Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / KOLON KANSERİ HÜCRELERİNİN %90’NINI YOK EDEN MUCİZEVİ YAĞ

KOLON KANSERİ HÜCRELERİNİN %90’NINI YOK EDEN MUCİZEVİ YAĞ

Kolon kanseri, çağımızın hastalığı kanser, kiminle konuşsak ya kendisi ya da bir yakınının kanser rahatsızlığı olduğunu söylüyor. Hem erkekler hem de bayanlarda çok sık rastlanan kanser türlerinden birisi de kolon kanseridir. Birçok alanda olduğu gibi tıp alanında da çok önemli teknolojik gelişmelerin, buluşların olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle de bir gerçek var ki, bu gelişmeler teşhis konusunda çok etkili, maalesef tedavi konusunda çok da yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Zaten, ilaçların ham maddesinin bitkiler olduğunu kim inkar edebilir? Peki biz insanoğlu Rabbimizin bizlere sunduğu kainat eczanesinden neden yeteri kadar faydalanmıyoruz, faydalandırılmıyoruz?
Yurt dışında yapılan araştırmalarda, hindistan cevizi yağının içerisinde kanser hücrelerini özellikle de kolon kanseri hücrelerini yok eden aktif bir bileşenin olduğu tespit edilmiştir. Bu aktif bileşen, lauric asittir (defne asidi). Avustralya’da bulunan Adelaide Üniversitesi’nde bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda yayınlanan makalede, (Cancer Research) lauric asidin (defne asidi) bir deney tüpü içerisinde bulunan kolon kanseri hücresi hattına uygulanan günlük tedavinin sonrasında, kolon kanseri hücrelerinin %90’nından daha fazlasını  tamamen yok ettiği yazmaktadır, bu makaleye internetten sizler de ulaşabilirsiniz. 

Kişisel gelişim kitapları

Ahmed Güneş Kasranoğlu’nun kişisel gelişim kitapları kategorisindeki 4 kitabı PTT Kargo kapıda ödeme sistemi ile tarafınıza gönderilmektedir. Kitapları sipariş etmek için 0212 284 19 41-0532 547 99 57 nolu telefonları arayabilirsiniz. Kredi kartı ile satın almak için bu linki tıklayabilirsiniz. shopier.com/354718

Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan lauric asitin (defne asidi) kolon kanseri hücrelerini öldürmenin yanı sıra, bağışıklık sistemini de güçlendirdiği tespit edilmiştir. Bazı toplumlarda, uzun yıllardır organik, saf, işlenmemiş, içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan hindistan cevizi yağı, kanser ve diğer hastalıkları iyileştirmek için kullanılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz yurt dışında yapılan bilimsel araştırmalar da bunu desteklemektedir.

Amerikan Beslenme Toplumu (the America Society for Nutrition) tarafından yapılan araştırmaya göre de, hindistan cevizi yağı, başta kemik erimesi, diabet, hepatit C, uçuk, deri iltihabı, safra kesesi rahatsızlığı ve kanserin çeşitli türleri olmak üzere birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde çok faydalı olabimektedir.

Ayrıca, yapılan araştırmalarda, hindistan cevizi yağının, kolon kanseri başta olmak üzere bir çok kanser türü hastaya uygulanan kemoterapinin yan etkilerini de azalttığı görülmüştür.

Kaynak: http://www.collective-evolution.com/2016/01/08/scientists-discover-coconut-oil-exterminates-93-percent-of-colon-cancer-cells-in-two-days/

Aslında, bizler hasta olmadan önce Rabbimizin bizlere sunduğu kainat eczanesinden faydalanmalıyız. Öncelikle, bedenimiz aşırı gıdalardan, zihnimizi de gereksiz olumsuz düşüncelerden, fesat fikirlerden, kıskançlıklardan uzak tutmalıyız. Sonrasında, gerisi takdiri ilahi. Kolon kanseri olmak üzere pek çok kanser türünün ve diğer hastalıkların şifasını verecek olan da Rabbimizdir, bize düşen görev vesilelere sarılıp çare aramaktır.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın