Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Kanseri engelleyen besinler

Kanseri engelleyen besinler

Kanseri engelleyen besinler , son yıllarda kadınlarda en çok görülen kanser türü meme kanseri, erkeklerde görülen kanser türü ise akciğer kanseridir. Aslında, herhangi bir hastalığa yakalanmadan uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürebiliriz. Kanserin en önemli iki sebebinden birincisi sağlıksız beslenme ve sağlıksız düşünce sistemimiz. Doğada hastalanmadan uzun süre yaşamamız için çok çeşitli besinler var yeter ki araştırıp bunları öğrenelim ve hayatımıza uygulayalım. Diğer taraftan sağlıksız düşünce sistemimizi değiştirmek, hayatta mutsuz olmak için değil mutlu olmak için sebeplere sarılmak. Bu konuya sonraki yazılarımızda detaylı değineceğiz.

Kanseri engelleyen besinler

Kanseri engelleyen besinleri tek tek aşağıda sıralayacağız ama öncelikle obezitenin, hareketsiz bir yaşam sürmenin, tütün ve alkol ürünleri tüketiminin, az sebze ve meyve yemenin kanseri tetikleyen en önemli faktörler olduğunu belirtmek isteriz. Yaratılırken uzun süre hastalanmadan sağlıklı yaşamamız için gerekli kodlar var. Bu kodları biz sonradan bozuyoruz. Yiyip içtiklerimizin yanı sıra ruhsal durumumuz da hastalıkları tetikleyen diğer bir faktör. Özellikle, son yıllarda ruhumuzu çok fazla yorar bir hale geldik. Ruh ile beden bir bütün. Sağlıklı bir ruhsal yapıya sahip olmadan sağlıklı bir bedene sahip olmamız pek mümkün değil. Düşünce sistemiz ile bağışıklık sistemimizi yorduğumuz zaman kansere davetiye çıkarıyoruz.

Yediklerimizin içtiklerimizin GDO’suz ve organik olmasına özen göstermeliyiz.

Zerdeçal

Zerdeçal 5000 aktif madde içerir. Hindistan’da insanların çoğunun fakir olmasına, hatta egzoz gazları arasında sokaklarda uyumalarına, hijyene önem vermemelerine rağmen kanser görülme oranının düşük olmasının sebebi zerdeçal tüketiminin yüksek olmasıdır. Zerdeçal, bedenimizdeki birçok savunma mekanizmasını birden ateşliyor. DNA tamir mekanizmalarından tutun kanserle savaşan hücre intiharı sistemine kadar tetikleyip her gün bizim günlük savunmamıza katkıda bulunuyor. 

Zerdeçalın etkinliğinin tam olarak ortaya çıkması, daha iyi emilimi için köri, zencefil, kimyon, acı biber, karabiber ile karıştırılarak kullanılması ya da zeytinyağı ile ısıtılarak tüketilmesi gerekiyor. Zerdeçalın içindeki faydalı maddeler yağ ve ısı ile emilir. Salatalarınıza, çorbalarınıza koyarak tüketebilirsiniz.

Limon

Özellikle, limonun kabuğu fitoterapide ilaç olarak kullanıyor. Limon ve kabuğu kanserden korunmak için çok önemli bir besin. Buzdolabında dondurup salatalarına rendeleyebilirsiniz. Maalesef, kabuklarında kimyasal atıklar kalmış olabilir, yıkayarak da çıkmayabilir. Çok ince sıfır bir zımpara ile zımparalamanızı tavsiye ederiz. Güne limonlu su içerek başlamanız sağlığınız için çok faydalıdır.

Nar

Nar, içerdiği antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Meyve tanelerinin anti-tümör etkisi de dikkat çekmektedir. Bu bakımdan kansere karşı koruyucu özellik taşımaktadır. Eğer, kanser ilacı kullanılıyorsa kanser ilacınızla etkileşime girerek tedavi yan etkilerine veya ilacın etkinliğinin azalmasına neden olabilir.

Hindistan cevizi

Yapılan araştırmalar sonucu Hindistan cevizi kansere karşı savaşçı olma özelliğini kazanmış bir meyve grubudur. Ayrıca, demans, Alzheimer ve parkinsonun önlenmesinde etkili.

Biberiye

Özellikle, meme kanserine karşı koruyucudur. Damar dostudur. Çayını demleyerek içebilirsiniz.

Çörek otu

Hadis-i şerifte çörek otunun ölümden başka her derde deva olduğu belirtiliyor. Çörek otu yağını günde 1 çay kaşığı yutabilirsiniz ya da çörek otunun kendisini 1 tatlı kaşığını çiğneyerek tüketebilirsiniz. Çörek otu içerisinde uçucu yağlar var. ağzı kapalı dolapta saklanmalıdır. Bu belirtilen miktarlardan fazla kullanmayın, kan şekerini düşürür. 

Zencefil

Özellikle, meme kanserine karşı koruyucu, tedavisine destek olduğu bilimsel makalelerde yer almaktadır. Günde 1 kibrit kutusu kadar taze zencefili salatalarınıza rendeleyebilir, çayını içebilirsiniz.

Balık

Haftada 1-2 gün balık tüketilmeli. 

Kapya biber ve acı pul biber

İçeriğindeki likopen birçok kansere karşı koruyucudur. Pul biberi cam kavanozda 

Domates

Yaz mevsiminde taze olarak ya da kışın kurutulmuş domates, evde hazırlanmış salça, domates sosu tüketilmeli.

Sarımsak

Araştırmalar sarımsağın göğüs, yemek borusu, prostat, kolon, cilt ve mide kaynaklı tümörlerin oluşmasını ve gelişmesini engellediğini gösteriyor Ayrıca, koronavirüse karşı antioksidan özelliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanan sarımsak, koruyucu, önleyici olarak da kullanılmaya başlandı. Soğan su ile yutmaktan ziyade çiğneyerek ya da havanda döverek yemek çok daha faydalı.

Soğan

Soğan suyunun içinde bulunan bileşenler tümör hücrelerini yok eder ve bu şekilde kanser tedavisinde ve kanserin önlenmesinde yardımcı olur.
Kaynak Yeniçağ: Bu sebzenin suyu da şifa kaynağı! Kanserli hücrelere savaş açıyor.

Siyah havuç, şalgam suyu

Siyah havuç birçok kanser hücresini baskılıyor, üremesini engelliyor ve bağışıklık güçlendiriyor. Bütün araştırmalarda bu ortaya kondu. Şalgam suyu, içerdiği antioksidanlar ile uzun vadede hem kalp ve damar sağlığı için çok fayda sağlıyor hem de kansere karşı koruyor.

Brokoli

Meme ve prostat kanseri başta olmak üzere birçok kanser türünü önlemede etkili. Ama brokoli kullanırken şuna dikkat edilmeli: Öncelikle yıkanıp, küçük küçük doğranıp 10-15 dakika bekletildikten sonra pişirilmeli. Brokolinin içindeki kanserle savaşan etkin madde, ancak bu şekilde hava ile ettiği zaman etkin hale geliyor.

Kansere karşı koruyucu çay tarifi

Malzemeler

  • 1 bardak kaynar su
  • 1 tatlı kaşığı biberiye
  • 1 tutam kaşığı zeytin yaprağı (tansiyonu düşük olanlar koymasın)
  • 1 tatlı kaşığı sumak
  • 5 adet karanfil
  • 1 çay kaşığı tarçın. Kan sulandırıcı ilacı kullananlar kullanmasınlar. (2 tip tarçın var, Seylon ve Çin tipi. Seylon tipinin kan sulandırıcı etkisi daha az)
  • 1 parça mandalina kabuğu
  • 1 parça kabuğu ile limon

Hazırlanışı

French pres içerisine tüm malzemeleri koyun üzerine 1 bardak kaynamış suyu ilave edin ve 10 dakika demledikten sonra ılıyınca içebilirsiniz.

Kaynak: Dr. Elif Güveloğlu

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 250 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

 

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Havlit Taşı Faydaları:

💎Strese iyi gelir,
💎Son derece sakinleştirici, dinlendirici ve huzur verici bir enerji yayar.
💎Aşırı eleştirel ifadeleri ve davranışları, stresi, öfkeyi, kabalığı azaltır, yumuşatır.
💎Karakterimizdeki sivrilikleri yumuşatır, ılımlı ve uyumlu olmamızı sağlar.
💎Kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar.
💎Uykusuzluk problemlerine iyi gelir.
💎Denge ve uyum sağlar.
💎Kişideki bencilliği, bencilce davranışları giderir.
💎Çalkantılı duyguları ve düşünceleri sakinleştirir, gerilimi azaltır,
💎Güven, ümit ve disiplini artırır.
💎Duyguları açıklamak için cesaret verir.
💎Kanı temizler.
💎Hafızayı güçlendirir.
💎Hormonal sistemi düzenler
💎Kalp problemleri tedavisinde yararlıdır.
💎Diş ve kemik (iskelet) sistemindeki kalsiyum seviyesini dengeler, böylelikle diş ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını giderir. Bu nedenle hamile kadınların ve bebek emziren annelerin kullanması önerilir.
💎Kırık ya da çıkık kemiklerde kolay iyileşme sağlar.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın