Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / İsteklerimize ulaşmanın ve doğru dua etmenin 7 anahtarı

İsteklerimize ulaşmanın ve doğru dua etmenin 7 anahtarı

Niyetin gücü ve doğru dua , isteklerim olmuyor derken acaba biz istemeyi bilmiyor olabilir miyiz?  Scientific American dergisinde yayımlanan ayna nöron çalışması, yemek yiyen bir kişinin beyin dalgalarıyla yemek yemeye niyetlenen kişinin beyin dalgalarının aynı şekilde çalıştığını göstermiş. Bu çalışma yemek yeme esnasında beyinde oluşan sinir faaliyetinin düşünce anında da ortaya çıktığını kanıtlamıştır. Evet son yıllarda Ayna Nöronlar fazlasıyla ispatlandı. Beyin nöron denilen sinir hücrelerinden oluşuyor. Buna göre bir insan karşısında gördüğü bir hareketi kendi yapmış gibi nöronlar ateşlenip harekete geçiyor tıpkı ayna gibi karşıyı taklit edip yansıttığı için de ismini buradan alıyor.

Öyle ki bir insanı limon yerken gördüğünüzde siz yemiş gibi ağzınız sulanabiliyor. Ya da karşınızda biri esnediğinde sizde esniyorsunuz. Gülmek, ağlamak, neşe coşku gibi duygu durumları da buna dahil, karşıdaki tarafından çok çabuk taklit ediliyor.

Bu da bize çok önemli bir şeyi ispat ediyor; beyinde bir şeye niyet etmekle onu yapmanın aynı olduğunu.

Peki NİYET ne demek?

Bir şeyi yapacağınızı zihninizde tasarlayıp bunu yapmayı düşünmeniz NİYETtir

Niyetleri söze dökerek ifade etmek. Niyet çok önemlidir. Niyetinizi belirtmeniz gerekli ki enerji yön bulsun! Sizin ortaya koyduğunuz niyet doğrultusunda çekim yasası harekete geçer ve niyet istediklerinizi hayatınıza çekmeniz için en büyük araç! Bunu enerjinin düşünceyi takip etmesi olarak düşünün.

Bir niyet ortaya koyduğunuzda ayrıntılara çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Yaratıcıya “işte tam da böyle bir şey istiyorum diyorsunuz” ve ne istediğinizi net belirtmelisiniz. Burada “Yaratıcı benim ne demek istediğimi bilmiyor mu” gibi bir düşünce aklınıza gelebilir… Evet tabi ki biliyor ancak istememizi de istiyor öyle olmasa idi DUA sistemini kurmazdı. Ancak siz “benim için en iyi olacak şekilde…” dediğinizde, isteğiniz size başka şekillerde de gelebilir. Çünkü o sizin için neyin doğru olduğunu biliyor.

En başta zihin yapınızı değiştirmeniz gerekiyor, çünkü siz nasıl bir inanç taşıyorsanız o doğrultuda Kuantum evrene enerji yayıyor, yaydığınız bu düşünce de yaşamınıza mutlaka  dönüyor.

Sonuç istediğiniz gibi olmuyorsa Niyetinizin olmamasını engelleyen daha baskın bir inanç taşıdığınıza işaret eder.

İsteklerim olmuyor derken acaba biz istemeyi bilmiyor olabilir miyiz?

Araba almak istiyorsunuz bunun için niyet ediyorsunuz ama içinizden de “o kadar param yok nasıl olacak ki?” dediğinizde bu niyetinizi farkında olmadan iptal ediyorsunuz. 

Bununla ilgili çok hoşuma giden bir menkıbe paylaşırım zaman zaman:

Kalpten bir şey dilediğimizde Yaradan bunu mutlaka duyar ve ismimizin yanına not düşer

– Ayşe’ye bir ev!

Sonra karamsar bir anımızda isyan ederiz “Hadi canım nereden ve nasıl olacak ki?”

Yaradan yine bizi duyar ve ismimizin yanına not düşer

-Vazgeçti!

Negatif Kuantum yansıması yapıyorsunuz!

Bir şeyin olacağından şüphe duyduğunuzda, sonuç olarakta güçlü inancınız baskın çıkıyor. İnançlarınız bilinçaltındaki düşünce kodlarınızdır! İnancınızın tam olması gerekir, siz nasıl olacağı kısmı ile ilgilenmeyin. O bir şekilde yol bulup size gelecektir..

Bir kez niyet ettikten sonra olacağına dair en ufak şüphe duymayın. Endişe korkudur. Korku da karanlık enerji.. Dolayısıyla duyduğunuz şüphe size karanlık enerjiyi çeker!

Önemli not: İlahi kanunlara uygun yaşamalı ve ibadetlerimizi aksatmadan yerine getirmeliyiz.

Richard F. Ames isteklerimize ulaşmanın ve DOĞRU DUA etmenin 7 anahtarını şöyle özetliyor!

1- Net odak

Odağınızın net olması enerji alanlarına odaklanma konusunda yardımcı olur. Kuantum fiziğinde buna Heisenberg prensibi denir. Dikkatli izlenirse buna gelişigüzel parçacıkların düzenli biçimde hareket ettikleri görülür. Bakışınız ne kadar net olursa alanın bize geri dönüşü o kadar etkili olacaktır. Duanın öncesinde gerçekten ne istediğinizi belirleyin ve sonuca odaklanın.

2- Niyet

Neden bu sonucu istediğinizi kendi kendinize sorun. En derin niyetiniz ya da isteğiniz nedir? Neden? En derinlere inene kadar incelemeye devam edin. Sonrada o en alttaki nedene odaklanın Örneğin: Yeni bir ilişki istiyoruz ama niyetimiz sevilmek o halde önce kendimizi sevmeyi öğrenmeliyiz, bunun için dua edelim.

3- Sessizlik

Her türlü iletişimde sessizlik çok önemlidir. Çünkü değerlendirmeye ve anlamlı sonuçlara ulaşmaya olanak sağlar. Dua içinde aynı şey geçerlidir, dua sizin ilahi olanla iletişiminizdir. Bu sessizlik anlarında çok değerli iç görüler ortaya çıkar.

4- Dinlemek

Dua ederken dinlemekte çok önemlidir. Bazen korkularımız, isteklerimiz, şikayetlerimiz ağımızdan dökülüverir. Ancak sessizce dinleyince bazen iç rehberimizden hiç aklımıza gelmeyen çözümler gelebilir.

5- Teslim olma

Bir çocuk kırık bir oyuncağını anne babasına getirdiğinde onların sorunu çözeceğine dair sonsuz inancı vardır. Dua da hiç farklı değildir. İlahi olanla bu iletişimde istenen sonuç konusunda tereddüt duymamalısınız Çocuksu bir güvenle teslim olmalı sonra onu orada bırakmalıyız. Olması gereken için yapmamız gerekeni yaptıktan sonra olacak olana teslim olmalı güven duymalıyız.

6- Şükran

Şükran duygusunun gücü inanılmazdır. Probleme değil sonuca odaklanmamızı sağlar. Bilimsel araştırmalarla da kanıtlandığı şekilde istenen sonuca odaklanmak çok güçlüdür.

Zihnimizdeki konunun sadece öznesi olduğumuza göre neden probleme odaklanmak yerine sadece sonuç için şükran duymayı denemiyoruz? Şükran duygusu ile aynı zamanda tansiyonunuzu düşürecek stresiniz azalacak ve daha yoğun huzur duygusu içinde olacaksınız.

7- Esneklik

Büyükbabam genellikle bizim yanlış dua ettiğimizi ancak Yaradanın doğruyu duyduğunu söylerdi. Örneğin finansal bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz ve bunun için bir maaş artışı bekliyor olabilirsiniz. Ancak çözüm yepyeni bir iş ya da kredinizde bir ödeme planı değişikliği olarak gelebilir. Duanızı bitirince gözlerinizi açın zira yanıtlar beklediğinizden farklı bir şekillerde gelebilir.

 Sevgiler tüüm kalbimden:)

Nur Demir

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/nur-demir/niyetin-gucu-ve-dogru-dua-2425247

Instagram’dan bizi takip etmek için tıklayın lütfen : https://www.instagram.com/ilahisifa/

İsteklerimize ulaşmanın ve doğru dua etmenin 7 anahtar! İsteklerim olmuyor derken acaba biz istemeyi bilmiyor olabilir miyiz? Dualarımızı zihnimizden geçirmiş ve dile getiriş şeklimiz. çok önemlidir. İnançlarınız bilinçaltındaki düşünce kodlarınızdır!

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Göbekdeliğine sirkeli pamuk koyunca neler oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın