Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Pişik kremi tavsiye

Pişik kremi tavsiye

Pişik kremi tavsiyepişik önleyici kremen iyi pişik kremibebek pişik kremien iyi bebek pişik kremibebek pişik kremleri , pişik kremleri nasıl kullanılmalı, bebeklerde pişik nasıl oluşur, bu yazımızda sizleri bu konularda bilgilendirmeye çalışacağız. Tavsiye edeceğimiz pişik kremini %40 indirimli alarak, hem bebeğiniz hem de siz rahat edeceksiniz, üstelik kendi işinizin patronu olacaksınız. Mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalısınız.
En değerli varlıklarımız bebeklerimiz, çocuklarımız, onlar huzurlu olacaklar ki biz de huzurlu olalım. Bebekleri en çok rahatsız eden durumlardan biri, ciltlerinde oluşan pişiklerdir. Önce bebeklerde pişik nasıl oluştuğuna bir bakalım.

pişik önleyici krem
pişik önleyici krem

Bebeklerde Pişik Nasıl Oluşur?

Yüce yaratıcımız Allah (c.c.), yarattığı her şeyi olduğu gibi, insanı da mükemmel bir şekilde yaratmaktadır. Biz insanoğlu, kendi kendimize zarar veriyoruz. Cildimizin üzerinde koruyucu ince bir yağ tabakası bulunmaktadır. Nem, idrar, dışkı gibi atıklar, ciltte bir çeşit mantarın oluşmasına sebep olur. Bu mantar da cildin koruyucu yağ tabakasına zarar ve ciltte pişik olmasına neden olur. 

Pişik, genellikle alt bezinin bebeğin tenine temas ettiği noktada hafif kabartılı bir kızarıklık şeklinde ortaya çıkar. Kötüleştiği zaman kızartılı küçük şişlikler, içi su dolu kabarcıklar veya buna benzer biçimde bebeğe acı veren deride değişiklikler görülebilir. Eğer pişik enfeksiyon kaparsa bu deri döküntüleri parlak kırmızı bir renk alabilir ve genişleyebilir. Başta küçük kırmızı döküntüler, sonrasında bezin temas alanının dışına çıkarak yayılabilir.

Pişikli bölgede; batma, yanma, kaşınma hissi olur. Bu da bebeklerde sürekli bir ağlama ve huzursuzluğa neden olur.

Bebeklerde Pişik Önlemenin Yolları

  • Bebeklerde pişiği önlemenin ve tedavi etmenin temel kuralı, bezin kapladığı alanın temiz, kuru ve serin tutulmasıdır. Bunun için de bebeğin alt bezi sık sık değiştirilmeli, olabildiğince altı açık tutulmaya özen gösterilmelidir. Bebeğin altının değişimi esnasında 10-15 dakika süre ile bez bağlanmadan, bebeğin altının açık olması ve hava alması sağlanmalıdır. Bebeğin altı bağlanırken, mümkün olduğunca bel bölgesi gevşek bağlanmalı ve havanın bez içinde dolaşması sağlanmalıdır.
  • Bebeğin kilosuna uygun, doğru boyda çocuk bezi seçilmelidir. Olması gerekenden küçük bebek bezleri bebeği sıkar ve rahatsız eder,. Büyük olması ise sızdırma yapar ve bebeğin poposunda pişiklere neden olur.
  • Her büyük tuvaletini yaptıktan sonra altı ılık suyla güzelce temizlenmelidir.
  • Bez bölgesi temizliği yaparken; ılık suya batırılmış pamuk kullanılmalıdır. Köpürmeyecek şekilde suya az sabun ya da şampuan ilave edebilirsiniz. Sabun ve şampuan üç günden sık kullanılmamalıdır. Her gün kullanılması, derinin koruyucu yağ tabakası oluşturmasını engelleyecektir. Temizleme mendilleri kullanacaksanız, bebek cildine uygun, yumuşak ve alkolsüz olanları tercih etmelisiniz.  
  • Bebeğe yeni altbezi bağlamadan önce, altının iyice kuruduğundan emin olduktan sonra bezi kapatmalısınız.
  • Altbezinin üzerine sentetik malzemeden yapılmış giysiler giydirmemelisiniz.
  • Eğer kumaş bebek bezi kullanıyorsanız, bu bezleri yıkadıktan sonra kimyasal maddelerden ve mikroplardan arındırmak için en az 15 dakika süreyle kaynatmalısınız.
  • Anne sütüne geçen antibiyotikler ve tüm ilaçlar bebeği etkiler. Bebekte pişik oluşumunun engellenmesi için annenin doğal besinlerle beslenmesi ve kullanacağı ilaçları uzman hekime danışmadan almaması gerekir.

Doğduğunda evin neşesi, bereketi, şımarığı ilgimin tek kaynağı bebeğim. HuncaLife seni düşünerek  senin o hassas sevimli cildine uygun sağlıklı bebe ürünleri üretti. HuncaLife Baby Pişik Önleyici Krem ile bebeğinizin cilt tahrişlerini ve pişiklerini önleyebilir, onun mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Pişik Kremi Tavsiye

Pişik kremi tavsiye , Türkiye’nin kozmetik devi Huncalife bebeklerimiz için de en kaliteli ürünleri sunmaktadır.  Huncelife pişik önleyici krem ile bebeklerinizin cildinde pişik oluşumuna engel olacak hem bebeğiniz hem de siz huzurlu olacaksınız.

Huncalife Baby Pişik Önleyici Krem, paraben ve alerjen içermeyen parfümlü, özel olarak geliştirilmiş formülü ile ciltte koruyucu bir tabaka oluşturur,  tahrişleri ve pişikleri önlemeye yardımcı olur. İçerdiği papatya özü ve allontoin ile tahriş olmuş cildi rahatlatır, kızarıklığın geçmesine destek olur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Boyar madde içermez. Cildin pH dengesi ile uyumludur.

HL Baby Pişik Önleyici Krem 100 ml 29,90 TL

Pişik kremi tavsiye - pişik önleyici krem - en iyi pişik kremi - bebek pişik kremi - en iyi bebek pişik kremi - bebek pişik kremleri
Pişik kremi tavsiye

Huncalife pişik önleyici kremi kullanarak bebeğinizin cildinde pişik oluşumunu önleyerek hem  bebeğiniz hem de siz huzurlu olabilirsiniz. Üstelik bu ürünü kullanarak para kazanabilir, kendi işinizin patronu olabilir, maddi anlamda refah içerisinde yaşayabilirsiniz. Nasıl mı? Huncalife ürünlerini yakınlarınıza tavsiye ederek onların da satın almasını sağlayarak para kazanabilirsiniz. Huncalife hakkında detaylı bilgi almak için 0532 547 99 57 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Huncalife ürünlerini %40 indirimli satın almak ve Huncalife bağımsız temsilcisi olmak için bu linki tıklayın: http://www.huncalife.com.tr/Default.aspx?ReferenceID=63f52ab9-1332-4487-b4db-b49634a2eded

Pişik kremi tavsiye , en iyi pişik kremibebek pişik kremien iyi bebek pişik kremibebek pişik kremleri , Huncalife pişik önleyici krem ile bebeğinizin cildi sağlıklı olsun.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın