ga('send', 'pageview');
Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zayıflatan zencefil çayı tarifi ,  aşağıda sizlerle paylaşacağımız zencefil zayıflama çayı tarifi ile kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtularak sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Aşırı kilolu olmak sadece dış güzellik açısından değil bir çok hastalığa davetiye çıkarması açısından da olumsuz bir durumdur. Aşırı kilolu insanların bedensel sağlıklarının yanı sıra bir süre sonra ruh sağlıkları da bozulmaya başlar. Bu nedenle, ideal kiloya sahip olmak ruh ve beden sağlığımız açısından çok önemlidir.

İnsan kendini bilir, aşırı kilonun sebebi gereğinden fazla ve sağlıksız beslenme ise öncelikle yapılması gereken beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesidir. Eğer, kişinin bu konuda bilgisi yoksa bir diyetisyenden destek alıp beslenme alışkanlığı nasıl olmalı, bu konuda bilgi sahibi olmalıdır. Bununla birlikte, aşağıda tariflerini vereceğimiz zayıflama çayları ile de metabolizma ve vücuttaki yağ yakımı hızlandırılmalıdır. Ancak, bu şekilde hızlı ve sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.

Zayıflatan zencefil çayı tarifi - zencefil zayıflama çayı tarifi
Zayıflatan zencefil çayı tarifi

 

Diğer taraftan, öyle insanlar vardır ki, sağlıklı ve dengeli beslendikleri halde sürekli kilo alırlar ya da aldıkları kiloları bir türlü veremezler. Öncelikle, bu kişiler bir doktora gidip bu duruma neden olan hastalığı tespit etmeli, önce o hastalığın tedavisini olup sonrasında bitkisel kürler ile ideal kilolarına kavuşmaya çalışmalıdırlar.

Zencefilin faydaları

 • Metabolizmayı hızlandırarak, vücuttaki yağların yakılmasına ve kilo vermenize yardımcı olur,
 • Vücudu ısıtıcı ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Öksürük, grip, soğuk algınlığı, solunum yolu hastalıklarına iyi gelir,
 • Şişkinlik ve kolik gibi sindirim problemlerine iyi gelir,
 • Mide ve bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur,
 • Mide bulantısına iyi gelir,
 • Terletici ve ateş düşürücüdür,
 • Kan şekerini ayarlayarak tokluk hissinin artmasında etkili olan zencefil çayı iştahı azaltıcı özelliği sayesinde, diyetle mücadelenizde yükünüzü bir hayli hafifletir.

Zayıflatan zencefil çayı tarifi

Zencefil çayı ile zayıflama nasıl olur, zencefil çayı zayıflatırmı , evet zencefil çayı zayıflatır. Aşağıda 3 adet kolayca hazırlayabileceğiniz zencefil zayıflama çayı tarifi bulabilirsiniz.

1) Zencefil ve Yeşil Çay

 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil
 • 2 tatlı kaşığı yeşil çay
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 çay kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

Cam bir kavanozun içerisine taze zencefili rendeleyin, üzerine kaynamış suyu dökün ve süzgeç içerisinde yeşil çayı da ilave edip 5 dakika bekletin. Sonrasında yeşil çayı kavanozdan çıkarın. Ilıyınca varsa organik bal ilave edip, içebilirsiniz.

2) Zencefil ve salatalık

 • 1 dilim taze zencefil
 • yarım salatalık
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 çay kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 dilim taze zencefili koyup 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5-10 dakika ılımaya bırakın. Sonrasında zencefili içerisinden çıkarın. Yarım salatalığı dilimleyerek suya ilave edin. Varsa organik bal ilave edin.

3) Zencefil ve Limon

 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil
 • yarım limon
 • 1 bardak kaynamış su
 • 1 tatlı kaşığı organik bal (bal organik değilse koymayın)

Cam bir kavanozun içerisine bir dilim taze zencefili rendeleyin. Üzerine yarım limonu sıkın, kabuklarını da doğrayın. Bunun üzerine 1 bardak kaynamış suyu koyun, ılımaya bırakın. Varsa organik bal ilave edin.

Not: Yukarıda vermiş olduğumuz tarifleri minimum 21 gün boyunca sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce olmak üzere günde 2 kez taze olarak hazırlayıp içmelisiniz. 21 gün sonun 1 hafta ara verip tekrar 21 gün içmelisiniz. Sonrasında haftada birkaç kez içebilirsiniz. Bu içecekler sayesinde kısa sürede vücudunuzdaki fazla kilolarınızdan, yağlarınızdan kurtulacak, kendinizi çok daha sağlıklı ve zinde hissedeceksiniz.Kitabımız+kişiye özel hazırlanacak olan bronzit taşı bileklik kargo dahil 80 TL. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp). www.hezarfenyayinlari.com

Not: Bronzit taşının faydaları başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. www.hezarfenyayinlari.com

Not: Bolluk bereket, sağlık, kısmet kesesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/bolluk-bereket-saglik-kismet-kesesi/

Tavsiye Yazılar

Not: Ruh ve beden sağlığınız için, ruhsal tekamülünüz için daha pek çok faydalı bilgiyi “İlahi Dokunuş ve Şifanın Şifresi” kitabında bulabilirsiniz. www.hezarfenyayinlari.com

Güncel paylaşımlarımızı Intagram profilimizden takip etmek için tıklayın lütfen: https://www.instagram.com/ilahisifa/

taze zencefil ile zayıflama , zayıflama çayı tarifi , zencefilli limonlu su zayıflatırmı

zayıflatan zencefil çayı tarifizencefil zayıflama çayı tarifizencefille zayıflamazencefil ile zayıflamazencefil çayı ile zayıflamazencefil çayı zayıflatırmı , zencefil limon çayızencefilli limonlu su ile zayıflamataze zencefil çayızencefilli zayıflama çayızencefil çayı ile zayıflayanlar .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir