Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları

Victoria Beckham veya Miranda Kerr gibi modellerin ortak olarak yaptıkları şey nedir dersiniz? Elbette hepsinin ciltlerini yumuşak ve lekesiz tutabilmek için kullandıkları bu yağın cilt ve genel sağlığınız açısından faydalarını ve ne şekilde kullanılması gerektiğini aşağıda detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Antik mısırlılar, mayalar ve Amerikan yerlileri tarafından bile kullanılmış eski bir çözüm çünkü bu ürünün çok ciddi iyileştirici etkileri vardır , kuşburnu çekirdeği yağı faydaları .

Kuşburnu çekirdeği yağı, savaş zamanlarında İngiltere’de çocukların enfeksiyona direncini arttırmak için bir şurup haline getirilmiştir. İshal, mide krampları, mide bulantısı ve sindirim problemlerine karşı etkili olan ve kuşburnu çekirdeklerinin kabuğundan üretilen bu yağ – ki teknik olarak aslında yağ değildir – cilt sağlığı yanı sıra, genel sağlığımız açısından da çok fayda sağlamaktadır.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Neden Bu Kadar Etkili?

Soğuk sıkım yöntemiyle yapılan üretimde yağ kuşburnu ve çekirdeklerinden ayrılmaktadır. Yüz bakımında dıştan uygulandığında ciddi faydalar sağlamaktadır.. Hücre yenilenmesini arttırır, cildi korur,  çünkü içerisinde serbest radikaller ile mücadeleye yarayan E, C, D, B ve A vitaminleri bulunmaktadır.

Bu yağın iyileştirici özellikleri formülünde saklıdır. Temel yağ asitleri bakımından, özellikle de oleic, palmitic, linoleic ve gamma linolenic asitler bakımından zengin olması bunu sağlamaktadır. Bunun yanında F vitamini ve EFA adlı temel yağı da içeriğinde bulundurmaktadır ve bu yağ asidi cilt tarafından emildiğinde prostaglandinlere dönüşerek hücre yenilenmesini desteklemektedir.

Kuşburnu çekirdeği yağının yaşlanma karşıtı olmasının temelinde bu yenilenme yatmaktadır. C vitamini bakımından çok zengin olması ise onu bu bakımdan en zengin ürünlerden birisi haline getirmektedir.

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları

1 – Yaşlanma Karşıtı Özellikleri

Kuşburnu çekirdeği yağının ciddi bir yaşlanma karşıtı etkisi mevcuttur. Çok hafiftir ve yüksek derecede antioksidan içermesi, ayrıca cildin alt katmanlarına inebilmesi onu etkili kılmaktadır. C ve A vitaminleri ise kolajen üretimini destekler. A vitamininin küçük moleküllü olması sayesinde cildin en altına inmesi, nem düzeyini ayarlaması ve kırışıkları düzeltmesi mümkün olmaktadır.

Kimyasallardan ve botokstan kaçınmak isteyenler kuşburnu çekirdeği yağının bu yenileyici etkisine hayran kalacaklardır. Böylece, cildin tamir edilmesi için daha güvenli bir çözüm elde edilmektedir.

2 – Yaşlılık Lekelerinden Korunma

Güneşten gelen UV ışınları cilde zarar verirler ve yaş ilerledikçe lekeler ile yüzde renk kayıpları ortaya çıkmaktadır. Kuşburnu çekirdeği yağındaki antioksidanlar, güneş hasarına neden olan serbest radikaller ile savaşırlar. A vitamini ile temel yağ asitleri birleştiğinde cilt rengini, dokusunu ve pigmentasyonunu tamir edebilirler.

Fazla güneşte kalmanın kolajenlere zarar vermesinin yanında kuşburnu çekirdeği yağının C vitamini içeriği ile bu etki geriye alınabilmektedir. Yağda nemlendirme etkisinin olması kırmızılık ve kaşıntıların da önüne geçer. Bu özelliği ile gül hastalığının tedavisinde de kullanılabilir.

3 – Egzema ve Akne İzlerine Yardımcı Olur

Kuşburnu çekirdeği yağındaki temel yağlar, cildin yenilenmesini hızlandırarak, egzama ve aknelerden kaynaklanan izlerin ortadan kalkmasını sağlar. Bu temel yağlar, cildin esnekliğini ve geçirgenliğini arttırarak kendini tamir etmesini kolaylaştırırlar.

A vitamini bu noktada da ciddi bir görev üstlenmektedir. Şampuanlardan kaynaklanan kuruluklara karşı da kuşburnu çekirdeği yağının iyi bir çözüm olduğu söylenebilir.

4 – Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Kuşburnu çekirdeği yağının iyi bir C vitamini kaynağı olması ve C vitamininin de bağışıklık sistemini destekleyen bir madde olması, onu güzel bir seçenek haline getirir. Antioksidan olmasının yanında C vitamini kolajen üretiminde de görevlidir ve kolajenler cildin yanında kemik ve kas dokusu için de önemlidirler. C vitamini kırmızı kan hücrelerinin demiri içlerine almalarını da kolaylaştırır.

5 – Menisküsü Azaltmaya Yardımcıdır

Maryland Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, kuşburnu çayının enfeksiyonlara karşı vücuda destek olduğu görülmüştür. Menisküs rahatsızlığına sahip olanlar, her gün bir fincan kuşburnu çayı içerek çare bulabilirler. Arthritis Research adlı yayın organında, kuşburnu çayı içenlerin menisküs hususunda içmeyenlere oranla daha fazla yol kat ettikleri belirtilmektedir.

Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılmalı?

 • Kuşburnu çekirdeği yağı kolay bozulur ve bu nedenle dolapta ve karanlık yerlerde saklamak gerekir.
 • Daha pahalı olsa da soğuk pres yapılan yağ daha iyidir çünkü sıcaktan etkilenmemiştir.
 • Kuru bir yağ olarak nitelendiğinden cilt tarafından kolayca emilir.
 • Evde hazırlayabileceğiniz losyonlar için iyi bir katkıdır.
 • Günde iki defa uygulamak cilde fayda sağlar ancak bir güneş koruma kremi olmadığını unutmayın.
 • Direkt olarak aktif bir akne üzerine uygulanmaması gerekir.
 • Yağlı bir cildiniz varsa önce az miktarda sürerek sonuçları bir görmelisiniz.
 • Kuru bir yağ olduğu için ciltte herhangi bir iz veya yağlı görünüm bırakmaz.

Soğuk sıkım Kuşburnu yağını saf olarak birkaç damla halinde temiz cildinize özellikle geceleri uygulayabilirsiniz. Bunun yanında diğer sabit yağlar ve uçucu yağların etkilerinden yararlanarak farklı bakım rutinlerine yönelik karışımlar hazırlayabilirsiniz. Bunun için cildinizin özelliklerine göre uygun ilave sabit yağ ve uçucu yağ seçimini şöyle yapabilirsiniz:

 • Leke problemi yaşayan kuru ve normal bir cildiniz varsa, bir miktar kayısı çekirdeği yağı ekleyebilirsiniz. Dilerseniz ölmez çiçek uçucu yağı ile leke görünümü karşıtı etkinliği daha da arttırmak elinizde.
 • Yağlanma, tıkanan gözenekler, sivilceli görünüme eğilim ve pürüzlenme sorunu yaşıyorsanız, argan yağı ilave edebilir ve 10 ml karışıma 2 damla kadar Tea Tree oil (çay ağacı uçucu yağı) ekleyebilirsiniz.
 • Çatlak oluşumuna karşı tedbirli olmak istiyorsanız, kantaron ya da badem yağı ile karıştırarak, ilave günlük uçucu yağı ile de etkinliğini arttırabilirsiniz.
 • Yaşlanma etkilerine karşı bakım sağlayıp, kırışıklıklarınızın görünümünü azaltmayı hedefliyorsanız kuşburnu yağı ile, argan yağını karıştırabilir ve ölmez çiçeği ve günlük uçucu yağı ekleyebilirsiniz. Bu sayede hem iyi bir nemlendirici etki, kızarıklık ve kırışıklık görünümüne karşı da harika bir destek sağlamış olursunuz.

kuşburnu yağı faydaları , organik kuşburnu yağı kullananlar , kuşburnu yağı kullananlar , kuşburnu çekirdeği yağı kullananlar , kuşburnu çekirdeğinin faydaları , kuşburnu yağının cilde faydaları .

kuşburnu yağı cilde faydaları , soğuk sıkım kuşburnu yağı , kusburnu cekirdegi yagi , kuşburnu çekirdeği yağı ne işe yarar , kuşburnu yağı ne işe yarar , kusburnu cekirdegi yagi , kuşburnu çekirdeği yağı ne işe yarar .

Kaynak: https://www.aysetolga.com/kusburnu-yagi-yaslanma-karsiti-bir-yag-mi

Bağışıklık sistemini güçlendirir, hücre yenilenmesini arttırır, kırışıklıkların, lekelerin, sivilcelerin giderilmesinde etkilidir, yaşlanma karşıtı özellik gösterir, egzamanın, menisküsün ve eklem ağrılarının şifasına yardımcı olur.

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları , cilt ve genel sağlığımız açısından bu faydalarını okuduysanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak diğer insanların da faydalanmasına vesile olabilirsiniz.

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile 2023 yılına siz de bolluk bereket içerisinde girmek ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın