Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Grip bir hastalık değil şifadır

Grip bir hastalık değil şifadır

Grip bir hastalık değil şifadır , eski insanlar birisinin grip ya da nezle olduğunu görünce boşuna “şifayı kaptın” demiyorlardı. Grip metabolizmanın ana organları, yani kalp ve beyni tehdit edecek kadar dolması neticesinde kendini temizlemek için tüm vücudu kontrollü olarak çalıştırmasıdır. Sahip olduğunuz enerjiyi içeriye çekerek 
beden temizliği yapmasıdır.

Virüslerin sebep olduğu grip, nezle gibi hastalıkları geçirenlerde öyle grip aşılarında olduğu gibi eften püften değil gerçek manada yani çok kuvvetli ve ömür boyu süren bir bağışıklık meydana gelmektedir. İnsanlar bu  hastalıkları geçirerek aynı veya benzer virüslerle mücadele etmek için direnç kazandıkları gibi başka hastalıklardan da korunurlar.

Grip bir hastalık değil şifadır
Grip bir hastalık değil şifadır

Grip bir hastalık değil şifadır

  • Grip ve nezle durumunda ilaç kullanımının, vücudun hastalıklarla savaşma yetisi kazanmasına engel olduğu, sonra kanser gibi daha zorlu ve ciddi düşmanla karşılaşan organların ne yapacağını bilememesine neden olmaktadır. Grip, nezle gibi basit hastalıkların tedavisinde doğal yollar kullanmayarak doğrudan ilaç almak, ileri seviye kanser hastalıklarının artışındaki sebeplerden birisidir. Aslında bu tür basit hastalıklar ile bünyelerimiz kendi kendine mücadele etme yetisine sahiptir. Biz doğrudan ilaç alırsak vücudumuz virüslerle savaşma yetisini, gücünü kaybeder. Yani grip gibi viral durumlarla tatbikat yapmayan hücrelerimiz, daha zorlu hastalıklarla karşılaşınca nasıl mücadele edeceğini bilemediğinde pes ediyormuş.
  • Gripte önleyici ya da hafifleştirici ilaç kullanımı demek, hani kıyamayıp da çocuğun tüm görevlerini onun yerine yapıp, sonra hayatla mücadele edemeyen, ne yapacağını bilemeyen, atıl bireyler yetiştirmek gibi. Çocuğumuz rahat etsin isteği ile iyilik yapayım derken, çocuğa en büyük kötülüğü yapmak gibi… Özetle, eskilerin “nevazil” olup da burnunu çeken birine “şifayı kaptın” demeleri boşa değilmiş. Grip olmak güçsüz düşmek değil, güçlenmek için imtihan vermektir. Üstelik de vücutta temizliktir.
  • Uzmanlar uyarıyor, “Grip olunca ilaçlarla baskılamayın, grip vücudun zorlu hastalıklarla  mücadele etmeyi öğrenmesi için bir tatbikat fırsatıdır”
Halsizlik olduğunda dinlenin. Bedeniniz, enerjinizi toksin yakımı için kullanıyor demektir. 
İştah kesildiğinde, kendinizi zorlamayın, sindirim organlarında, kaslarda temizlik var demektir.  Sindirim organlarındaki kireçlenme, iltihaplanma, iç zar ve kaslardaki ( ağız mide vs.) bakım onarımı sağlar.
Öksürük, burun akıntısı vs. olduğunda kesmeye yönelik ilaç almayın, içeride kalan atıklar tümörleşme yapabilir. Akıntı, aksırık – tıksırık ile beyne uzanan tüm üst solunum yolları temizlenir. 
İshal olduğunuzda hemen kesmeyin ,toksinler, boşaltım yoluyla temizlenir, bağırsaklar onarılır.
Grip olduğunuzda, kendinizi zorlamayın. Bir hafta yorgunluk ve stresten uzak yaşayın.
Çiğ sarımsak yutmak ve terlemek gibi koca karı usullerini tercih edin.
Bol su için.
Limon suyu ve taze zencefil tüketin. Çinko ve C vitamini takviyesi de alabilirsiniz.
– Bolca meyve yiyin, taze sıkılmış meyve suyu için.
– Stresten, yoğunluktan kaçınınız.
http://www.gazetevatan.com/berna-lacin-1108332-yazar-yazisi-korkmayin-sifayi-kapin-/

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir