Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / İstediğimiz şeyler neden olmaz?

İstediğimiz şeyler neden olmaz?


İstediğimiz şeyler neden olmaz ? Hayatımızdaki pek çok isteklerimiz vardır. İyi okullarda okumak, iyi bir iş yerinde çalışıp makam mevki sahibi olmak isteriz. Mutlu bir evlilik yapıp, çocuğumuzun olmasını, huzurlu bir yuvamızın olmasını isteriz. İyi bir eve, arabaya sahip olmak isteriz. Bazı insanlar tüm isteklerine kolayca ulaşırken, bazı insanlar onca çabalamalarına rağmen bir türlü isteklerine ulaşamazlar. Neden?

İstediğimiz şeyler neden olmaz ?

Benzer benzeri çeker

Meşhur bir laf vardır: “Para parayı çeker”. Bir bakarsınız, biri zaten zengindir üstüne hiç umulmadık bir yerden kendisine yüklü bir miras kalır. 

Evrendeki her şey enerjiden meydana gelmektedir. Benzer enerjiler benzer enerjileri çeker. Öncelikle, isteklerimizin olması için bizim frekansımız ile istediğimiz şeyin frekansının uyumlu olması gerekir. Kendimiz agresif ve mutsuz isek aynı bizim gibi agresif ve mutsuz insanları hayatımıza çekeriz. 

Çekim yasasını çalıştırmanın yolu

Olmasını istediğin şeyi önce kafanda tasarla. Neyin olmasını istiyorsan en ince detayına kadar kafanda tasarla, hayal et. Evlenmek istiyorsan, kafanda istediğin eşin tüm özelliklerini hayal et. Dış görünüşü, huyu ahlakı, ailesi hepsini hayal et ve Allah’a dua et. Ev istiyorsan, tüm detayları ile istediğin evi hayal et hatta resmini bir kağıda çiz.

Kalpten iste. Olmasını istediğin şeyin duygusunu yaşa. İstediğin şeye sahip olunca ne hissedeceksin olmuş gibi duygusunu yaşa, mutlu ol. İsteklerin gerçekleşmiş gibi zihninde hayal et. 5 duyu organıyla hayal et, kokla, tat, işit, gör, dokun.

Sessizce bekle. İstediğin şeyin olacağına şüphe etme. Kendi kendine istediğim olmadı, ne zaman olacak, diye söylenme. Sen söylendikçe, kaygı içerisinde oldukça frekansın düşer. İstediğin şey olmaz. Her şeyin olması için bir zamanı vardır. İsteklerinin olması için sen elinden geleni yaptıktan sonra tevekkül et ve şüphe duymadan bekle. Örneğin, toprağa domates tohumu ekersin, iki de bir ne zaman fide çıkacak, hala çıkmadı, diyerek toprağı karıştırırsan, o tohum çürür hiç bir zaman domates fidesi olmaz.

Zorlayarak olmaz

Asıl başarı istekleri çekerek olur. Olması için zorlarsan olmaz. Kendiliğinden gelir. İsteklerinin olması içi, elinden geleni yaptıktan sonra kendiliğinden olgunlaşmasını bekle. 

Ters çaba kuralı. Bir cenazede gülmemek için kendi zorlarsan, gülmeyeceğim diye sürekli kendine söylersen, gülersin. Zorlayarak sorunlarını çözemezsin, isteklerine ulaşamazsın. Zorladıkça isteklerinden uzaklaşırsın, tersine doğru gidersin. Aşırı çaba ters teper. 

Zen felsefesi. Çabasızca çabala. Kendini paralamadan elinden geleni yap, sonuç için Allah’a tevekkül et. Hastalıkların iyileşmesi için de çabasızca çabalamak gerekir.

İsteklerin ile mevcut durumun arasında uçurum olmamalı

İşin yokken, beş kuruş parasız iken trilyoner olmayı isteme. Önce, iyi bir iş bulup çalışmayı, para kazanmayı iste. Hayalinde çok zengin olmak hep olsun ama hedeflerin basamak basamak olsun ki ümitsizliğe düşme, erkenden pes etme.

Yapmak yormaz yapmaya çalışmak yorar

Zihin yorgunluğu, aşırı düşünme hastalığıdır. Aşırı düşünmenin sebebi, kaygı ve korkulardır. Kaygı ve korkular da bilinçaltına yerleşmiş öğretilerden ya da senin abartmandan kaynaklıdır. İsteklerine ulaşmak için bir yerlerden çalışmaya, yapmaya başla. Nasıl yapacağım, nasıl edeceğim, diye vesveseye düşüp vakit kaybetme. Bu tür ruh hali senin enerjini, frekansını düşür, isteklerini bir türlü kendine çekemezsin.

Dingin ol

Huzur kalıcıdır, mutluluk geçicidir. Huzur dış koşullara bağlı değildir. Kendi içinde dingin bir zihne sahip olmak huzurdur. Kendinde otomatik olanı izle, dinginlik gelir. Göz kırpışını, nefes alışını, görmeni, duymanı, kalp atışını, vs izle. Eğer, çözemediğin bir sorunun varsa kendinde otomatik olanı izle, çözüm kendiliğinden gelecektir.

Aydınlan ve değiş

Aydınlanan insan, “gerektiğinde” kelimesini içselleştirmiş kişidir. “Gerektiğinde” kelimesi, denge içeren çok güzel bir kelimedir. Gerektiğinde konuş, gerektiğinde kaygılan. Aydınlandığın zaman yokluk bilinci kaybolur.

Değişmek için;

  • İyi dinle,
  • Dinlediğini anla,
  • Anladığını uygula.

Her gün uyumadan önce şu olumlamayı tekrar edebilirsin: “Dinlemeyi seçiyorum. Anlamayı seçiyorum. Anladıklarımı uygulamayı seçiyorum”

Kaynak: Abdullah Canıtez https://www.youtube.com/watch?v=mgI5FoSuiTc

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 200 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Peki size nasıl güveneceğiz?

İnsanların internetten alışveriş yaparken doğal olarak akıllarına şu soru takılıyor, “ürünü satın alacağım yer güvenli mi, anlatıldığı şekilde ürünü gönderecekler mi?” Hakkımızda bilgi almak için, aşağıdaki linki tıklayarak bizi Instagram’dan takip etmenizi, sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, kitaplarımız hakkında detaylı bilgi almak için www.hezarfenyayinlari.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da bizi takip etmek için tıklayın: https://www.instagram.com/ilahisifa/

 

 

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın