Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Ya Muhyi Esmasının Faziletleri

Ya Muhyi Esmasının Faziletleri

Ya Muhyi Esmasının Faziletleri , İnsan bedeni enerji sistemi olduğundan, onunla etkileşime girmek için çeşitli enerji titreşimlerini kullanırız. Yaygın ve etkili titreşimsel tedavilerin bazıları ses, renk, koku, çiçek ve cevher iksirleri, kristallerle taşlar ve tabii ki düşüncedir. Esmaları, Allah’ın güzel sıfatlarını zikrederseniz, kozmik alanda titreşim meydana getirerek, esmaların görevlileri olan enerji kuvveleri (ruhaniler) size ilgili konularda yardımcı olurlar. Enerji tezahürleri karşısında aklınıza gelmeyecek maddi ve manevi güzellikler yaşarsınız.

Ya Muhyi, can veren, hayat veren, dirilten, sıhhat bahşeden, varlıklara verdiği hayatı devam ettiren. “O, diriltir ve öldürür. Ve O’na döndürüleceksiniz.” (Yunus Suresi, 56)

Ya Muhyi Esmasının Faziletleri

Muhyi esması ile gönüllere girmek ve oraya tesir etmek olasıdır. İsrafil a.s ve Hz. İsa a.s’ın çekmiş olduğu bir zikirdir. Hz. İsa bu ism-i şerifi 68 defa çekmeye devam ettikçe Allah’u Teâla tarafından ona ölüleri diriltme gibi bir mucize verildiği aşikardır.

  • “Ya Muhyi” ism-i şerifini her gün 68 defa zikreden kişinin kalbine iman ve irfan nuru dolar. Kötüye giden işleri düzelir, işlerinde başarılı olur.
  • Hasta üzerine her gün 68 defa “Ya Muhyi” ism-i şerifi okunmaya devam edilirse o hasta Allah’u Te’ala’nın izni ile şifa bulur.
  • Günde 68 defa “Ya Muhyi” ism-i şerifini zikre devam eden kimse, haksız yere hapse düştüyse kısa zamanda oradan kurtulur.
  • “Ya Muhyi” ism-i şerifini halvet ve riyazet ile zikreden kimse manevi sırlara erer. Kendisinde başkasının yardımına koşması hissi meydana gelir. Baktığı hastalar Allah’u Te’ala’nın izni ile şifa bulur.
  • Nefsine hakim olamayan kişi gece yarısı takati tükenene kadar “Ya Muhyi” ism-i şerifini zikre devam ederse, nefsi kendisine riayet eder.
  • Bir ay süre ile 5 vakit namazların ardından “Ya Muhyi” ismi şerifini 68 defa okuyan kişi tüm hastalıklardan şifa bulur.
  • Bir düşmanının kendisine kötülük yapmasından korkan kimse “Ya Muhyi” ism-i şerifini bir ekmek üzerine 68 defa okuyup yerse, kendisine yapılacak kötülüklerden muhafaza olunur.
  • Bir hastaya günde 7 defa 7 gün “Ya Muhyi” ism-i şerifi okunduğu takdirde hasta sıhhat bulur.
  • Kalbin ve vücudun diri olması için, bu ism-i şerifi günlük 68 defa ‘yâ Muhyi Celle Celalühü’ diyerek zikredilir.

Ya Muhyi Esmasının Faziletleri , esmalar, auralarınıza doğrudan nüfuz eder, onları pozitif frekanslarla besler ve güçlendirirler.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir