Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Pırasanın faydaları

Pırasanın faydaları

Pırasa, mevsimi geçmeden sıkça istifade etmeniz gereken bir sebze, neden mi? Sülfür ve fosforu bir arada ve bolca içeren ender sebzelerden biridir pırasa. Bu iki mineral cilt, saç, kemik ve beyin sağlığı için çok elzem. Tüm bedenimizi dış etkenlerden ilk koruyan bariyerimiz olan cildimiz ilk ‘giysimiz’dir aslında. Fosfor, cildimizin koruyucu bariyerini oluşturan fosfolipidlerin yani fosforlu yağların yapısına giriyor , pırasanın faydaları .

Pırasanın faydaları

Bağırsak sağlığını güçlendiriyor

Pırasa, bağırsak sağlığı için çok önemlidir. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak toksinlerin atılmasını hızlandırır.

Pırıl pırıl bir cilt için önemli

Sağlıklı çalışan bağırsak sistemi de cildinize hemen yansır, çünkü bağırsaklar bedenin en önemli toksin atıcı organıdır. Cildimizin sürekli yenilenen dinamik bir yapı olduğunu ve en geniş organımız olduğunu düşündüğümüzde bu ihtiyacın aslında ne kadar önemli olduğunu aşikar.  Ve cilt de ‘içerinin dışarıya yansıması’ olan bir organ olarak sağlıklı bir bedende ancak ‘ışıl ışıl’ parlar…

Kalın bağırsak kanserini önlüyor

Bağırsak sağlığı ve pırasa dedik, hani o pırasanın katmanları arasında doğrarken elimize yapışan zamksı, aromalı bir madde vardır. İşte o madde hem toksin atılmasına yardımcı oluyor, hem zararlı yağları bir miktar emiyor hem de dışkıyı kayganlaştırarak kalın bağırsak kanserini önlüyor. Nasıl mı; dışkı içeriğindeki kanserojen maddelerin bağırsak iç yüzeyi ile temasını en aza indirerek…

Bağırsak kanserinin ilk oluşumunun adımı da çoğu zaman dışkı içeriğindeki kimyasal kanserojen maddelerin bağırsak iç yüzey hücreleri ile temas süresinin artması ile bu hücrelerin genetik şifrelerini taşıyan DNA’larında mutasyon adlı tehlikeli bir genetik değişimi sonucu başlar ve bu durum bedenin en önemli savunma mekanizması olan ‘DNA tamir mekanizmaları’ ile yeterince onarılamazsa kanser oluşur.

DNA tamirine yardımcı olur

Pırasada DNA tamir mekanizmalarını ateşleyen quersetin ve kaemferol adlı iki önemli biyoaktif madde de bulunmakta. 

Bağışıklık sistemini güçlendirir

2015’te International Immunopharmacology’de yayınlanan çalışmada da pırasadaki lectin grubu moleküllerin bağışıklık sisteminin en önemli hücrelerinden olan T-1 hücrelerinin aktivitelerini artırdığı gösterildi.
Bilinçli tüketilir ise, Hipokrat’ın dediği gibi, aldığımız besinimiz ilacımız, ilacımız besinimiz olur… Afiyet ve şifa olsun…

Kaynak: Elif Güveloğlu https://www.instagram.com/p/CMG2A5sJO-x/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Bu faydalarını okuduktan sonra sofralarınızdan eksik etmeyeceksiniz.! Bağırsakların sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlayarak vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur,  pırıl pırıl bir cilde sahip olmanızı sağlar, kalın bağırsak kanserini önler, bağışıklık sistemini güçlendirir, DNA tamirine yardımcı olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın