Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Stres ve kaygıyı azaltmanın yolları

Stres ve kaygıyı azaltmanın yolları

Stres ve kaygıyı azaltmanın yolları , stres ve kaygı problemi önemlidir, bir an evvel bu ruh halinden çıkmak gerekir. Sürekli kaygı, stres içerisinde olmak sizin yaşam kalitenizi, verimliliğinizi düşürür, aile ve iş hayatınızdaki ilişkilerinizi olumsuz etkiler, enerjinizi tüketir. Özellikle bugünlerde koronavirüs pandemisi kadar kaygı pandemisi de önemli bir hale geldi. Virüsün vücudumuzda yapacağı tahribatları düşünmek ve bu tahribatlarla mücadele etmek için geliştirilmiş savunma mekanizmalarının üzerine yoğunlaşmak bizi ciddi şekilde yordu. Bu virüsün beraberinde kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını kaybetmek, kilo almak, işimizi kaybetmek vs konularda ciddi şekilde kaygı problemini ortaya çıkardı.

Kaygı sorunu çok önemli, ruhumuzda yüklenme yapıyor. Virüs nasıl bedenimizi hasta ediyorsa kaygı da ruhumuzu hasta ediyor. Kaygı, bizi yorgun, halsiz, keyifsiz, isteksiz, mutsuz, uykusuz, umutsuz, huzursuz insanlar haline getiriyor. İşimiz gücümüz bozuldu diye üzülüyoruz ya da bozulacak, diye kaygı duyuyoruz, çocuklarımız, büyüklerimiz hakkında endişeleniyoruz. Kaybettiklerimize, hastanede yatan yakınlarımıza üzülüyoruz. Sürekli üzüntü, korku, endişe ve gelecek ile ilgili korku halindeyiz.

Stres ve kaygıyı azaltmanın yolları

Bu korkulara, endişelere teslim olmamanın basit yöntemlerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Sakinleşmek

Kaygılarla başa çıkmanın yöntemlerinden bir tanesi sakinleşmektir. Sakinleşmenin en kolay ve bedava fakat çok etkili bir yolu da nefes egzersizi yapmaktır. Bunun için sessiz bir odaya geçin 3 saniye boyunca burnunuzdan nefes alın 6 saniyede nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu en az 5 ya da 8 defa yapın ve saat başı tekrarlamaya özen gösterin.

Yürüyüş

Açık havada yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmak, ruhumuzu ve zihnimizi dinginleştirir. Pandemi ve kış dolayısı ile dışarı çıkma imkanı yoksa apartman içerisinde merdivenleri inip çıkın. Evinizin içerisinde egzersizler de yapabilirsiniz. Yürümek, aynen tespih çekmek gibi beyne dinlenme mesajları veriyor. Beynimizi, vücudumuzu stres hormonu kortizolden temizlemenin en kolay yolu yürüyüş ve egzersiz yapmaktır.

Olumlu duygular

Kendinize olumlu duygular yükleyerek, duygularınızın yönetimine girmek yerine duyguları yönetmeye gayret etmek de kaygıyla baş etmek için önemli faktördür. Sahip olmadıklarınıza odaklanmak yerine sahip olduklarınızı düşünerek şükredin.

Bitkisel çaylar

Papatya, melisa çayı içmek, sizin sakinleşmenize, kaygılarınızın, stresinizin azalmasına yardımcı olacaktır.

Sohbet edin

Sizin kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak pozitif insanlarla sohbet edin. Sevdiğiniz arkadaşlarınızı, yakınlarınızı telefon ile arayıp konuşmak bile sizi sakinleştirecektir. 

Stres ve kaygı problemi önemlidir, bir an evvel bu ruh halinden çıkmak gerekir. Sürekli kaygı, stres içerisinde olmak sizin yaşam kalitenizi, verimliliğinizi düşürür, aile ve iş hayatınızdaki ilişkilerinizi olumsuz etkiler, enerjinizi tüketir.

Kaynak: Prof. Dr. Osman Müftüoğlu https://www.instagram.com/p/CKLN-EUpoGm/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

anksiyeteden kurtulmak için , endişe ve kaygıdan kurtulmanın yolları , aşırı kaygıdan kurtulmak , kaygilardan kurtulmanin yollari , kaygılardan kurtulmak için .

Stres ve kaygıyı azaltmanın yolları , kaygılardan kurtulmak , kaygıdan kurtulma yolları , endise ve kaygidan kurtulmak , kaygılardan kurtulmanın yolları , kaygılardan kurtulmanın yolu .

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın