Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları

Yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları

Yatmadan önce yoğurt yemenin 5 faydası , sağlıklı sütten yapılan ev yapımı bir porsiyon yoğurt son derece besleyici bir gıdadır. Bir porsiyon yaklaşık 245 gramdır. Bir porsiyon yoğurtta yaklaşık 8 gram kaliteli protein, laktoz ve glaktoz şekeri halinde 11,5 gram karbonhidrat, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri gibi faydalı yağlar ve doymuş yağ içerir. Aynı zamanda çok sayıda vitamin ve mineral içerir. Yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları .

Yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları konusunu uyku, sindirim, kilo ve genel sağlık açısından değerlendirdik. Yatmadan önce yoğurt yemek, gece geç saatlerde ekstra kilo almanıza neden olacak bol kalorili yiyeceklerden uzak durmanızı sağlar. Gece yoğurt yemek sizi şişirmeyeceği gibi, önemli miktarda besin ve triptofan gibi daha iyi uyumanıza yardımcı olacak amino asitler almanızı sağlar. Fazla kalori almaktan kaçınmak için, yağsız yoğurt yemeyi tercih edebilirsiniz.

Yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları

1. Daha İyi Uyumanıza Yardımcı Olur

Yoğurt, yukarıda belirttiğimiz gibi triptofan içerir. Triptofan, uykuyu teşvik edici ve rahatlatıcı kimyasallar olan serotonin ve melatonin üretimine yardımcı olan bir amino asittir. Yoğurt, gece boyunca iyi uyumanıza yardımcı olmak için beyin üzerinde sakinleştirici etkisi olan bu kimyasalların üretimini teşvik eder.

İnsomnia sorunu (uyuyamama hastalığı) olan kişilere, yatmadan önce yoğurt yemeleri ve uyku düzenlerindeki değişiklikleri kaydetmeleri tavsiye edilir. Yoğurdun faydasını görmeleri halinde, buna düzenli şekilde devam etmeleri önerilir.

2. Laktoz İntoleransı Olanlar Yoğurt Yiyebilir

Annelerimiz ya da ninelerimiz, geleneksel olarak yatmadan önce bir bardak ılık süt içmemizi teşvik ederlerdi. Süt de uykuya dalmayı kolaylaştıran triptofan içerir. Bu nedenle uyuyamama sorunu olan kişiler yatmadan önce bir bardak süt içmeyi dener.

Ancak, laktoz intoleransı olan kişiler süt içermezler. Yoğurttaki laktik asit bakterileri laktozu laktik asite dönüştürür, bu da yoğurttaki laktozu azaltır. Kısaca, çoğu laktoz intoleransı olan kişi kontrollü şekilde yoğurt yiyebilir.

3. Sindirime Yardımcı Olur

Sağlıklı bir sindirim sistemi, sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve bu düzeni korumak için çok önemlidir. Tiroid sorunları da dahil olmak üzere birçok sağlık sorununun bağırsak sağlığımız ile bağlantısı vardır. Bu nedenle, iyi bir bağırsak sağlığı geliştirmek önemlidir.

Probiyotikler, doğumdan itibaren sindirim sürecine yardımcı olmak için bağırsaklarda var olan yararlı bakterilerdir. Yoğurt, kefir ve ayran gibi süt ve süt ürünleri bol miktarda faydalı bakteri içerdikleri için doğal probiyotik gıdalardır.

Yatmadan önce yoğurt yemek sindirim sistemi sorunlarını azaltır.

4. Sağlıklı Kiloyu Korur

Yatmadan önce ve gün boyunca yediğiniz her şey kilonuzu etkiler. Yoğurt, gece geç saatlerde iştahınızı tatmin edebilecek düşük kalorili bir besindir.

Yatmadan önce yoğurt yemek sağlıklı olmasının yanında, kilo almanıza da neden olmaz. Tabii gün boyunca yediklerinize dikkat ettiğiniz takdirde.

5. Kas Oluşumuna Yardımcı Olur

Proteinler yağsız kas gelişimini destekler. Yoğurt protein açısından zengindir ve yatmadan önce yediğiniz takdirde kas kaybını önlemeye yardımcı olur ve mevcut kasları geliştirir.

Yoğurtta bulunan vitaminler ve mineraller

Vitaminler:

 • A vitamini (retinol ve beta-karoten)
 • B vitaminleri (riboflavin, tiamin, B12, B6, B9 veya folat ve pantotenik asit)
 • C vitamini (az miktarda)
 • K vitamini (az miktarda)
 • E vitamini (az miktarda)

Mineraller:

 • Kalsiyum
 • Magnezyum
 • Fosfor
 • Potasyum
 • Çinko
 • Selenyum

Kaynak: https://www.sosyolife.com/yatmadan-once-yogurt-yemek-faydalari

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

düzenli yoğurt yemenin faydaları , yatmadan once yogurt yemenin faydalari , yoğurttaki vitaminler , gece yatmadan önce yoğurt yemek , gece yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları , her gece yatmadan önce yoğurt yemek , yatmadan önce yoğurt .

gece yatmadan önce yoğurt yemek faydalımı , uyumadan önce yoğurt yemenin faydaları , yatmadan yoğurt yemenin faydaları .

Gece yatmadan önce yoğurt yemek faydalımı , yatmadan yoğurt yemenin faydaları , uyumadan önce yoğurt yemenin faydaları , gece yatmadan yoğurt yemenin faydaları .

gece yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları , yatmadan önce yoğurt yemek faydaları , akşam yatmadan önce yoğurt yemenin faydaları .

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın