Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zayıflatan zencefil çayı tarifi ,  aşağıda sizlerle paylaşacağımız zencefil zayıflama çayı tarifi ile kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtularak sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Aşırı kilolu olmak sadece dış güzellik açısından değil bir çok hastalığa davetiye çıkarması açısından da olumsuz bir durumdur. Aşırı kilolu insanların bedensel sağlıklarının yanı sıra bir süre sonra ruh sağlıkları da bozulmaya başlar. Bu nedenle, ideal kiloya sahip olmak ruh ve beden sağlığımız açısından çok önemlidir.

İnsan kendini bilir, aşırı kilonun sebebi gereğinden fazla ve sağlıksız beslenme ise öncelikle yapılması gereken beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesidir. Eğer, kişinin bu konuda bilgisi yoksa bir diyetisyenden destek alıp beslenme alışkanlığı nasıl olmalı, bu konuda bilgi sahibi olmalıdır. Bununla birlikte, aşağıda tariflerini vereceğimiz zayıflama çayları ile de metabolizma ve vücuttaki yağ yakımı hızlandırılmalıdır. Ancak, bu şekilde hızlı ve sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

Zayıflatan zencefil çayı tarifi - zencefil zayıflama çayı tarifi
Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Diğer taraftan, öyle insanlar vardır ki, sağlıklı ve dengeli beslendikleri halde sürekli kilo alırlar ya da aldıkları kiloları bir türlü veremezler. Öncelikle, bu kişiler bir doktora gidip bu duruma neden olan hastalığı tespit etmeli, önce o hastalığın tedavisini olup sonrasında bitkisel kürler ile ideal kilolarına kavuşmaya çalışmalıdırlar.

Zencefilin faydaları

 • Metabolizmayı hızlandırarak, vücuttaki yağların yakılmasına ve kilo vermenize yardımcı olur,
 • Vücudu ısıtıcı ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Öksürük, grip, soğuk algınlığı, solunum yolu hastalıklarına iyi gelir,
 • Şişkinlik ve kolik gibi sindirim problemlerine iyi gelir,
 • Mide ve bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur,
 • Mide bulantısına iyi gelir,
 • Terletici ve ateş düşürücüdür,
 • Kan şekerini ayarlayarak tokluk hissinin artmasında etkili olan zencefil çayı iştahı azaltıcı özelliği sayesinde, diyetle mücadelenizde yükünüzü bir hayli hafifletir.

Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zencefil çayı ile zayıflama nasıl olur, zencefil çayı zayıflatırmı , evet zencefil çayı zayıflatır. Aşağıda 3 adet kolayca hazırlayabileceğiniz zencefil zayıflama çayı tarifi bulabilirsiniz.

1) Zencefil ve Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 çay kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

Cam bir kavanozun içerisine taze zencefili rendeleyin, üzerine kaynamış suyu dökün ve yeşil çayı da ilave edip 5 dakika bekletin. Ilıyınca süzün varsa organik bal ilave edip, içebilirsiniz.

2) Zencefil ve salatalık

 • 1 dilim taze zencefil
 • yarım salatalık
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 çay kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 dilim taze zencefili koyup 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5-10 dakika ılımaya bırakın. Sonrasında zencefili içerisinden çıkarın. Yarım salatalığı dilimleyerek suya ilave edin. Varsa organik bal ilave edin.

3) Zencefil ve Limon

 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil
 • yarım limon
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 tatlı kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

Cam bir kavanozun içerisine bir dilim taze zencefili rendeleyin. Üzerine yarım limonu sıkın, kabuklarını da doğrayın. Bunun üzerine 1 bardak kaynamış suyu koyun, ılımaya bırakın. Varsa organik bal ilave edin.

Not: Yukarıda vermiş olduğumuz tarifleri minimum 21 gün boyunca sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce olmak üzere günde 2 kez taze olarak hazırlayıp içmelisiniz. 21 gün sonun 1 hafta ara verip tekrar 21 gün içmelisiniz. Sonrasında haftada birkaç kez içebilirsiniz. Bu içecekler sayesinde kısa sürede vücudunuzdaki fazla kilolarınızdan, yağlarınızdan kurtulacak, kendinizi çok daha sağlıklı ve zinde hissedeceksiniz.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Tavsiye Yazılar

Not: Ruh ve beden sağlığınız için, ruhsal tekamülünüz için daha pek çok faydalı bilgiyi “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabında bulabilirsiniz. www.hezarfenyayinlari.com

Güncel paylaşımlarımızı Intagram profilimizden takip etmek için tıklayın lütfen: https://www.instagram.com/ilahisifa/

zencefilli çay tarifi , zencefil ile zayıflama , zencefille zayıflama , zencefilli çay nasıl yapılır , zencefil çayı ile zayıflama , zencefilli su ile zayıflayanlar , zencefil limon çayı zayıflatırmı .

zencefil zayıflatırmı , zencefil ile zayıflama , zencefille zayıflama , zencefil zayıflama çayı , zayıflama çayı nasıl yapılır , zencefil limon çayı zayıflatırmı , zencefilli limonlu su . zayıflatan zencefil çayı , zencefilli zayıflama çayı , zencefilli limonlu su ile zayıflama , zencefil çayı zayıflatırmı , zencefil zayıflama , zencefilli su ile zayıflayanlar . zayıflama çayı tarifi , zencefil zayıflatır mı , zencefil çayı nasıl yapılır zayıflama , zencefil çayı ile zayıflama , taze zencefil zayıflatırmı .

taze zencefil ile zayıflama , zayıflama çayı tarifi , zencefilli limonlu su zayıflatırmı , zencefilli zayıflama çayı tarifi , zencefil çayı zayıflama , zencefil çayı ile zayıflama . 

zayıflatan zencefil çayı tarifizencefil zayıflama çayı tarifizencefille zayıflamazencefil ile zayıflamazencefil çayı ile zayıflamazencefil çayı zayıflatırmı , zencefil limon çayızencefilli limonlu su ile zayıflamataze zencefil çayızencefilli zayıflama çayızencefil çayı ile zayıflayanlar .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın