Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Katarakt bitkisel tedavi

Katarakt bitkisel tedavi

Katarakt bitkisel tedavi , katarakt hastalığı, göz bebeğinin arkasındaki görmeyi sağlayan doğal merceğin saydamlığını kaybederek matlaşması sonucu ortaya çıkmaktadır. Göz, yapıları olan kornea ve lensin kırıcılığı ve saydamlığı sayesinde net görmeyi sağlar. Yani lenste saydamlığın azalması, kesikliklerin oluşmasına katarakt denir. Katarakt, tedavi edilebilir körlük nedenlerinin başında gelir.

Katarakt belirtileri nelerdir?

Katarakt, ortalama 55-60 yaş civarındaki kişilerde gözün merceğinde başlayan hafif bir matlaşma ve sertleşme ile kendini göstermektedir. Hastalar tarafından kataraktın ilk belirtilerinin renklerin canlılığında ve görme kalitesinde azalma şeklinde tarif edilmektedir. Katarakt belirti ile gelen bir sorundur. Başlangıç seviyesinde kataraktın görme kalitesinde azalma, araba farlarından şiddeti artan bir şekilde rahatsız olma, alacakaranlıkta ve sisli havalarda detayları görememe gibi belirtilere neden olmaktadır. Katarakt hastaları renkleri daha çok pastel tonlarda görmektedir. Katarakt belirtisi olan durumlar şu şekilde maddelenebilir:

 • Işıktan rahatsızlık
 • Gözde kamaşma
 • Göz yorgunluğu, baş ağrısı
 • Uzak, yakın görememe,
 • Bulanık görme
 • Gözlük numarasının değişmesi
 • Gece görüşünde düşüş
 • Derinlik hissinin kaybolması
 • Gözlüksüz daha iyi yakını görme
 • Renklerin solgun görüşmesi
 • Araç kullanmada güçlük
 • Gazete, dergi, kitap okumada zorluk
 • Dumanlı, buğulu görme

Katarakt nasıl önlenir?

Çeşitli koruyucu önlemleri almanız göz sağlığınızı korumada ve kataraktın gelişmesini önlemede yardımcı olur. Katarakt oluşumunu engelleyen veya yavaşlatan en önemli unsurlar;

 • Güneşten ve ultraviyole ışınlarından korunma (açık havada çalışanların veya uzun vakit geçirenlerin güneş gözlüğü ve şapka kullanması),
 • C vitamini ve antioksidanlardan zengin Akdeniz tipi beslenme,
 • Aşırı kilodan kaçınma,
 • Şeker hastalığı (diyabet) varsa, kan şekerinin kontrolü,
 • Sigara ve alkol kullanımından kaçınma olarak özetlenebilir.

Katarakt bitkisel tedavi

Katarakt ilaç ya da bitkisel ürünler ile tedavisi zor bir hastalıktır. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız bitkisel kürler oluşmakta olan kataraktın ilerlemesine engel olabilmektedir.

Katarakt bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Öncelikle, mümkünse sabah aç karna 1 hafta boyunca organik domatesin suyunu sıkarak 1 çay bardağı içmelisiniz. Sonrasında 1 ay boyunca düzenli olarak günde 2 kez taze zencefil çayı içmelisiniz.

Yabamersini

Yabanmersini yüksek oranda antosiyanin içermesinden dolayı görme kaybını önleyici özelliğe sahip. Makula dejenerasyonu, katarak, miyop, göz kuruluğu hatta enfeksiyonlara karşı koruyabilmekte.

A vitamini yönünden zengin ve görüş kalitenizi geliştirmenize yardımcı olacak 24 gıdayı açıklıyoruz.

Domates , kavun, ciğer, göbek salata, şeftali, tatlı patates, kırmızı biber, Morina balığı karaciğeri yağı, hindi ciğeri, mango, ıspanak, şalgam, yulaf, havuç, bal kabağı, kurutulmuş fesleğen, Karahindiba yeşillikleri, paprika, bezelye, kuru kayısı

Kaynak 1: https://www.yoncaakova.com/tr/blog/ameliyatsiz-katarakt-tedavisi

Kaynak 2: https://www.izlesene.com/video/ibrahim-saracoglu-goz-kataraktina-karsi-bitkisel-cozum/8975097

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

katarak doğal tedavi , katarakt için bitkisel kür , katarakta iyi gelen bitkiler , katarakt tedavisi bitkisel , katarakt için bitkisel çözüm , katarakt bitkisel tedavi kürü , göz katarakt bitkisel tedavi .

bitkisel olarak katarakt tedavisi , katarakt bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu , katarakt doğal tedavi , gözde katarakt bitkisel tedavi kuru , katarakta bitkisel çözüm , katarakt için bitkisel tedavi .

katarakt tedavisinde bitkisel çözüm , katarakta iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu , katarakt için bitkisel tedaviler , katarakta kesin çözüm .

Katarakt bitkisel tedavi , katarak iyi gelen bitkiler , gözdeki katarakt bitkisel çözüm , gözdeki katarakt için bitkisel çözüm , ibrahim saraçoğlu katarakt tedavisi , katarakt için doğal tedavi .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın