Ana Sayfa / SAĞLIKLI YAŞAM / Alışveriş fişlerine dokunmayın

Alışveriş fişlerine dokunmayın

Bir Daha Alışveriş Fişlerine Dokunmayın Çünkü! Alışveriş fişleri, banka silipleri ve plastik kaplardaki bir maddeye karşı uyarılarda bulunan Fitoterapi Uzmanı ve Kadın Sağlığı Derneği Başkanı Dr. Buğra Buyrukçu bu ürünlerdeki bir maddenin başta anne ve bebek sağlığı olmak üzere herkesi etkilediğini belirtti. Bakın sağlığımız açısından ne zararları var, yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Gündelik hayatta her gün alışveriş yapıyoruz. Alışverişlerin sadece cebi değil genel sağlığımızı da etkilediği ortaya çıktı. Alışveriş fişlerine erkeklerde sperm üretimini, kadınlarda ise yumurta sayısını azalttığını söyleyerek, çıplak elle dokunmayın uyarısında bulundu.

Özellikle alışveriş fişleri ve plastik kaplar üzerinde “Bisfenol A” maddesinin bulunduğunu belirten Dr. Buyrukçu “Milyonlarca insanın her iki ürünle de neredeyse sürekli teması var. Alışveriş slipleri ile bankamatiklerdeki işlemlerden sonra verilen makbuzlar, Bisfenol-A adlı maddenin en yoğun olduğu ürünler. Her iki ürüne de kesinlikle çıplak elle dokunmamak gerekiyor” diyor.

Alışveriş fişlerine dokunmayın

Sperm üretimini azaltıyor

Dr. Buyrukçu Bisfenol A maddesinin erkeklerde sperm üretimi ve tetesteron hormonu salınımını azaltarak testis boyutlarını küçülttüğünü, belirtiyor.

Kadınlarda doğurganlığı olumsuz etkiliyor, erken menopoza sebep oluyor

Kadınlarda ise yumurta sayısını azalttığını, yumurtalık boyutlarını küçülttüğünü, embriyonun rahime tutunma ihtimalini düşürdüğünü ve erken menopoza neden olduğunu belirtiyor. Özellikle Bisfenol A maddesi ile temas halinde olan hamile kadınlar ve bebeklerin risk altında.

Sinir sistemini olumsuz etkiliyor

Dr. Buğra Buyrukçu “Söz konusu madde, plasentadan bebeğe geçerek bebeğin gelişimini ve sinir sistemini olumsuz etkiliyor ve doğumdan sonra davranış bozukluğuna yol açıyor.

Kanseri tetikliyor

Erkeklerde prostat büyümesi ve prostat kanserini, kadınlarda meme kanserini, her iki cinste guatr ve tiroid bezi kanserini tetiklediğine, karaciğer ve böbrek üzerinde zehirleyici etkileri olduğuna dair araştırmalar var.

Davranış bozukluklarına sebep oluyor

Çoğumuzun, çağın hastalığı diyerek normal karşıladığı davranış bozukluklarından saldırganlığın dahi bu maddeyle ilişkisi bulunuyor.

Önemli!

Bisfenol A maddesinin alışveriş fişleri ve banka sliplerinin yanında plastik yiyecek saklama kaplarında da bulunduğu hatta biberon ve çocuk oyuncaklarında dahi kullanıldığını belirterek tehlikenin ciddiyetine dikkat çekti. Bisfenol maddesi içerisindeki yiyeceğin ısı ve ışıktan etkilenmeyerek ömürlerini uzatmak için kullanıldığını ancak çocuklarda erken ergenleşmeye neden olduğunu belirtti.

Dr. Buyrukçu, “Bizim vatandaşlarımıza tavsiyemiz, kullandıkları plastik ürünlerin içeriğini kontrol etmeleridir. Bu ürünler Bisfenol (BPA ve BPS) içeriyorsa kesinlikle hayatlarından çıkarmaları, alışveriş fişleri ve kredi kartı sliplerini çıplak elle tutmamaları. Ayrıca çocuklarına bu alışkanlığı kazandırmaları da büyük önem taşıyor.” uyarısında bulundu.

Kaynak: https://bilgecafe.com/bir-daha-alisveris-fislerine-dokunmayin-cunku/

Hayatınızdaki değişiklikleri şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Kişiye özel hazırlanan, yazarımız tarafından Kozmik şifa enerji frekansları ile kodlanan “hematit bileklik ve İlahi Dokunuş Şifanın Şifresi” kitabımız kargo dahil 80 TL. Sınırlı sayıda hazırlanacaktır. Kapıda nakit ödeme sistemi ile sipariş için 0212 284 19 41 – 0532 547 99 57 nolu telefonlarımızı arayabilir, Instagram’dan ya da WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. @ilahisifa Satın almak için linki tıklayın shopier.com/3806937

ÜRÜN SİTESİNE GİT

Hematit taşının faydaları

🍀 Sinir sistemini düzenleyerek stresi giderir.
🍀 Negatif enerjilerden ve nazardan korur.
🍀 İş ve özel hayatta sürdürülebilir, sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkmasında çekim gücü vardır.
🍀 Aşırı duygulanma ve heyecanları sakinleştirir.
🍀 Zihni berrak hale getirir, akıl ve zeka kıvraklığı sağlar.
🍀 Karar verme güçlüklerine çok faydalıdır.
🍀 Enerji ve canlılık verir. Çekim gücü fazla olduğundan, kişisel çekim, neşe, cesaret ve istek verir.
🍀 Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır. Kalbi sağlıklı tutar, kan basıncını dengeler.
🍀 Eklem romatizması ağrılarını hafifletir.
🍀 İskelet sistemi hastalıklarına iyi gelir.
🍀 Dalağı temizler, doğru çalışmasını sağlar.
🍀 Göz sağlığı için faydalıdır.
🍀 Karaciğer sağlığı için yararlıdır.
🍀 Mide sağlığı için yararlıdır.
🍀 Kanı temizler, sağlıklı tutar.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Mesaj atın