Ana Sayfa / Dua / Hz Yunus peygamberin duası

Hz Yunus peygamberin duası

Hz Yunus peygamberin duası , Hz Yunus Peygamber’in bu duası fazilet ve bereketi meşhur ve oldukça faydalı bir duadır. Özellikle, depremzedelerin bir an refaha kavuşması için bu duayı okuyalım, yazıyı gruplarımızda paylaşalım. Dua, müminin en büyük silahıdır. Bu duayı devamlı surette okuyanın maddi ve manevi sıkıntı zamanlarında tesiri malum, bilinen ve tecrübe edilmiş bir duadır. Bu ayet-i kerime ile helal daire çerçevesinde yapılan dua yoktur ki dergahı ilahide kabul olmasın, bu ayeti kerime ile yapılan dualar Allah katında makbul ve muteberdir.

Hz. Yunus Peygamber’in duası Kuran-ı Kerim’in 21. suresi olan Enbiya suresinde geçmektedir.

Enbiya Suresi 87. Ayet-i Kerime‘de Allah-u Tea’la şöyle buyurur:

Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne). (Enbiya – 87)

Meali: Zünnûn’u da (Yûnus) zikret! Hani öfkeli bir halde geçip gitmiş, bizim kudretimizin kendisine yetmeyeceğini zannetmişti. Sonunda karanlıklar içinde, “Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben kötü işler yapmışım!” diyerek yalvardı. (Enbiya – 87)

Hz Yunus peygamberin duasının faziletleri

  • Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) şöyle buyurur: “Sıkıntıya düşmüş ve başı belâya düçâr olmuş hangi müslüman bu duayı yaparsa, Allah Teâlâ mutlaka onun duasını kabul buyurur.” (Tirmizî, Deavât 81; Ahmed b. Hanbel, Müsned, I, 170)
  • Başımıza herhangi bir dert ve musibet gelince, her derdin devası olarak, sıkıntılı, zor zamanlarımızda, her şeyden ümit kesilmiş bir zaman da Hz. Yunus Peygamber gibi sadece Allah’tan dilemek, ihlas ve samimi bir kalp ile bu zikirle meşgul olmak bu duanın faziletiyle Allah sıkıntıları giderir. Aslında, bu duada tövbe istiğfar edilmektedir. Sıkıntıya düşmeyi beklemeden de günlük hayatımızda bu duayı bolca zikretmeliyiz.
  • Bir kimse her gün sabahleyin 21 defa: “La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minez-zalimîn derse, her türlü fenalıktan bela ve afetlerden, gam ve kederden her türlü kötülüklerden Allah’ın izniyle emin ve korunmuş olur, korunur.
  • Okumayı alışkanlık haline getiren, bir şey ile meşgul olmadığı zamanlarda, otururken, yolda yürürken, arabada, yatağa yattığı zaman, uykusu gelinceye kadar, hasılı imkan bulduğu zamanlarda sayısız olarak okursa ve her bir işinde hasılı her hususta biiznillah muvaffakiyete mazhar olur. Cenab-Vacibül Vücud Hazretleri o kulunu her teşebbüs ettiği şeylerde hayırlısı ile muvaffak buyurur.
  • Her ne muradın hasıl olması için, her isteğinin kabul olması, dualarının kabul olması için tam bir itikat ve halis bir kalb ve vicdan ile yedi gün arka arkaya (ara vermeden) 2373 defa La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minez-zalimîn okuyan kimse Allah’ın izni ile muradına nail olur ve istediğinde muvaffak olur.
  • Haksız yere hapis ve mevkuf olan bir mazlum kimse, kendisine zulüm edilmiş olan bir kimse, ihlaslı bir şekilde, tam bir itikat ve halisane bir vicdan ile yedi gece yatsı namazından sonra 1000 defa “La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minez-zalimîn” okursa Allah’ın izni ile acilen o düşmüş olduğu hapis veya tutukluluktan kurtulur.

Hz Yunus peygamberin duası

Okunuşu: La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez-zalimin.

Anlamı: Senden başka İlah yoktur. Sen, Sübhan’sın (her şeyden münezzehsin). Muhakkak ki ben, zalimlerden oldum.

Kaynak: https://www.muhammed.net/2020/02/hz-yunus-peygamberin-duas-ve-faziletleri.html

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 200 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

🍀 Hematit Taşının Faydaları 🍀
🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

yunus peygamberin duası , hz yunusun duası , yunus as duası , yunus duası , yunus peygamber duası , yunus aleyhisselamın duası , yunus peygamberin balığın karnında okuduğu dua , yunus peygamberin duası ve anlamı .

yunus duası okunuşu , hz yunus duası fazileti , yunus peygamberin duası kaç kere okunmalı .

hz yunus’un duası kaç kez okunmalı , la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin kaç kere okunmalı , hz yunus’un her derdin devası duası , hz yunusun duasi kac kere okunmali .

hz yunus’un duası kaç kez okunmalı , yunus peygamberin duası kaç kere okunmalı , hz yunusun duası kaç kere okunmalı , yunus peygamber duası kaç kere okunur , la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin kaç kere okunmalı . hz yunus’un her derdin devası duası , yunus as duası kaç kere okunmalı , hz.yunusun duası okuyanlar , hz yunusun duası , yunus duası .

hz yunusun duası fazileti , yunus peygamberin duası , hz yunus duası fazileti , la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı , hz yunusun duası kaç defa okunmalı , yunus duası kaç kere okunmalı . hz yunusun duasi kac kere okunmali , hz yunus duası kaç defa okunmalı , la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin kaç defa okunmalı , la ilahe ente sübhaneke inni küntü minezzalimin kaç kere okunmalı .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın