Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kiraz sapı çayının faydaları

Kiraz sapı çayının faydaları

Çoğumuzun etli kısımlarını yiyip geriye kalan saplarını ve kabuklarını çöpe attığımız meyveler aslında en çok vitamini de o sap ve kabuklarında saklıyor. Doğada hiç bir şey boşuna yaratılmamıştır. Meyvelerin, sebzelerin kendilerinin yanı sıra, saplarının, kabuklarının, çekirdeklerinin de ruh ve beden sağlığımız açısından çeşitli faydaları vardır. İnsanoğluna düşen görev bilgi sahibi olup bunlardan faydalanmaktır. Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan kirazın birçok faydası bilinmekte. Doğada her şeyin bir amacı olduğu gerçeği su götürmez, kiraz sapı da bunun bir kanıtı. Kiraz sapı çayı da kirazda bulunan vitaminlere ulaşmamızı sağlıyor, kiraz sapı çayının faydaları.

kiraz sapı çayının faydaları

Kiraz sapı çayının faydaları

Sakinleştirir: Gece uyumadan önce bir fincan kiraz sapı çayı içmek sakinleşmenizi, stresten uzak bir uyku çekmenizi sağlar.Kilo verdirir

Kilo vermeye yardımcı: Ödem attırıcı özelliği sayesinde kilo vermeye büyük destek sağlar.

Susuzluğu giderir: Özellikle Ramazan aylarında susuzluğu gidermesinden ötürü tercih edilir. Sahurdan sonra içildiğinde gün içerisinde susuzluğa iyi gelir.

Böbrek sağlığına iyi gelir: Antioksidan özelliği sayesinde vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Böylelikle böbreklere de fazla yüklenilmemesini sağlar. Böbrek taşı oluşumunu önler.

İdrar söktürücüdür: Tuvalete çıkmakta zorlanan veya koyu idrar sorunu yaşayan kişiler için çözüm getirir. Vücuttan atılması gereken atık maddelerin daha sık ve bekletilmeden atılmasını sağlar.

Adet ağrılarına iyi gelir: Adet döneminde, kanın dışarı atılamamasından kaynaklanan ağrıları gidermede birebirdir. Adet dönemi boyunca her gün bir bardak kiraz sapı çayı içmek ağrıları dindirmeyi sağlayacaktır.

Toksin maddeleri uzaklaştırır: Toksin maddeler vücuttan atılmadıkça zamanla ödem olarak vücutta yer eder. Kiraz sapı çayı ödem atma özelliği sayesinde toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırır.

 • Cildi temizler.
 • Karaciğere çok faydalıdır.
 • Menopoz döneminde rahatlatıcı etki gösterir.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarında tedaviye destek olur.
 • Damarların içten yağlanmasını önler.

Kiraz sapı çayının zararları nelerdir?

 • Günde 1 fincandan fazla tüketilmemelidir, aksi halde vücut susuz kalabilir.
 • İshalseniz ya da düşük tansiyonunuz varsa tüketmeniz önerilmez.
 • Hamile ya da emziriyorsanız, kronik bir rahatsızlığınız ya da düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz.
 • Erkeklerde 40’lı yaşlardan sonra tüketilmelidir.
 • Kadınlarla adet görmeye başladıktan sonra tüketilmelidir.

Kiraz sapı çayı tarifi

Malzemeler

 • Yaklaşık 40-50 adet kiraz sapı
 • 3 su bardağı su

Yapılışı:

İlk olarak kiraz saplarını güzelce bol su ile yıkayın, temizleyin. Ardından su ve kiraz saplarını bir tencereye koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra 10 dakika daha kaynamada bırakın ve altını kapatın. Ilımasını bekleyin. Kiraz sapı çayını her sabah aç karnına 1 çay bardağı kadar içebilirsiniz.

Kiraz sapı çayının faydaları , bu faydalarını okuduktan sonra saplarını kesinlikle çöpe atmayıp çayını yapın.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Not: Hematit taşının faydaları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. https://www.hayatvesaglik.net/hematit-tasinin-faydalari/

Hematit Taşının Faydaları
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Corona virüsünden korunmak için neler yapılmalı başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi tam mevsimi. Saplarını sakın çöpe atmayın! Sakinleştirir, kilo vermeye yardımcı, susuzluğu giderir, böbrek sağlığına iyi gelir, idrar söktürücüdür, adet sancılarına iyi gelir, toksinleri atar, karaciğere faydalıdır, cildi temizler, damarların içten yağlanmasını önler.

kiraz sapı çayı , kiraz sapı çayı faydaları , kiraz sapı çayı ne işe yarar , kiraz sapi cayi zayiflatirmi , kiraz sapı çayı zayıflatır mı , kiraz sapı çayı zayiflatirmi  , lipton kiraz sapı çayı faydaları .

hazır kiraz sapı çayı faydaları , doğadan kiraz sapı çayı faydaları , sallama kiraz sapı çayı faydaları .

kiraz saplı çay faydaları , kiraz sapı çayı ne zaman içilmeli , doğadan kiraz sapı çayı faydaları , kiraz sapı çayı doğadan faydaları , lipton kiraz saplı çay faydaları , kiraz sapı çayı faydaları lipton

Kiraz sapı çayının faydaları , bu faydalarını okuduktan sonra kiraz saplarını asla çöpe atmayın kurutun çayını yapın.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın