Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Seyyidül istiğfar duası fazileti

Seyyidül istiğfar duası fazileti

Seyyidül istiğfar duası fazileti , Seyyidül istiğfar, tövbe ve istiğfar duasıdır. Seyyidül istiğfar en üstün ve en faziletli dualardan biridir. Maalesef pek çoğumuz ilahi kanunlara uygun bir yaşam sürmüyoruz. Hayatımızda karşılaşmış olduğumuz aksiliklerin, maddi ve manevi sıkıntıların en önemli sebebi bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlar ve kul hakkıdır. Hayatımızı düzene koymanın başlangıç noktası bolca tövbe istiğfar etmektir. Peki Seyyidül istiğfar duası kaç kere okunmalı? Seyyidül istiğfar duasının Arapçası, okunuşu ve anlamı.

Seyyidül istiğfar duası fazileti

Tövbe, kişiyi hayra ve iyiliğe ileten en güzel yollardan biridir.

Peygamber Efendimiz (sav) bu duayı zikrettikten sonra yine hadisinde şöyle buyurmuşlardır;

“Her kim, bu Seyyidül-İstiğfârı sevabına ve faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse cennetlik olur. Yine her kim, sevabına ve faziletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse cennetlik olur.” (Buhari, Ebu Davud)

Bu hadis-i şerif göre şu anlaşılmamalı; ben Müslüman olarak hiç bir vazifemi yapmayayım (namaz, oruç…) sadece Seyyidül İstiğfar duasını okuyayım cenneti garantileyeyim demek değildir. Üzerimize vazife olan ibadetlerimizi, sorumluluklarımızı yapacağız, haram olan şeylerden, günahlardan uzak duracağız sonra bu duaları Hz. Rasulüllah’ın (sav) tavsiye ettiği gibi okuyup sünnet sevabı kazanacağız. Yani bir insan her türlü kötülüğü yapsın, namaz kılmasın sonra bu duayı okusun ve cennete girsin gibi bir şey algılanmamalı. Zaten bu gibi insanların, inanmayanların herhangi bir duaya da inanmaları beklenmez.

Seyyidül istiğfar duası Arapça okunuşu

Seyyidül istiğfar duası okunuşu: 

Allahümme ente Rabbî lâ ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ ahdike ve vâ’dike mes’tetâtü eûzü bike min şerri mâ sanâtü ebû’ü leke bi-nîmetike aleyye ve ebû’ü bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfıruz-zünûbe illâ ente”

Seyyidül istiğfar duası anlamı

«Allah’ım! Sen benim Rabbimsin. Sen’den başka ibâdete lâyık ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Sen’in kulunum. Ezelde Sana verdiğim sözümde ve vaadimde hâlâ gücüm yettiğince durmaktayım. İşlediğim kusurların şerrinden Sana sığınırım. Bana lutfettiğin nîmetleri yüce huzûrunda minnetle anar, günâhımı îtirâf ederim. Beni affet, şüphe yok ki günahları Sen’den başka affedecek yoktur.»

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın