Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kronik kabızlığa kesin çözüm

Kronik kabızlığa kesin çözüm

Kronik kabızlığa kesin çözüm , kabızlık kronik bir ‘zehirlenme’ durumu çünkü bağırsaklar en önemli ‘detoks’ organı ve insan vücudu her gün dışkılamaya programlı. Her gün bir şekilde toksinlere maruz kalıyoruz. Gıdalarla aldığımız toksinleri, metabolizma artıklarını, sindirim sonucu ortaya çıkan yan ürünleri dışkı yolu ile her gün dışarıya atmak zorundayız. Bu döngü aksadığında yani günde en az bir kere dışkı çıkaramadığımızda atılması gereken toksik maddeler bağırsak yüzeyi ile çok uzun süre temas ediyor. Hem bağırsak yüzeyine zarar verip uzun vadede bağırsak kanserine yol açıyor. Ayrıca, bağırsak yüzeyinden bu toksinler geri emilip kana karıştığı için kronik bir zehirlenme durumu ortaya çıkıyor. Bunu yapamadığımızda karaciğer hastalıklarına, metabolik hastalıklara ve bağırsak kanserine davetiye çıkarmış oluyoruz.

Yani kabızlık öyle masum bir ‘bağırsak alışkanlığı’ değil, insan fizyolojisine, yaratıma aykırı her durum gibi tehlikeli bir durum. Kabızlık öncelikle altta yatan sebebin araştırılması gereken bir durum ki eğer altta yatan bir patoloji yoksa beslenme alışkanlıkları ile tamamen düzelebilir, sinameki gibi dışkılamayı geçici olarak sağlayan ama uzun vadede zararlı olabilen bitkileri kullanmaya gerek yok. Şunları ritüel haline getirip beslenme şeklinizin bir parçası yapmaya gayret edin;

Kronik kabızlığa kesin çözüm

  • Sabah uyanır uyanmaz önce bir bardak oda ısısında su içerek güne başlayın. Çok soğuk olması gerekmiyor ama serin bir su mide mukozasına ilk temas eden şey olduğunda mide-bağırsak refleksi denen bir kısa devre sinirsel yolu uyarıyor. Mide yüzeyi ile anal kanal arasındaki kısa devreyi çalıştırarak dışkılamayı tetikliyor.
  • Sonra suyun hemen üzerine daha kahvaltı yapmadan bir porsiyon çözülebilir bitkisel liften zengin taze yaş meyve tüketin, kışın portakal, mandalina, armut, yazın kavun, karpuz ve incir en uygunları. Bu meyvelerdeki çözülebilir lifler kendi çaplarının onlarca katı suyu çekerek fibriller oluşturur ve minik minik süpürgeler gibi mide bağırsak yüzeyini ‘süpürürler’ ki bu hem günlük detoks etkisi yapar hem de bağırsaklarda ‘yürütme’ etkisi yapar. Meyveyi tüketip üzerine tekrar 1 bardak su için.
  • Bağırsak kaslarının çalışmasını destekleyen bir başka destek de arı polenidir, yine sabah aç karna bir tatlı kaşığı poleni suyla yutun.
  • Kahvaltı en az bir saat sonra olmalı, mide çıkışı temizlediği için kahvaltıya da temiz bir sindirim alanı oluşur.
  • Gün içerisinde dışkı içeriğini kayganlaştırıcak müsin içeren gıdalar tüketin (ıhlamur, ebegümeci, bamya, pırasa, ayva çekirdeği) ve bol sızma zeytinyağı, çiğ veya pişmiş sebze ile birlikte.
  • Su tüketimini artırmak ise bunlarla birlikte yapılırsa işe yarar ancak.
  • Gün içinde bağırsak içeriğini yumuşatmak için şu ikisini sıkça tüketin; saf zeytinyağı ve ıhlamur çayı. Zeytinyağı dışkının yağ oranını artırırken, iyi demlenmiş ıhlamurdaki ‘müsilajlar’ dışkının içeriğini kayganlaştırır.
  • Pırasa ve karnabahar gibi sebzeleri hafif pişirip yemek yanında salata gibi tüketin.

Kaynak: https://www.elifguveloglu.com/post/2019/01/30/kab%C4%B1zl%C4%B1k

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

kabızlığa iyi gelen şeyler , kabızlığa iyi gelen , kabızlığa çözüm , kabızlık için çözüm , kabızlık çözümü , kronik kabızlık , kabızlığa kesin çözüm , kabızlığı gideren şeyler .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın