Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Suyun içine çıra atılırsa ne olur ?

Suyun içine çıra atılırsa ne olur ?

Suyun içine çıra atılırsa ne olur ? Damacananızın içine bir parça çıra atarsanız faydaları saymakla bitmiyor! Çıra suyu nedir? Çıra suyunun faydaları nelerdir? Bu yazımızda bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Buhar yöntemiyle çam ağacının çırasından elde edilen çıra suyunun, insan sağlığına sunduğu faydalar, yapılan deneylerle ispatlanmıştır. Günümüzde çıra suyunu kolayca elde etmek mümkün. Ayrıca, şifalı yönlerinden faydalanmak için bir tane çırayı damacananızın içine atıp bu sudan içerseniz birçok sağlık sorunlarınıza çözüm bulduğunuzu görebilirsiniz.!

Çubuk şeklinde hazırlanmış reçine oranı yüksek bir adet doğal çam çırasını sudan geçirerek üzerindeki toz ve partikülleri temizliyoruz. Sonrasında oda sıcaklığındaki içme suyumuzun içine atıyoruz. Suyun miktarı için önerimiz 5 litre suya 1 çubuk şeklindedir. Evinizdeki damacanaya çırayı atabilirsiniz. Bir saat sonra çırayı çıkararak kurutup sonrası için saklayabilirsiniz. Damacanadan çıkarması zor olur diyorsanız sürahideki suyunuza 1 parça çıra koyarak da yapabilirsiniz. Kokusu azaldığı zaman yeni çıra parçası ile değiştirebilirsiniz.

Suyun içine çıra atılırsa ne olur

Suyun içine çıra atılırsa ne olur

Diyabet hastalığına iyi gelir

Çıra suyu insülin direnci oluşturmakta ve insülin seviyesini dengede tutmaktadır. Bu durumda da diyabet hastaları için son derecede önemlidir. Diyabet hastalığının belirtilerini minimum seviyeye indirir ve oldukça etkilidir. Halk arasında bazı şeker hastaları tarafından kullanılan çam çırası suyunun yararları bilimsel TÜBİTAK projesiyle kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalar çam çırası suyunun, kan şekerinin düzenlenmesinde faydalı olduğunu ortaya koydu.

Çıra suyunun diğer faydaları

  • Suyu dezenfekte eder ve suya güzel bir koku verir.
  • Çam çırası antiseptik özelliği sayesinde solunum yolu enfeksiyonu ve idrar yolları enfeksiyonunu iyileştirebiliyor.
  • Çıra suyu, içerdiği lif ile sindirim sistemini düzenler ve kabızlık gibi sorunları önler.
  • Çıra suyu, içerdiği potasyum ile kan basıncını dengeler ve kalp sağlığını destekler.
  • Çıra suyu, içerdiği antioksidanlar ile vücudu toksinlerden arındırır ve kansere karşı koruyucu etki gösterir.
  • Çıra suyu, içerdiği zeaksantin ve lutein ile göz sağlığını korur ve göz hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.
  • Çıra suyu, içerdiği reçine ile öksürüğü keser ve boğaz ağrısını hafifletir.
  • Çıra suyu, içerdiği alkali ile vücudun pH dengesini sağlar ve asitliği azaltır.
  • Romatizma ağrılarına iyi gelir

Kaynak: https://www.yasemin.com/foto-galeri/68054-damacananizin-icine-bir-parca-cira-atarsaniz-cira-suyu-nedir-cira-suyunun-faydalari-nelerdir

Not: Canlı su nasıl elde edilir başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/canli-su-nasil-elde-edilir/

Suyun içine çıra atılırsa ne olur , damacana suyuna çıra koymanın faydaları , Suya çıra koymanın faydaları , Suyun içine çam çırası koymak , Çıra Suyu Nasıl Hazırlanır .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın