Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Sağlıklı bağırsak için beslenme

Sağlıklı bağırsak için beslenme

Aç karnına yemekten önce 2 kaşık lahana turşusu suyundan içince o sorun biter ve… Bağırsaklarımız ve midemiz için vücudumuzun ikinci beyni denir! Peki onları güçlendirmenin bir yolu yok mu? Elbette var.. Midemizde ve bağırsaklarımızda oluşacak bir sorun kuşkusuz sağlığımızı olumsuz anlamda etkileyecektir. Midemiz hayatımız için önemli bir organ. Midemizde sindirilemeyen bir çok yiyecek sağlığımıza olumsuz anlamda etkiler yapar. Öyle ki midemizin sindiremediği bir besin gün boyu rahatsız olmamıza neden olur.

Güçlü bir mide ve sindirim sistemi ancak sağlıklı besinlerle mümkün olabiliyor. Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlü olursa hastalıklara yakalanma riskimiz o kadar az olmakta. Midemizi güçlendirecek bazı bilgiler var. Şimdi sizlere vereceğimiz bu küçük ama harika bilgiler sayesinde sizlerde midenizi koruyabilecek ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabileceksiniz.

Unutmayın güçlü ve sağlıklı bir yaşam için sağlıklı beslenmek şart. Bilgileri önemsiyorsanız eğer arkadaşlarınızın yararlanması adına paylaşmayı ihmal etmeyin. İşte herkesin bilmesi gereken Milliyet’in Pembenar ekinde yer alan o yararlı bilgiler:

Sağlıklı bağırsak için beslenme 7 kural

1-HER YEMEKTEN ÖNCE ELMA SİRKESİ İÇİN

Her yemekten önce mümkünse 1 ya da 2 yemek kaşığı elma sirkesi içilmeli. Fermente elma sirkesi mide yanmasını giderip azalan mide enzimini yerine koyar. Aynı zamanda doğal bir dezenfektan olduğu için besinlerle alınan bakterileri de yok eder.

2-KIRMIZI PANCAR MİDE ASİDİNİ DENGELİYOR

Haşlanmış ya da fermente edilmiş kırmızı pancar, mide asidi olan betain Hcl için en iyi kaynaktır. Kırmızı pancar, safra asitlerini de uyaracağından kabızlığa çok iyi gelir. Hatta haşlanmış pancarı elma sirkesiyle birlikte tüketmek de fermente edemeyenler için çok kısa ve net çözümdür.4

3-YEMEK ÖNCESİ VE YEMEK BOYUNCA SU İÇMEYİN

Yemeğe 15 dakika kala su tüketimini sonlandırın. Yemek boyunca ve yemekten 1 saat sonrasına kadar su içmeyin. Düşük mide asidi hazmı zorlarken onun, su ya da diğer sıvılar tarafından seyreltilmesi, hazmı daha da zorlaştırır.

4-LOKMALARINIZI 8-9 KEZ ÇİĞNEYİN

Lokmalar mutlaka iyice çiğnenmeli, her lokma için bu sayı 8-9 kez olmalı. İyice çiğnenen besinlerin sindirimi kolaylaşır ve beyin, tokluk hissini daha çabuk kavrar.

5-AKŞAM ÇİĞ SALATA TÜKETMEYİN

Akşam öğününde salata tüketilmemeli. Çiğ sebze ve meyvelerin hazmı zor olur. Bu sebeple daha çabuk sindirilebilen buharda pişirilmiş sebze, zeytinyağlı sebze, avokado ya da fermente sebzeler tercih edilmeli.

6-LAHANA TURŞUSU SUYU TÜKETİN

Ev yapımı fermente gıdalar sindirime yardımcı olan, bağırsak florasını güçlendiren ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren önemli probiyotik besinlerdendir. Evde fermente edilmiş lahana turşusu suyu aynı sirke kullanımındaki gibi yemekten önce 1 ya da 2 yemek kaşığı içilebilir.

7-HAMUR İŞİ VE MAYALI ÜRÜNLERİ AZALTIN

Beslenme düzeninde hamur işi ve mayalı karbonhidrat grubu azaltılmalı, protein içeren besinler daha çok tüketilmeli.

Kaynak: https://www.ulusalpost.com/ac-karnina-yemekten-once-2-kasik-lahana-tursusu-suyundan-icince-o-sorun-biter-ve-203386h.htm

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın