Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Öksürüğe iyi gelen bitki çayı

Öksürüğe iyi gelen bitki çayı

Öksürüğe iyi gelen bitki çayı . Kışın soğuk ve covid ile mücadele ettiğimiz bu günlerinde en çok sorulan tarifi vereyim; öksürüğü azaltacak, boğazı ve göğsü yumuşatacak çay tarifi. Bu çay aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı direncinizi arttıracaktır. Bu çayı içmek için hasta olmayı beklemenize gerek, sağlığınız yerinde iken de bu çayı düzenli olarak içmenizi tavsiye ederiz. Kendinizi çok daha zinde hissedeceksiniz.

Ihlamur

Çiçekli olmasına özen gösterin, kuru çiçekleri demlemeden önce havanda ezin, içinde boğazı ve göğsü yumuşatan ‘müsilajlar’ denen kayganlaştırıcı mukoza koruyucu maddeler var ve bunların suya etkin bir şekilde geçmesi için düşük ısıda uzunca süre demlenmesi gerekiyor. Eskiler bunu keşfetmiş aslında, ‘ıhlamur ağdalaştıkça şifalanır’ dedikleri şey ‘müsilajlar’.

Ebegümeci

Kurutulmuş yaprak ve çiçekleri yine müsilaj kaynağı, aynı zamanda yangı giderici maddeler de içeriyor ki bunlar virüslerin tutunmasını engelliyorlar, deyim yerindeyse virüslerin ‘ayağını kaydırıyorlar’

Meyan kökü

Çubuk şeklinde değil de ezilmiş, ince liflere ayrılmış olmalı. Eğer yüksek tansiyon, şeker veya böbrek üstü bezi rahatsızlığınız yoksa tam bir nimet bugünlerde. Hem antiviral etkinliği hem yangı giderici gücü hem de öksürük yatıştırıcı etkisi oldukça kuvvetli. Meyan kökü de sert lifli yapısı nedeniyle uzun süre demlenmesi gereken bitkilerden, bu çaydaki diğer bileşenlerle uyumlu yani.

Taze zencefil

Tam bir kış ilacı, Çin Tıbbında ‘ısıtıcı’ diye geçer ve virüslerin tutunmasını engelleyici maddeler içerir. Yine uzun demlenmesi gerekir o ‘yakıcı’ tadını hissedebilmek ve etkisinden faydalanabilmek için.

Kuşburnu

Çayı yapılınca C vitamini ‘uçmayan’ bir şifalı meyve. Kurutulmuş kuşburnunu çay yapmadan önce havanda dövün, çekirdeklerdeki aktif maddeler ancak bu şekilde suya geçebiliyor ki bu tüm haliyle yine demleme süresi uzun bir çay bileşeni kuşburnu.

Öksürüğe iyi gelen bitki çayı

Malzemeler

  • Bir tutam (3-5 gr arası) ıhlamur,
  • Bir tutam (3-5 gr arası) ebegümeci
  • Bir tutam (3-5 gr arası) meyan kökünü
  • 1-2 kibrit kutusu kadar taze zencefil
  • 5 adet havanda dövülmüş kuşburnu

Hazırlanışı

Ihlamur, ebegümeci ve meyan kökünü demliğe koyun, üzerine doluya yakın kaynar su ekleyin. Bunun üzerine taze zencefili rendeleyin ve dövülmüş kuşburnunu koyun. Alttaki çaydanlığın buharı ile kısık ateşte en az 45 dakika demlensin, sonra bütün gün aynı çayı içebilirsiniz, bayatlamaz aksine bekledikçe şifası artan bir çay. Fincana aktardıktan ve ılıdıktan sonra da bir küçük kaşık çam balı ekleyin, afiyet ve şifa olsun. Balı kesinlikle sıcak bir çayın ya da içeceğin içerisine koymayın

Kaynak: https://www.instagram.com/p/CKI8SPpJlS8/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Satın almak için linki tıklayın: shopier.com/14668678

Kadim kozmik bitkilerin enerjilerinin tezahürü ile siz de bolluk bereket içerisinde bir hayat yaşamak ister misiniz? Kozmik bolluk bereket bitkilerinin ve kozmik bolluk bereket tılsımının yer aldığı kese + İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi kitabı arayan ilk 72 kişiye kargo dahil 150 TL. Kese, yazarımız tarafından kişinin ismi ile kişiye özel kozmik bolluk bereket, kısmet, şifa frekans enerjisi ile kodlanacaktır. Allah’ın izni ile bu kese, ruhsal negatif enerjilerden arınmanıza, maddi manevi hayatınızdaki blokajların kaldırılmasına, hayatınıza bolluk, bereketi, huzuru, sağlığı çekmenize, iş, evlilik kısmetinizin açılmasına vesile olacaktır. Kese sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için tel 0212 284 19 41-0532 547 99 57 (WhatsApp)

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde, çalışma masanızda, kol çantanızda bulundurmanız için “bolluk bereket, sağlık, huzur, celbi rızk, kısmet, ruhsal negatif enerjilerden arınma, blokajların kaldırılması için kese”.

Evrende herkese yeter kadar bolluk ve bereket var. Yeter ki, biz istemesini ve çekmesini bilelim, vesilelere sımsıkı sarılalım. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına kodlanarak uyumlandığınız zaman artık o gerçeklik size ait olur.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 150 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit Taşının Faydaları 

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.
🍀 Anemi (kansızlık) hastalığını tedavi eder.
🍀 Böbreği sağlıklı tutar.
🍀 Hasar görmüş dokuların yeniden oluşmasına yardım eder.
🍀 Bel soğukluğunu önler ve iyi gelir.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “Lapis Lazuli bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 90 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/5360612

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Lapis Lazuli Taşının Faydaları:

Lapis Lazuli tek bir taş değil, taşlar birleşimidir. Bünyesinde LAZURİT, HOYNİT, SODALİT, KALSİT, NOSELİT, PİRİT taşları ve bu taşlara ait mineraller bulunur.
💎Bünyesinde bulundurduğu birçok mineralden dolayı lapis lazuli taşının çok yönlü bir iyileştirici özelliği vardır.
💎İşyerinizde evinizde kullanabilirsiniz. Lapis, evinize huzur, sevgi ve bereket getirir.
💎Kişinin ruhsal çöküntüden kurtulmasına yardımcı olur.
💎Troid bezlerinin düzenli çalışmasına yardımcı olur. .
💎Kullanan kişilere canlılık hissi verir.
💎Kaygı azaltıcı özelliğe sahiptir.
💎Zihni berraklaştırır ve ruhunuzun gerçeğe ulaşma arzusunu kuvvetlendirir.
💎Kaygıyı, aşırı hüznü ve neşesizliği ortadan kaldırır.
💎Kullanan kişilere olumlu bir bakış açısı kazandırır.
💎Yaydığı çok güçlü enerji nedeniyle görmezden geldiğiniz olaylara sağlıklı bakmanızı sağlar.
💎Özelikle gırtlağa, boğaza ve ses tellerine iyi gelir.
💎Kemikleri kuvvetlendirerek, iskelet sitemini güçlü tutar.
💎Kişinin bakış açısını genişletir ve gerçek bilgiye ulaşmasına sağlar.
💎Odaklanma sorununu ortadan kaldırarak, derin düşünmenize yardımcı olur.
💎Tansiyonu dengede tutar.
💎İletişim ve fiziksel yetenekleri kuvvetlendirerek, yüksek seviyede tutar.
💎Kişinin zihnini açarak, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar..
💎MS, kemik erimesi, iltihap ve ateşli şişlikler de kullanılır.
💎İşitme bozukluğu tedavisinde kullanılır.
💎Vertigo baş dönmesi karşı etkili taşlar arasındadır
💎Katarakt için yararlı olan lapis lazuli, görme bozukluğu tedavisinde de kullanılır.

öksürüğe iyi gelen bitkiler , öksürüğe iyi gelen çaylar , öksürük için bitki çayı , öksürüğe iyi gelen bitki çayları , öksürüğe iyi gelen bitki , öksürüğe hangi çay iyi gelir , öksürüğe hangi bitki çayı iyi gelir , öksürüğe iyi gelen bitkisel ilaçlar .

Öksürüğe iyi gelen bitki çayı , hangi bitki öksürüğe iyi gelir , grip ve öksürüğe iyi gelen bitkiler , öksürüğe hangi bitki çayı , öksürüğe hangi çay iyi gelir , öksürüğe hangi bitki çayı iyi gelir , öksürüğe iyi gelen bitki çayları .

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın