinden 1-5 gün sonra, döküntüler ortaya çıkar ve bunlar içi sıvı dolu kabarcık kümelerine dönüşür. Nadir durumlarda bu tipik zona döküntüleri görülmez.

Döküntüler suçiçeği ile aynıdır; fakat suçiçeğindeki gibi tüm vücutta görülmez. Zona hastalığında döküntüler sadece yüz, boyun, sırt, kalça yada gövde gibi sadece tek bir alanda sınırlıdır ve vücudun bir yarısında konumlanmıştır. Optik zona olarak bilinen ve gözde görülebilen enfeksiyon ağrılı göz iltihabına yol açarak oldukça tehlikeli olan geçici veya kalıcı görme kaybına sebep olabilmektedir. Enfeksiyonun diğer belirtileri:

 • baş ağrısı
 • ateş ve titreme
 • baş dönmesi
 • mide bulantısı
 • karın ağrısı
 • mide ekşimesi
 • lenf nodlarında şişme
 • yorgunluk
 • halsizlik

Zona bitkisel tedavisi

Aşağıda sizler ile paylaşacağımız bu kür Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilmektedir.

Zonaya karşı kür 1

Malzemeler

 • 1 su bardağı su
 • 5-6 adet karabaş otu
 • 1 tutam melisa otu

Hazırlanışı

1 bardak suyu kaynatın, içerisine karabaş otunu ve melisa otunu atarak 7 dakika kadar demlenmesi için bekletin, sonra süzün. Ilıyınca her akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra içiniz. Her akşam taze olarak hazırlanmalıdır.

Önemli not: Ağır kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler için bu kürün kullanımı önerilmemektedir. Ayrıca, bu kürü uygularken limon suyu ve sirke de tüketmemelisiniz.

Zonaya karşı kür 2

 • Soğuk sıkım çörek otu yağından günde 1 defa sabah aç kana 1 yemek kaşığı tüketmelisiniz. 
 • Mevsiminde çiğ semizotunu bolca tüketiniz. Tercihe göre yoğurt ile birlikte tüketebilirsiniz.
 • Mevsiminde bol bol Göksulu armudu tüketiniz.

Aloe Vera

Yatıştırıcı ve serinletici özelliklerinden dolayı aloe vera da zona için mükemmel bir doğal yöntem olarak kabul edilir. Etkilenen bölgeyi rahatlatır, ağrı ve kaşıntıyı azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır.

 • Aloe vera yaprağını kesip jelini çıkarın, zona yaraları olan bölgeye dairesel hareketlerle uygulayın. 30 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Soğuk duş da alabilirsiniz.
 • Bu yöntemi bir hafta boyunca günde 2-3 kez tekrarlayın.

Hindistan Cevizi Yağı

 • Cilt bakım ürünlerinde tercih edilen Hindistan cevizi yağı, zonanın ciltte oluşturduğu leke ve kızarıklıkları da iyileştirir.
 • Hücre yenileme ve rahatlatma özelliği olan Hindistan cevizi yağı, zona döneminde cilde masaj olarak uygulandığında, oluşan tahrişleri iyileştirir.
 • Kişilerin yaşadığı yanma ve ağrı gibi durumları da ortadan kaldırır. Zonaya ne iyi gelir dediğinizde aklınıza Hindistan cevizi gelmeli!

Çay ağacı yağı

 • Çay ağacı yağı, mantar, viral ve bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmekle ünlüdür. Cilt bakım endüstrileri, çok çeşitli kozmetik ve cilt bakım ürünleri için çay ağacı yağına güvenir.
 • Çay ağacı yağının antiseptik ve anti-bakteriyel bileşenleri, zona, uyuz, sivilce, mantar enfeksiyonları, kaşıntı ve kabarcıkların tedavisi için idealdir.

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır.Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Siberian Wellness Novamin ile sağlıklı yaşam başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/siberian-wellness-novamin-ile-saglikli-yasam/

Zona bitkisel tedavisi , bu kürleri uygulayarak ve esans yağları kullanarak kısa sürede zona hastalığınıza şifa bulabilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın