Ana Sayfa / Güzellik / Doğal shea yağı

Doğal shea yağı

Doğal shea yağı , insanoğlu en eski çağlardan bu yana cilt bakımına, güzelliğine çok önem vermektedir. Bu amaç uğruna tarih boyunca kullanılan geleneksel ürünlerin avantajları da yapılan araştırmalarla yeni baştan keşfediliyor. Eski Mısır’da yaygın olarak kullanılan doğal shea yağı, modern dünyada tekrar keşfedilen mucizevi maddelerden bir tanesidir. Cilt bakımına önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen shea yağı, günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki, shea yağı nedir? Tarihi bakımdan uzun bir geçmişi olan ürün, Eski Mısır’da dahi faydaları fark edilmiş mucizevi bir güzellik kaynağı olarak kullanılmıştır…

Shea Yağı Nedir?

İngilizce literatürde “shea butter” adı ile bilinen shea yağı, Afrika’da büyüyen shea adlı ağacın fındığından elde edilmektedir. Tropik bir ağaç olan shea ağacının yaklaşık 200 senelik bir ömre sahip olduğu bilinir. Nitekim ağaç, meyvesini de 15 ile 20 yıllık bir süre içerisinde vermektedir. Boyu 10 metre ile 25 metre arasında değişen shea ağacı yeterli mevsim koşullarında kendiliğinden büyüyebilen bir özelliğe sahiptir.

Doğal shea yağı faydaları

Kozmetik endüstrisinin göz bebeği ürünlerinden biri olan shea yağı faydaları ile günümüzde ön plana çıktı. Pek çok mineral ve vitamini ihtiva eden bu doğal yağ, cilt açısından mucizevi öfaydalara sahiptir. Tarih boyunca, bin yılları aşkın bir süredir kullanılmakta olan shea yağı faydaları açısından modern dünyada da araştırmalara konu olmuştur. Keşfedilen özellikleri sayesinde yağ her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Shea yağının belli başlı faydaları aşağıda sizler için sıraladık:

  • Cildi güneşin zararlı ışınlarına ve kirli havanın olumsuz etkilerine karşı, shea yağının etkili biçimde koruduğu gözlemlenmiştir.
  • Shea yağı, cildin gün boyu nem dengesini korumasına yardımcı olmaktadır.
  • Ciltteki çatlaklar ya da kızarıklıklar üzerinde son derece faydalı olan shea yağı, özellikle hassas ciltler için tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra kaşıntı ve egzama gibi cilt sorunlarına da iyi gelir.
  • Shea yağının içeriğinde bolca A vitamini bulunur. A vitamini de bilindiği gibi ciltte akne ve sivilce oluşumunu engellemektedir.
  • Kırışıklık sorunlarına karşı kullanımı da son derece yaygın olan shea yağı göz çevresi için uzmanların özellikle önerdiği doğal yağlardan bir tanesidir. Ciltteki kolajen üretimine katkı sağlayan shea yağı göz çevresi üzerinde bulunan ince kırışıklıklara karşı oldukça başarılıdır.
  • Kırışıklıklar ve çatlaklar denince akla gelen cilt sorunlarından biri de selülitlerdir. Shea yağı ile yapılan masajın selülitleri azalttığı gözlemlenmektedir. Ayrıca bu yağ, hamilelik sonrasında oluşan cilt çatlakları üzerinde de oldukça etkilidir.
  • Shea yağı cilt bakımının yanı sıra saç bakımı için de son derece faydalı bir yağdır. Saçların hızlı bir biçimde uzamasına yardımcı olur, saç dokusunu da yumuşatır. Saç derisi üzerinde onarıcı bir etki yapan shea yağı saçların daha iyi beslenmesini sağlamaktadır.
  • Topuk çatlaklarında, ayak tabanı ya da parmaklarında ortaya çıkan nasırlarda da etkili olan shea yağı, bu tür sertleşmiş bölgeleri yumuşatarak tedavi etmektedir.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

instagram logo ile ilgili görsel sonucu

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren, Yorgunluk ve Grip Savar MÜTHİŞ BİR ÜRÜN

SIBERIAN NOVAMIN TAKVİYE EDİCİ GIDA VE VİTAMİN KOMPLEKSİ

 

65 ülkede ürünleri satılan, dünyaca ünlü, SIBERIAN WELLNESS firmasından MUCİZEVİ bir ürün.
Ürün 23 yıllık klinik araştırmalar sonucunda Rus bilim adamı Vladimir Nikolaevich tarafından geliştirilmiştir.
2015 yılında ürün Profesör T. S. Morozkina tarafından tekrar güncellenmiştir.
🌍 Tüm vücutta şekli değişmiş bozulmuş hücreleri onarır ve yoğun A, E, C vitaminleri içerir.
🌍 Bağışıklık sistemini güçlendirir.
🌍 Kronik yorgunluğa iyi gelir.
🌍 Grip ve soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır, hastalık durumunda hızlı iyileşme sağlar.
🌍 Enfeksiyonların vücuda girmesini engeller.
🌍 Güçlü antioksidan özelliği ile kanserden korur, yaşlanmayı önler.
🌍 Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinin önlenmesinde etkilidir.
🌍 Kalp sağlığını korur.
🌍 Sporcuların kaslarını daha iyi performans sunması için uyarır.
🌍 Nörolojik rahatsızlıkları olanlara rahatlatıcı etki yapar.
🌍 Göz ve merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının destekler.
🌍 Sindirimi destekler.
🌍 Kaslarda hücre hasarlarını onarır.
🌍 Egzersiz esnasında yağ yakımı arttırarak zayıflamayı hızlandırır.
🌍 Kemoterapi görmüş hastalarda bağışıklık çöker, karaciğer zarar görür, Novomin ise böyle durumlarda tam destek sağlar.
🌍 Su – tuz dengesini sağlar.
*** Ürün fiyatı 75 TL.
*** Detaylı bilgi için 0212 284 19 41-0532 547 99 57 nolu telefonlardan bizi arayabilir, çağrı atabilir, WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz.

Neden Siberian Wellness ürünlerini kullanmalısınız?

*Siberian Wellness firması, 1996 yılında Novosibirsk’te kurulmuştur. Tüm bu yıllar içerisinde en geniş kapsamlı patentli gıda takviyeleri ve cilt bakımı ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir.
* Ürünlerinin temelinde uzun yıllar Baykal ve Gornıy Altay’da yetişen otların benzersiz özellikleri yatmaktadır.
* Siberian Wellness, firmasının ürünleri, doğal bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilmekte ve dünyanın 65 ülkesinde satılmaktadır.
* Yüksek teknolojiler, doğal içerikler ve eko-yaklaşım ile üretilen ürünler, başta FDA olmak üzere uluslararası kabul görmüş kalite standartları firması tarafından onaylanmış, belgelere sahiptir.
* Bu nedenle, bizler ürünleri içimiz rahat güvenle ve memnuniyetle kullanıyor ve herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

shea yağı , organik shea yağı faydaları , organik shea yağı , karite yağı , shea butter yağı , procsin shea butter , shea butter procsin , shea butter satın al .

Doğal shea yağı , tarihi bakımdan uzun bir geçmişi olan ürün, Eski Mısır’da dahi faydaları fark edilmiş mucizevi bir güzellik kaynağıdır.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın