Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Ömrü uzatan içecek

Ömrü uzatan içecek

Bilim İnsanları Ömrü Uzatan İçeceği Açıkladı, Hem Yaşlandırmıyor Hücre Yeniliyor Hem De… Uzun bir yaşamın sırrı nedir? Bilim İnsanları Araştırdı ve uzun yaşamın sırrını açıkladı! Kan Damarını temizliyor! Kalbi koruyor ve kalp krizini önlüyor! Bağışıklık sistemi için adeta bir savaşçı görevini görüyor ve… ABD’li bilim insanlarının belirttiklerine göre limon pek çok derde deva oluyor. Siyah çay ile birleştiğinde etkisini arttırarak ise ömrü uzatıyor. Türkleri çok sevindirecek haber ABD’li bilim insanlarından geldi. Ayrıca, yazımızda “Ömrü uzatıp kan damarını temizleyen besinler” nelerdir, bunları da sizlerle paylaşacağız.

Ömrü uzatan içecek

Amerikalı bilim insanlarının belirttiklerine göre ömrü uzatmaya yardımcı olan bir içeceği zaten Türkler senelerdir içiyor. Çaya limon sıkma geleneği uzun yıllardır devam ediyor. Özellikle midesinden rahatsız olan kişiler açık çay biraz limon katarak muazzam bir kombinasyon elde eder ve içerler. Çoğumuzun severek tükettiği bu içecek meğer ömrü uzatıyormuş.

Bazı hurafelere göre limon bir meyve sayıldığı için siyah çay ile tüketildiğinde içerisindeki yararlı maddelerin hiçbir faydasını alamıyoruz. Ancak ABD’li bilim insanlarının çalışmaları herkesi şok içinde bıraktı. Çünkü siyah çaya sıkılan limon meğer ölümsüzlüğün iksiriymiş. Faydaları saymakla bitmiyor

Çayı daha etkin kılanın aslında limon olduğunu belirten araştırmacıların, elde ettikleri bulgulara bakıldığında limonun karaciğeri temizlediği, kalsiyum, magnezyum, C vitamini, biyoflavonoidler ve pektin gibi bileşenler ile bağışıklığa güç kattığı ve enfeksiyonalra karşı bir savaş verdiği kaydedildi. Bu sayede de ömür uzatan limonun araştırılma sebebi ise Antik Mısırlılar…

Vücudu tertemiz yapıyor

Express’te çıkan bir habere göre, ABD’li araştırmacılar, tıpta da çok ilerleme kaydedebilmiş olan Antik Mısırlıların limon hakkındaki görüşlerini test etti. Antik Mısırlıların görüşüne göre limon zehirlere karşı oldukça tesirli. Yapılan araştırmada da limonun çok kuvvetli bir antibakteriyel olduğu ortaya çıktı. Yani limonda çok tesirli olan antibakteriyel ve antiviral mevcut, bu sayede de bağışıklık sistemini uyaran bir yapıya sahip.

Yüzde seksen daha tesirli

Diğer bir mutlu eden konu ise çay ve limonun birleşimi ile görülen sonuç. Çaya limon sıkmayı deneyen araştırmacılar, elde edilen sonuç karşısında hayretler içerisinde kaldı. Çünkü çayın etkisi ile limonun faydaları katlanarak artıyordu. Biz ise senelerdir bu faydayı bilmeden çayımıza limon sıkarak meğer ne kadar iyi bir şey yapıyormuşuz. Türklerin yüzünü gülümseten habere göre limon ve çay bir araya geldiğinde vücut, limondan yüzde seksen oranında daha fazla antioksidan etki alıyor. Yani zehirli maddeleri normalde uzaklaştırdığından yüzde seksen daha fazla tesir gösteriyor. Bu nedenle arada sırada limonlu çay içmeyi, çayı sade içiyorsanız arada limon sıkmayı ihmal etmeyin

Ömrü uzatıp kan damarını temizleyen besinler 

Vücuda kan pompalayan ve rahatsızlandığında tüm vücudu etkileyecek olan kalp sağlığı için mutlaka erken yaşlarda önlem almak gerekiyor. Kalp sağlığını destekleyen bu gıdaları mutlaka tüketin!

Zeytinyağı

Kalp ve damar sağlığını destekleyecek bir yemek yapmak istediğiniz de ilk olarak kullanacağınız yağa dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle margarin ya da benzeri doymuş yağlardansa doğal sızma zeytinyağını tercih edin. Zeytinyağı, yüksek antioksidanlar içerdiği için tansiyon hastalıklarının önüne geçerken kalbi de koruyor. Düzenli zeytinyağı tüketimi kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma tehlikesini yüzde elliye kadar düşürebildiği gözlemlendi.

Fesleğen

Kokusu işle mest eden fesleğeni de salatalar ya da pişmiş olan yemeklerinizin üzerine katmayı sakın ihmal etmeyin. Doktorlar, fesleğenin çayını öneriyorlar. Kurutulmuş fesleğeni düzenli olarak çay şeklinde tüketmek ilk olarak akciğer ve karaciğerleri temizlerken bu organları toksiklerden arındırmaktadır. Bunu yaparken kanı da temizleyen fesleğen mutlaka evinize alın.

Yeşil çay

Strese karşı etki eden ve çok güçlü bir antioksidan olan yeşil çay da kalp ve damar sağlığını destekliyor. Yeşil çay içerisinde bulunan antioksidanlar nedeniyle günde bir bardak mutlaka tüketilmelidir.

Yulaf

Öğle yemeklerinde mutlaka yulaf tüketin. Yulaf içeriğindeki lifler sayesinde kalp ve damar yollarını arındırmaktadır. Kolesterolün düşmesine yardımcı olan yulaf, sağlığa çok faydalıdır.

Tarçın

Yulafı süslemek için bir yandan üzerine tarçın da katabilirsiniz. Kan şekerini düşüren tarçın sayesinde kan damarlarındaki tıkanıklık tehlikesinin önüne geçebilirsiniz. Günde bir çay kaşığı kadar tarçın tüketmek ve damar yollarındaki olası rahatsızlık riskini yüzde yirmi altıya kadar azaltmaktadır.

Badem ve Nar

Badem de doymamış yağ, antioksidan ve lif içeriği ile damar ve kalp dostudur. Yüksek antioksidan içeren diğer bir meyve de nardır. Nar, damarlara yaptığı harka etki ile biliniyor. Nar düzenli tüketildiğinde damarları uzun ömürlü ve aktif çalıştırmaktadır. Hatta nar için uzun yaşamın sırrı olan meyve de denmektedir.

Kaynak: https://www.ulusalpost.com/bilim-insanlari-omru-uzatan-icecegi-acikladi-hem-yaslandirmiyor-hucre-yeniliyor-hem-211527h.htm

Not: Sağlıklı bağırsak için beslenme başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.  https://www.hayatvesaglik.net/saglikli-bagirsak-icin-beslenme/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın